czuje sie jak z innej planety...

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Re: czuje sie jak z innej planety...

Post autor: Natalka » 16 lut 2008, 16:22

Hej martita!

tola już chyba wyczerpała cały tamat :mrgreen: więc nie będę powtarzać, tylko Ci mogę poradzić, żebyś jeszcze troszkę poczekała z tym powrotem do normalności, nic na siłę i wszystko w swoim czasie, będzie dobrze :tak: ja też "przerabiałam" to co Ty teraz i osiągnęłam już normalny stan, powiedziałabym, że nawet lepszy niż przed chorobą :neutral:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Krzycho
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Krzycho » 16 lut 2008, 19:01

To, co opisujesz można różnie interpretować, bo wszystko zależy od intensywności doznań. To tak, jak z wiatrem. Jeżeli wieje zefirek, to nawet przy dużym mrozie można to jakoś przetrzymać. Jeżeli natomiast wieje halny i wyrywa drzewa, to może być nieciekawie. Dlatego, jeżeli stwierdzisz, że jest to dla Ciebie uciążliwe i nie możesz sobie z tym poradzić, albo będzie się to przeciągało nie wiadomo ile czasu, proponuję Ci wybrać się do specjalisty. Sama również możesz czegoś poszukać na temat różnych stanów psychicznych na przykład w internecie, albo w bibliotece. W moim przypadku, jak dowiem się jakie procesy zachodzą w mojej psychice i poznam jakie mechanizmy wywołują moje "schizy", to łatwiej jest mi nad tym zapanować, a przynajmniej wpływa to na mnie uspokajająco. Nie na wszystkich to jednak działa.
Bardzo dobrze się stało, że nam o tym powiedziałaś, bo dużo gorszym rozwiązaniem byłoby tłamsić to w sobie. Mam taką nadzieję, że niedługo także nam opowiesz jak Ci przeszło i wszystko wróciło do normy.
Pozdrawiam.
Boże spraw żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 18 lut 2008, 09:45

Każdy z nas ma swój świat!woje przemyślenia,swoje myśli.Ale nie można się aż tak izolować .Szczególnie,że kiedyś byłaś otwartą dziewczyną,która miała dużo znajomych i umiała sie cieszyć życiem(tak wnioskuję).
Co Cię tak zmieniło?Choroba?Dlaczego?Czemu otaczasz się wielkim murem od innym?Przecież nadal jesteś tą samą dziewczyną,która ma kolejne doświadczenie życiowe.Musisz jedynie trochę zacząć dbać o siebie...w wyglądzie i w Twoim charakterze nie musi być żadnych zmian przecież.
Skoro nie interesuje Cię już to co robiłaś wcześniej..może warto poszukać czegoś nowego?Chyba nie chcesz przesiedzieć całe życia w swoim pokoju sama?Co?Rusz się do ludzi!Będzie o wiele lepiej.
Życzę wiosny w sercu!

alcia_al
Początkujący ✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: alcia_al » 18 lut 2008, 16:10

martita nie przejmuj się tak. Wiem, że jest łatwo tak powiedzieć ale każdego z nas dopada dół, ma lepsze lub gorsze dni. Srtaraj się nie myśleć o chorobie, bo w ten sposób jeszcze bardziej się pogrążasz. Każdego z cu lub cd czekają częste badania, pobyty w szpitalu, ból i cierpienie. Jednak nie ma sensu zastanawiać się nad tym co będzie dalej i co nas czeka, bo tym i tak nic nie zmienisz. Trzeba zakceptować chorobę i nauczyć się z nią żyć. Ciesz się każdym dniem i bądź optymistką. Jeżeli nie radzisz sobie sama to może skorzystaj z pomocy specjalisty. Trzymam kciuki i mam nadzieję, że spojrzysz na świat "inaczej" :*
[you] witam serdecznie :)
alicja

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 18 lut 2008, 21:59

Przede wszystkim się uspokój!
Możliwe,że jest Ci trudno pogodzić się z swoją chorobą.Wielu z nas miało taki problem.Ale jesteśmy po to by sobie pomóc.Więc weź rady Twoich Koleżanek i Kolegów z forum;)Zaakceptuj siebie,zaakceptuj to,że jesteś chora i wtedy wszystko powoli znów nabierze kolorów.
Ból?Cóż...każdy z nas to znosi inaczej.Sama nie dawno na forum zapytałam jak to jest z bólem,bo kiedyś umiałam znieść dużo więcej.Teraz wbicie byle igły zadaje mi ból.
Lekarze...rozumiem...ja mam jeszcze lekarza w domu(za tatę),co ja mam powiedzieć?
A z badaniami będziesz się musiała pogodzić.Ale to chyba nie jest aż taka straszna rzecz,co?Jak będziesz na siebie uważać to i badania nie będą straszne.I nawrotów się nie będziesz musiała bać.
Głowa do góry!

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”