Crohn a nadwaga

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: Crohn a nadwaga

Post autor: Bizonik » 18 kwie 2016, 11:53

Rozmawiałem dziś z dietetyczką, zaproponowała mi aby robić sobie codziennie rano koktajl z parzonych pomidorów i selera naciowego jako bombe witaminową. Ciut się boję co na to jelita powiedzą.
Najlepszy gust muzyczny i koloryt w Kwietniu 2016
Jeden z najlepszych gustów muzycznych w lipcu, sierpniu i październiku 2016

Moja pasja moją pracą, moja praca moją pasją:)
http://blog.aquamagic.nazwa.pl

Www.wedkarskiemazowsze.pl

Jacekx
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie

Post autor: Jacekx » 18 kwie 2016, 13:03

Parzone pomidory w umiarze nie powinny zaszkodzić ja wiem , że pomidor ma potas... jest on mi np. potrzebny na serducho i inne przypadłości

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/ ... 35476.html

cytat z Wiki i nie tylko

Owoce pomidora zawierają m.in.: sód, potas, magnez, wapń, mangan, żelazo, kobalt, miedź, cynk, fosfor, fluor, chlor, jod, karoten, witaminy: K, B1, B2, B6, C, PP; kwasy: pantotenowy, foliowy, szczawiowy; biotynę, a także śladowe ilości innych substancji, m.in. nikotyny.

Trochę o witaminach w pomidorze

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/ ... 33668.html

Zwracam uwagę też na witaminę K

http://jejswiat.pl/2960,rola-witaminy-k
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2016, 20:13 przez Jacekx, łącznie zmieniany 3 razy.

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 18 kwie 2016, 13:34

Bizonik ...warzywa uruchamiają perystaltykę jelit i gotowane też - czy się mylę?...
Dlaczego więc stosujesz warzywa gdy Cię gania.

Czy to rady gastro czy Twoich dietetyków

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 18 kwie 2016, 13:44

Jacku to już nie jest takie ganianie jak kiedyś po kilkanaście razy na dobę ale jednak po warzywkach częściej biegam. Natomiast nie można żyć samym ryżem i bananami. Natomiast zauważam że brzuch bardziej boli po mięsku, obojętnie jak przygotowanym.
Co do pomidorów i tego koktajlu, to rada dietetyczki ale skonsultowana z gastro. Wyczytałem też że warto z pomidorów wywalić gniazda pestkowe i delikatnie je poddusić wtedy są lepiej trawione.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 18 kwie 2016, 18:07

Jacku mam pytanie. Wyczytałem że robisz podwójną pierś z kurczaka w mikrofali. Na ile posiłków to zjadasz? Ja na dwa mam problem.:)

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 18 kwie 2016, 19:24

Cześć ja to robiłem na początku choroby po 1 czy w 2 roku choroby i głowa ma trochę staruszkową a poza tym mam miażdżycę ponoć stąd te kłopoty z pamięcią :smutny:

Ilościowo to raczej lepiej być głodnym trochę a poza tym ja do tego tylko wtedy pszenną 1 bułeczkę czy 2 bułeczki jadłem.

Teraz mam trochę lenia i szleję na Forum a więc podstawą mych obiadów jest: ryż , czasem kasza gryczana, czasem makaron a czasem nawet ...w zeszłym tygodniu ugotowane flaki wieprzowe 1/2 kg z flaka. Dołożyłem raz wkładkę z kiełbasy a drugi raz 2 parówki cielęce ( mnóstwo majeranku) do tego bułeczka grachamkowa - z 1/2 kg flaków oraz wkładek do nich wyszły 2 posiłki ( po czubatym talerzu - prawie po brzeg talerza na jeden posiłek ) :mniam: .

Z tym , że ja Rodzinie tzn. mojej Żonie nie gotuję bo ona Perfekcyjna Pani Domu i to co jem to nie nazywa nawet obiadem.
Córka poszła na swoje gospodarstwo... 15 minut pieszo od nas na tym samym osiedlu na obrzeżach Gdańska.
Ja jestem emerytem a Ona moja :girl2: Kobietą Pracującą.
Ja więc jem obiad 13-14.00 a ona coś zjada obiadek po przyjściu z pracy 16.30 -17.00.

Natomiast ja małpa no może :malpka: jak ona coś zrobi bo robi pychoty na sobotę - niedzielę to wykorzystuję do piątku.
Ostatnio córka wraz z zięciem podłącza się do naszych obiadów więc starcza to do wtorku. Ja potem jak na biwaku i ryż tyż :facepalm: :rotfl3:

Proszę Bizonik mnie nie naśladuj choć może jeszcze po paru latach choroby i Ty tak będziesz miał jak będziesz w trochę lepszej kondycji jelitowej.

Ja ostatnio nawet trochę nie dojadam...czyli jak cała pierś podwójna to za dużo to zjedz połowę nic tyko trochę nie dojeść :wink:

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 19 kwie 2016, 21:25

Dziś konsultacja chirurgiczna i już wiem. 12 czerwca ide do szpitala na operacje. Planowana operacja 14 lub 15 czerwca.
Będzie dobrze :smutny:

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 19 kwie 2016, 21:33

Musi być dobrze...albo przynajmniej lepiej :spoko:

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 20 kwie 2016, 23:29

Doła ciąg dalszy, stresowo boli brzuch, jeden plus biegunki brak.

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 21 kwie 2016, 13:20

A odgazowanie jak...?
bo gdzieś tu pisałem na forum Bizonik o bólach jelit typach bóli - dokładniej. Poszukaj ( dlaczego jelita bolą).
W skrócie jelita - reagują na rozciąganie czyli gazy są przyczyną.

Ból - wrażenie bólu jest w głowie... skrajny przypadek to bóle fantomowe ( boli odcięta kończyna).

Dużo info o bólach uzyskasz od Obytego.Z.Cu napisz do niego na priva on miał wiele konsultacji a nawet kontaktów chyba z "Kliniką bólu" gdzieś w jego okolicach zamieszkania.

Awatar użytkownika
Bizonik
Moderator
Kontakt:

Post autor: Bizonik » 21 kwie 2016, 14:38

Od momentu odstawienia cukru jelita przestały się gazować, a teraz jak jem głównie zmiksowane jedzenie dyskomfort jeszcze się zmniejszył. A bóle brzucha teraz jak mam to takie wrażenie skręcania się kiszek, a potem mnie mdli. Gastro dała mi ziołowe proszki na uspokojenie aby wyciszyć organizm. I kazała pić melise z lipą.

Organizm się chyba stabilizuje:)
Dziś u lekarza medycyny pracy zaskoczyła mnie pani doktor.
Tętno 74 ciśnienie 115/70 nie pamiętam żebym miał takie przez ostatnie 5 lat zazwyczaj miałem 145/80 i tętno 105

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 21 kwie 2016, 15:08

każde zmiany potrzebują czasu. Tu nie ma nic na szybko, bo co ..szybko to po diable, czyli odkręci się w drugą stronę.
Trzeba dać sobie szansę i czas. Będzie to trwało jeszcze , choć coraz mniej będzie dokuczliwe.
Warunek, to zmiany muszą być trwałe, co nie znaczy, że podlegające modyfikacji.
Tak jak zmnieniają się smaki, tak i organizm się adaptuje.
Jedno jest ważne...pamiętać o piciu, małymi łykami ..dużo. !!
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Jacekx
Znawca ❃❃

Post autor: Jacekx » 21 kwie 2016, 21:38

To co Cię Bizonik boli i jak czyli jak mocno...ja mam taką skalę własną od 1-10 ( bóli w życiu miałem sporo)

Jak wiem w przypadku jelit przyczyną bóli są gazy bądź występują bóle trzewne... a może się mylę Obyty.Z.CU.

Sprostuj jeśli nie mam racji :prosze:

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 22 kwie 2016, 17:07

Jacekx pisze:Jak wiem w przypadku jelit przyczyną bóli są gazy bądź występują bóle trzewne...
tylko że u wielu z nas, szczególnie po kilku latach chorowania występują bonusy chorobowe.To choroby współistniejące z różnych przyczyn zresztą, mogą także oddziałowywać.
Mając stan zapalny w jelicie, mając stan zapalny np. w przewodach moczowych, bo bakterie itd..., mając zmiany w kręgosłupie , a i sterydy potrafią dołożyć -> a to wszystko w obrębie brzucha, to ból działa na wszystko i ..itd. Wniosek - trzeba zaleczyć wszystkie choroby, żeby nie bolało "w brzuchu".
Jeśli nawet zaleczysz tylko jedną to inne pozostaną, czyli dalej boli. Nie chcesz żeby bolało - zalecz wszystkie :idea:

Dziś ch..nie boli mnie głowa, ale ten ból jest od oczu, bo tak na nie działa słońce.
Muszę nosić ciemne okulary -> to nie będzie mnie razić słońce, -> będę lepiej widział i -> nie będzie mnie bolała głowa...powiedzmy..bo pomijam inne zmiany.(okulista).
Mam zawroty głowy, neurolog coś tam zdiagnozował, ale te zawroty glowy wynikają także z ostrego kaszlu, którego przyczyną jest POChP. I kto by pomyślał, że od chroby płuc można mieć zawroty głowy ?
Człowiek to zwariowana konstrukcja ... a ból to ostrzeżenie że coś nie działa .
Trzeba szukać, nieraz daleko, aby wyleczyć i uwolnić od zagrożenia :wink:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 22 kwie 2016, 18:18

Jacekx pisze: on miał wiele konsultacji a nawet kontaktów chyba z "Kliniką bólu" gdzieś w jego okolicach zamieszkania.
ta Poradnia Leczenia Bólu Przewlekłego to ostateczność, gdy lekarze nie potrafili zadziałać czy ustalić przyczyny.Tam zadziałano systemowo atakując ból bezpośrednio i przez zabiegi akupunktury z prądem :wink: no i jeszcze inne zabiegi rechabilitacji.
Ale, potrzebne jest do tego skierowanie od specjalisty. U mnie kierowała pani neurolog.
Ta Poradnia to jak świątynia, modlisz się żeby przeszło i cud...mija to co było nieuleczalne.
Trzeba jednak pamiętać że to ostateczność.
Z drugiej strony BÓL się leczy, to choroba jak inne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasza Psychika”