Pieczenie w brzuchu podczas rozmyślania, zastanawiania się

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Phobos2
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Pieczenie w brzuchu podczas rozmyślania, zastanawiania się

Post autor: Phobos2 » 14 sty 2014, 20:26

Często dzieje się u mnie tak, że podczas rozmyślania, zastanawiania się, nagle zaczyna mnie palić w brzuchu i czuję, że musze iść do wc, tak jak przy nawrocie. Głównie kiedy idę na zakupy i np zastanawiam się który produkt wybrać... albo samo szperanie w internecie i poszukiwanie różnych informacji. Trochę takie to dziwne, ale potrafi rozdrażnić człowiekia.. Proszę o jakieś sugestie, ;)

doprecyzowałam tytuł
Ostatnio zmieniony 16 sty 2014, 19:21 przez Phobos2, łącznie zmieniany 1 raz.
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
kafka
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Re: Pieczenie w brzuchu podczas rozmyślania, zastanawiania się

Post autor: kafka » 14 sty 2014, 21:25

Ooo ja tak mam! Tyle, że raczej nie muszę gnac tak szybko do toalety, akurat szczęśliwie ten objaw mojego Crohna ominął. Ale zaczyna mnie dziwnie bolec brzuch, jakby mrowiec. Mam też tak, gdy np. siedzę w ciszy i nie mam nic do roboty albo gdy szukam ciekawych książek w bibliotece/księgarni. Już wiele razy zastanawiałam się o co chodzi, bo na pewno nie są to sytuacje stresujące... Ja wtedy szybko staram się czymś rozproszyc, pochodzic i pomyślec o innych sprawach, zając czymś głowę i wtedy przechodzi. Trochę spooky :)

Phobos2
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie

Post autor: Phobos2 » 14 sty 2014, 21:41

No dokładnie tak. Tyle, że im bardziej się nad czymś zastanawiam, zmieniam obiekt zainteresowania tym mocniejsze są objawy, fakt iż w zasadzie też nie wymaga to natychmiastowego ,,posiedzenia''. Jednak zwykle jakieś czynne zajęcie pomaga bardziej niż myślenie. Chyba strona myśleniowa mniej mi sprzyja :p trza działać hehe
Leki:

Assamax 2\2\2
Mercaptopuryna 100mg
Emanera 40mg
Encorton 30mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 14 sty 2014, 21:45

weź sie za robote,to ci głupie myśli przejdą
tak mówiła moja babcia i muszę przyznać żę to działa,na przypadłości jelitowe też :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 14 sty 2014, 21:54

Kurcze dokładnie mam to samo !!
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 14 sty 2014, 22:45

Tak jest bo jak duzo chodzilem w pracy bylo duzo lepiejze mna niz teraz jak sie rozleniwilem.

McCarty

Post autor: McCarty » 15 sty 2014, 11:44

No dokładnie tak. Tyle, że im bardziej się nad czymś zastanawiam, zmieniam obiekt zainteresowania tym mocniejsze są objawy
Jednak zwykle jakieś czynne zajęcie pomaga bardziej niż myślenie. Chyba strona myśleniowa mniej mi sprzyja :p trza działać hehe
Phobos2, chyba masz odpowiedź na Twój problem, jeśli myślenie u Ciebie wywołuję taki skutek, to może lepiej robić coś innego niż myśleć. :wink:

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽

Post autor: ulka1986 » 15 sty 2014, 12:22

Mam tak czasem i odrazu łapę za odkurzacz i pomaga :wink: faktycznie gorzej jeśli chodzi o miejsca publiczne ... i nie zostaje nic jak szukać toalety.... Myślę że ma to podłoże nerwowe i szukam w tych chwilach czegoś co zajmie ręce i głowę.
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

McCarty

Post autor: McCarty » 15 sty 2014, 12:35

ulka1986 pisze:Myślę że ma to podłoże nerwowe
Ja też tak myślę. :smile:

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 16 sty 2014, 15:14

Miałam tak zawsze, przed diagnozą też, może to normalne :P? Teraz po prostu dochodzą bolesne kłucia i skurcze. I wiadomo, od razu nakręcam się i stresuję, że poza domem, albo toaleta zajęta.
Kompletnie się na tym nie znam, ale zastanawiałam się, czy może nie chodzi np. o pobudzenie układu przywspółczulnego?

Heh, to jest powód, dla którego nie mogę się uczyć w bibliotece lub czytać książki w kawiarni. Spokój, zainteresowanie i od razu problem :roll:

Awatar użytkownika
Asiulka1989
Początkujący ✽✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Asiulka1989 » 21 sty 2014, 17:02

Ja jak robiłam prawo jazdy i musiałam wysiedzieć te 2 h w aucie, to jak jechałam było spoko. Jak tylko stałam na światłach dłużej niż 10 sekund i sobie przypomniałam, że mnie może dopaść sraczka, to od razu zaczynało mnie wiercić w brzuchu i od razu panika:/ Ale jakoś wyjeździłam te 30 godzin bez awarii;p
Twórcze myślenie to przełamywanie utartych schematów, by spojrzeć na sprawy z różnych punktów widzenia. Dr Edward de Bono

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 22 sty 2014, 09:54

Mnie zawsze to "łapie" jak np. czekam na autobus, na taksówkę, na koleżankę ... I teraz czytając wasze posty naszła mnie refleksja, że na dłuuuugo, przed diagnozą też tak miałam. Gdy miałam jakieś 7 lat, bawiąc się w chowanego czy podchody zawsze chciało mi się "dwójkę". Ileż to razy szkoda było biec do domu i załatwiało się sprawę podcierając liściem (łopian najlepszy) :P
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

brzusio
Debiutant ✽
województwo: lubelskie

Post autor: brzusio » 26 sty 2014, 13:47

ja mam takie uczucie gdy mam gdzies isc,biore leki uspokajające i jest lepiej choc nie zawsze...czesto wmawiam sobie ze niemam nic w srodku wiec nie bedzie problemu...i wychodze głodny....

Awatar użytkownika
kalatos
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: kalatos » 30 sty 2014, 00:12

To jednak z tym dziwnym mrowieniem i bulgotaniem to nie jestem odosobniony przypadek :)
Asamax, Sulfasalazin EN, Azatropine, VSL#3

Lepiej dziesięć razy ciężko chorować niż raz lekko umrzeć...

Fotografia okolicznościowa:
Obrazek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”