depresja??

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: podlaskie

depresja??

Post autor: biedronka24 » 26 lis 2007, 20:17

Dziś byłam u lekarza i dostałam leki przeciwdepresyjne(neuroleptyki)-Sulpiryd i hydroksizin na sen.No i kolejne zwolnienie :smutny: jeszcze trochę to wyleją mnie z pracy :cry: byłam na zwolnieniu 60 dni. W tym czasie dwa razy szpital, duzy ubytek wagi i ogólnie słaba forma.W tamtym tygodniu wróciłam do pracy i wytrzymałam 4 dni :smutny: przyplątała sie infekcja-zapalenie oskrzeli, zaostrzenie ze strony kiszek no i lekarz stwierdził, że prawdopodobnie mam depresję, i że to może przyczyniać sie do zaostrzenia ze strony jelit.Mam dość stresująca pracę i pracuję dość dużo-czasami po 10-12 godzin na dobę.Ale lubię swoja pracę.I ogólnie jestem zadowolona, z tego jakie jest moje życie.Kończę studia, mam przyjaciół.Pracuję.Czy to możliwe, że to depresja?co będzie dalej... :?: :?: :?: :cry:
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Re: depresja??

Post autor: Mamcia » 26 lis 2007, 20:26

A jakie masz wyniki badań krwi, czy robiono ci kolonoskopię, teomogrfię z kontrastem, rezonas?? Czy miałaś badanie kału na krew utajoną? jak wyszły badania w kierunku celiakli??
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽

Post autor: biedronka24 » 26 lis 2007, 20:41

Mamciu.Robiono mi gastroskopie i kolonoskopię.W gastro wyszło przewlekłe zapalenie żołądka i dwunastnicy. Helicobacter-już przeleczony.W kolonoskopii niby nic nie wyszło-nie pobrano wycinków :mad: , ale mam śluz w kale.Lekarka stwierdziła, że może być zapalenie w obrazie mikroskopowym, ale wycinków nie wzieli.Morfologia ogólnie dobra.OB i CRP w normie.Niewielka anemia.Mam podwyższoną amylazę w moczu i krwi.Brałam enzymy trzustkowe, ale bez poprawy.Stan zapalny dwunastnicy jest nadal. Celiakii nie mam (potwierdzone histopatologicznie).USG bez zmian.Krwi nie mam w kale.Nie mam też pasozytów i bakterii w kale.
Salofalk 500 2 x 3 tabl., Contracid 40 mg, Telfexo 180, Cortare 250, Oxodil, Ventolin.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 26 lis 2007, 23:05

Powiedz mi moja biedronko24 jaki lekarz zapisał ci te antydepresanty i na jakiej podstawie orzekł że są niezbędne?
Trzymaj sie...głowka do góry.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

kasiachlo
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: kasiachlo » 27 lis 2007, 10:41

witam,
chcę tylko powiedzieć, że po sulpirydzie miałam pokarm-mleko w piersiach i gdyby nie to,
że miałam zaostrzenie i abstynencję seksualną od 3 miesięcy to byłabym pewna, że jestem w ciąży. Po konsultacji lekarskiej odstawiłam i wszystko wróciło do normy.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽

Post autor: biedronka24 » 27 lis 2007, 10:47

leki wypisał mi psychiatra, do którego chodzę z zupełnie innym problemem niż depresja :cry:Faktem jest, że od bardzo długiego czasu nie przespałam normalnie calej nocy.o ile w ogole spię, to śpię kiepsko(często sie budzę, wstaję zmęczona).I mam dość wyraźnie obniżony nastroj-ale to przypisywalam kiszkom i ogólnie mojej pracy i tym, co się dzieje w moim życiu.Wg mnie to było /jest zwykłe przemęczenie...

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 27 lis 2007, 12:50

Biorę Sulpiryd na depresję i cu, ale moim głównym "antydepresantem" jest Efectin. Lek szybko poprawia sytuację psychiczną ;) Mam zaburzenia depresyjno-lękowe i chyba wypróbowałam już wszystkie leki na głowę :P Polecam efectin! Hydroxyzyna może uzależniać, prawie mi się to udało. Na noc mam zolpiden, ale to dwudiazepina i można po niej mieć hmmm "filmy, ale ogólnie śpi się dobrze. Teraz na noc biorę cloprithixen, bardzo dobry i chyba nawet lepszy od zolpidenu. Jak byśmiała jakieś pytania to pisz, chętnie pomogę :)

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 lis 2007, 16:32

Biedroneczko, a czy ty nie masz niedoborów mikroelementów (Magnez, cynk)??
I oto przykład jak się kończy nie wzięcie wycinków w trakcie kolonko.
A czy w kale masz krew utajoną???
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽

Post autor: biedronka24 » 27 lis 2007, 23:16

Mamciu kochana nie mam krwi w kale.magnez łykam w dużych dawkach.A biegunki jak mialam tak mam-ale już nie tyle co na początku(bywało i po 20 x w wc, teraz max. 5-6).
dziękuję Mamciu.no a z tymi wycinkami to lipę odstawili. :evil:

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 lis 2007, 20:28

TO w sumie dość dziwnie wygląda, bo ładują ci sterydy bez postawienia diagnozy. Ja bym się pokusiła o wykluczenie NZJ, bo IBS leczy się inaczej. Życzę ci aby to był tylko IBS.

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽

Post autor: biedronka24 » 28 lis 2007, 21:29

Mamcia pisze:TO w sumie dość dziwnie wygląda, bo ładują ci sterydy bez postawienia diagnozy. Ja bym się pokusiła o wykluczenie NZJ, bo IBS leczy się inaczej. Życzę ci aby to był tylko IBS.
Mamciu ale ja nie biorę sterydów.Nikt nie mówił nic o IBS.W sumie sugerowałam to lekarzowi, ale powiedział, że to nie to.

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 28 lis 2007, 22:19

mea culpa - starość i słaby wzrok. pomyliłah hydroksizinum z hydrokortyzonem.

Wiola
Debiutant ✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Wiola » 29 lis 2007, 09:53

biedronka24 pisze:Mam dość stresująca pracę i pracuję dość dużo-czasami po 10-12 godzin na dobę.

Może te wszystkie ostatnie choróbska osłabiły Ci organizm, jesteś teraz podatna na infekcje, może brak Ci jakichś witamin lub minerałów? A swoją drogą przy takich niedoborach łatwo o obniżenie nastroju.
Ja zachorowałam na swoje CU prawie bezpośrednio po przebytej grypie a zaraz potem anginie i antybiotykach, więc uważam że osłabienie organizmu może mieć decydującą rolę.
Jest taka cierpienia granica, za którą się uśmiech pogodny zaczyna.

alcia_al
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: alcia_al » 01 gru 2007, 14:35

Tak-zdecydowanie należałoby powtórzyć kolonoskopię z pobraniem wycinków. Czasami się zdarza, że wyniki z krwi są ok i krew utajona ujemna, natomiast wyniki badania kolonoskopowego pokazują zupełnie co innego. Pozdrawiam alicja
Ostatnio zmieniony 04 gru 2007, 01:51 przez alcia_al, łącznie zmieniany 2 razy.
[you] witam serdecznie :)
alicja

Awatar użytkownika
biedronka24
Aktywny ✽✽✽

Post autor: biedronka24 » 03 gru 2007, 21:38

odstawiłam sulpiryd.bardzo źle sie po nim czułam.od dwoch dni znów :wc: i okropny ból.na dokładkę muszę chodzić do pracy :smutny: brakuje mi siły i nie dam rady jeść.ratuję się Ensure i nutridrinkami.lekarz podniósl mi dawkę sulfasalazin en.mma nadzieje, że mi przejdzie

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”