Boicie się wakacji?

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
norte
Debiutant ✽
Choroba: IBS
województwo: małopolskie

Re: Boicie się wakacji?

Post autor: norte » 08 lut 2010, 15:38

Bartek pisze: A teraz pomyśl co by było, gdyby zamiast zaparcia było coś wprost przeciwnego :wc:. Zatem więcej optymizmu, zawsze mogło być gorzej! :)
Akurat mam jakieś takie leniwe jelita, w każdym razie nie ganiam do wc, ale też nie czuję się całkiem komfortowo z tym bólem brzucha i podobnymi dolegliwościami.
Bartek pisze: A jak jesteś gdzieś dłużej? W sensie np. tydzień? I czy po powrocie do domu ból utrzymuje się przez jakiś czas?
Nie pytam z ciekawości, tylko dlatego, że może samochód Cię 'wytrzęsie' i z tego może coś masz... Wiem, że szalona teoria, ale cóż... :roll:.
Co do podróży samochodami to ogólnie ich nie lubię (też ze względu na przewód pokarmowy, i trochę na psychikę) i staram się unikać - zwykle jak gdzieś jadę to liczę na pociągi - akurat ich kołysanie i rytmiczny stukot jakoś działają na mnie dobrze :)
...to ja poproszę ten budyń

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Bartek » 08 lut 2010, 17:04

norte pisze:zwykle jak gdzieś jadę to liczę na pociągi - akurat ich kołysanie i rytmiczny stukot jakoś działają na mnie dobrze :)
A to się rozumiemy :). Np. tego posta piszę z pociągu (relacji Zwardoń-Katowice) :roll:.
Zatem czy jeżeli pociągiem gdzieś jedziesz, to dolegliwości są podobne?
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 08 lut 2010, 23:51

Uwielbiam wypady pociągami. Jelitka spokojne o byt:) Nie znoszę podróży samochodem z obcymi ludźmi, choć i tu zaczynam się przywyczajać. Remisja robi swoje.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 09 lut 2010, 01:53

Moim zdaniem nie ma się czego bać- nakręcamy sobie ten stres przedwyjazdowy to i potem mamy efekty :roll: Oczywiście trzeba uważać na to co się szamie i pije, ale tez bez przesady. Brać leki, sprawdzić jak tam z opieką medyczną- ale to w koncu i zdrowi ludzie robią ;)
Ja niedawno zrobiłam miesięczny wypad po Europie z plecakiem i było super. Czechy, Austria, Węgry, Kreta i Grecja kontynetnalna. A wcześniej jeszcze Szwecja i Dania. I problem miałam w sumie raz, po gulaszu wegierskim :P Więc nie dziwota, że latałam do :wc: Poza tym- fantastyczna podróż i już się nie mogę doczekać następnej ;)
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 09 lut 2010, 09:11

W czasie wakacji, gdziekolwiek pojadę zawsze, w każdym miejscu obczajam, gdzie jest kibelek :razz: Hmmmm... w nawyk mi to już weszło :wink:
A w zbliżające się wakacje mam praktyki w szpitalu i się zastanawiam jak to tam będzie :neutral:
:lol:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 32 mg, Metronidazol 3 x 1 tabl., Multilac 2x1 kaps., Magne B6, Elevit ProNatal i bla, bla, bla (...)
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Bartek » 09 lut 2010, 09:34

Natuśka pisze:W czasie wakacji, gdziekolwiek pojadę zawsze, w każdym miejscu obczajam, gdzie jest kibelek :razz: Hmmmm... w nawyk mi to już weszło :wink:
Ja tak miałem jeszcze zanim zachorowałem :D. Nie wiem dlaczego ;). Widać to był znak-przepowiednia :mrgreen:.
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

norte
Debiutant ✽

Post autor: norte » 09 lut 2010, 12:29

Widzę że myślicie podobnie w sprawie pociągów. :)

Co do pytania Bartka - podobnie się czuję bez względu na środek transportu, niestety.

A Ania406 mnie trochę podbudowała, bo znajomi właśnie wybierają się na podobny wypad w wakacje i się zastanawiam nad uczestnictwem...

Awatar użytkownika
Lena_25
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: dolnośląskie

Post autor: Lena_25 » 09 lut 2010, 12:53

Ja uwielbiam wszelkiego rodzaju środki transportu :) i ogólnie dużo czasu spędzam w aucie (czasem tylko stojąc w korkach ;))
"Przeciwności losu uczą mądrości, powodzenie ją odbiera"

Awatar użytkownika
funia
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: funia » 10 lut 2010, 12:23

ja wakacji się nie boję

w koncu zawsze znajdzie się jakis kibelek, a to w restauracji (jesli to miasto), a to u dentysty (taak, tez tam weszlam w kryzysie;), a na lonie przyrody to wiadomo- zyc nie umierac:)

od 5 lat jak mam zdiagnozowaną chorobę zwiedzalam zarowno Europę, Azję i kraje arabskie i jakos dalam radę (przy cyzm w Azji i arabskich krajach dominowala biegunka, a w Europie spoko, tak jak w Polsce)

Nie wyobrazam sobie,żebym miala sie ograniczyć tym, że częściej korzystam z toalety i nie podrozowac.
Chociaz np przy typowych wakacjach lezenie plackiem na plazy nalegam na hotel przy plazy, zebym jakby co do kibelka miala blizej:)

Awatar użytkownika
Kotkaa
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: Kotkaa » 17 lut 2010, 15:09

a ja jak byłam na wakacjach u rodzinki w Bydgoszczy nawet nie myślałam o toalecie(wypróżnienia mialam conajmiej 2razy w dniu albo i mniej ) oczywiście bez lekkiego zaostrzenia sie nie obyło bo mam je od 3.5lat no i nawet nie wiedziałam że takie problemy z kiblem mogą być :D po prostu nie myśl o tym powiedz sobie stanowczo ze zadnych problemów nie bedziesz miala nie wglębiaj się w to ja nawet nie myślałam o tej chorobie w ogóle po prostu pływałam chodziłam w różne miejsca i nic mi sie nie działo :razz: ;)
Wiktoria czyli zwyciężę!

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 17 lut 2010, 23:36

echh za czasów notorycznych zaparć lekko mnie "stresowały" wyjazdy, bo od stresu i zmiany lokum:D zaparcia się nasilały i lato, czas na sukieneczki, topiki, a ja z brzuchem w rozmiarze xxl...
teraz zaczynam się BARDZO obawiać wszelkich podróży. A jeszcze takich jak kiedyś - jechanie autobusem przed 20-3x godzin z kilkoma postojami i nieczynną toaletą autokarową? Raczej odpada :mad: :(

norte
Debiutant ✽

Post autor: norte » 19 lut 2010, 23:14

Co do zaparć jeszcze (większość tu ma przeciwny problem, ale ja chciałam się podzielić "wrażeniami") - niby wszystko jest w porządku i na zewnątrz się wydaje że nic mi nie jest, a ja się cały czas czuję źle i ciężko mi w pełni korzystać z uroków wyjazdu i być tak aktywna jak cała reszta.
Może to rzeczywiście kwestia psychiki, ale generalnie jeżdżę w góry po to żeby się odstreswać, i zwykle szybko zapominam o wszystkim innym jak tam jestem, a jelitka jakby też brały sobie urlop...
Chyba na następną wycieczkę wezmę zapas suszonych śliwek;)

Awatar użytkownika
Agu
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agu » 28 lut 2010, 10:08

Ja wakacji się nie boję, wręcz czekam z utęsknieniem:) Może dlatego, że tam mogę robić co chcę, a jak siedzę na zajęciach, to jakoś trudniej mi wyjść 10 raz do wc;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Justa1985
Początkujący ✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Justa1985 » 04 mar 2010, 21:17

ja to wakacji się boje bardzo :cry:

Awatar użytkownika
leila
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: leila » 04 mar 2010, 23:07

czekam na wakacje ,chciałabym do chorwacji a moze kiedys Egipt :roll:
protokół immunologiczny,5 praw natury ,dieta antyhistaminowa i przeciw grzybiczna :roll:
Obrazek
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”