stres przed wyjazdem

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
czarnuch_86
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

stres przed wyjazdem

Post autor: czarnuch_86 » 07 lip 2008, 14:43

Siemka wszystkim mam taki problem i jestem ciekaw czy ktoś ma podobne objawy :?: zaczne tak przed wyjazdem na obuz ze studiow dokładnie tydzien przed bolał mnie cały czas żoładek i czułem takie uczucie ściskania w żoładku jak przed klasówka taki dziwny lek :cry: przyjechałem na miejsce i po jednym dniu wszystko ustało ??? teraz zaczeły sie wakacje i 16 jade na spływ kajakowwy i znowu zaczoł mi doskwierac żoładek to samo uczucie co wczesniej :cry: boje sie ze przez to nigdzie nie pojade ale jestem dobraj mysli caly czas :mrgreen: Moze wie ktos od czego to :?: Może od lekow ktore biore ???? Biore entokort 3x , azatropine 2 x , salofalk 4x , duspatalin 1x , contrilok 2x , kwas foliowy 1x czekam na odpowiec i z góry dziekuje za pomoc :wink:

Awatar użytkownika
tetlejkaa
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie

Re: stres przed wyjazdem

Post autor: tetlejkaa » 07 lip 2008, 15:02

To moze dodatkowo nerwice masz :wink:

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 07 lip 2008, 15:12

czarnuch_86 pisze:po jednym dniu wszystko ustało
to może i teraz tak będzie.
nie wydaje mi się żeby powodem były leki, raczej jest to na tle psychicznym, nerwowym, z tego co piszesz tak wynika. właśnie ten stresik widocznie tak na Ciebie działa. to może wyluzuj troszkę i pomyśl, jak to będzie fajnie na tym wyjeździe :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
czarnuch_86
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: czarnuch_86 » 07 lip 2008, 19:56

A macie jakiś pomysl na ten stresik :?: bede wdzieczny
DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ !!!!!!

Salofalk, Bioprazol , witaminki i jestem po resekcja kawałka jelita cienkiego ,

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 07 lip 2008, 21:49

czarnuch_86 pisze:A macie jakiś pomysl na ten stresik :?: bede wdzieczny
no tak.... trzeba sie zabrac ze siebie chyba.... bo z tego co piszesz to mialem kiedys (a w sumie i czasem tez troszkę teraz - ale nie az tak nasilone objawy jak Twoje) tak jak Ty. I imho to siedzi w glowie. Jak sie tego pozbyc? sam nie wiem... u mnei jakos przeszlo z duuzym stopniu, ale naprawde nei wiem jakim sposobem.

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 08 lip 2008, 00:19

hmmm... ja też mam coś w tym rodzaju,ale w samym dniu wyjazdu. Nie że się skręcam,ale czuje się gorzej zazwyczaj...wycieczki do wc... itp..... kiedyś bylo lepiej i sądze, że to kiedys bylo związane z tym, że jelita się na chwilkę'naprawily' -po lekach moglam spokojnie przejechac sporo km,a teraz ciężko mi czasem 10min w kolejce wytrzymać. czas na dobre lekarstwo-na stres i na jelita:)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Kropelka
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Kropelka » 09 lip 2008, 17:56

na stresik (taki planowany przed wyjazdem) polecalabym picie herbatki rumiankowej przez kilka dni (uspokaja, dziala rozkurczowo i przeciwbolowo). na mnie osobiscie dziala :razz:
"Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem."

Awatar użytkownika
Miska Ryżu
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Miska Ryżu » 09 lip 2008, 20:44

możesz też sobie melise pić. mnie to bardzo uspokaja.

a najlepiej to podejsc pozytywnie do sprawy i cieszyć sie wyjazdem. złych myśli nie dopuszczać do siebie. przecież wszystko będzie dobrze :)
Smutno Ci? A może budyń? :)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: dolnośląskie

Post autor: Raysha » 31 lip 2008, 00:45

Ja jak mam wyjazd to muszę mieć gwarancje jak coś to do krzaczków lub wuceta no i oczywiście pod ręką zapasowe majtki [no co przezorny ubezpieczony XD :lol:] no ale raczej sensacji nie mam, tylko w dniu wyjazdu staram sie ograniczyć jedzenie i picie by nie miało co sie formować no i w droge ^_^

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 31 lip 2008, 07:14

To na pewno tło psychiczne.I albo się za bardzo takimi wyjazdami stresujesz,albo za bardzo się nimi cieszysz;P Choć nie słyszałam by przy euforii mieć ataki Crohna...Ale jedno jest pewne-przed wyjazdem nie stresuj się nim,w końcu najczęściej wyjeżdżasz by się odstresować i odpocząć.Więc nie powinieneś się o nic martwić.
Ja zawsze jadę na żywioł...co ma być to będzie.Więc nie stresuję się i nie sprawdzam ubikacji i innych udogodnień;)

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 14 sie 2008, 17:40

Przed każdym wyjazdem mam myślenice: będzie bolało czy nie, będę z rozwianym włosem szukać :wc: :?: To stresuje najbardziej, potem się uspokaja /jeśli na wyjeździe eszystko jest dobrze/. :roll:
Renata2
asamax 500g 2-0-2
vedolizumab- lek biologiczny, 3 stopień programu
controloc 1-0-1
rutinoscorbin 2-0-2
witaminy

paula316
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: paula316 » 08 paź 2008, 20:16

witam Was serdecznie! jestem tu nowa, napisałam 1 post ale gdzies go wcielo, lub nie moge go odnalesc://

choruje na crohna od prawie roku, nooo moze troszke wiecej, ciesze sie ze znalazlam to forum,co prawda duzo wczesniej, ale nie mialam odwagi tu pisac, a jednak zmądrzałam bo nie daje sobie rady sama! a w
"kupie" to zawsze raźnie :razz:
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

paula316
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie

Post autor: paula316 » 09 paź 2008, 09:08

faktycznie moj poprzedni post pasuje jak ulał do tematu:) ale chyba mi to wybaczycie:PPP

jestem tu nowa, ale błagam Was o pomoc, zaczynam w tym roku studia zaoczne niby i jutro mam 1 zjazd, do tego strasznie sie stresuje, moze nie samym faktem studiowania, bo nie boje sie tego ze sobie nie poradze jednak wiecie o co chodzi, mianowicie o czeste chodzenie do kibelka!!!

stres mnie paralizuje na sama mysl o tym, do tego dostalam strasznych zawrotow glowy i zaczynam sie stresowac tym ze stresujac pogaraszam swoja sytuacje jelitowa, szok, po prostu błedne koło!!
moze ktos jest w podobnej sytuacji, niech mi doda otuchy!!!

studia sa w innym miescie i w gre wchodza wyjazdy pociagiem lub pksem :smutny:
na dodatek nie znam dobrze miasta, tzn bezpiecznych miejsc gdzie bym mogla sie dostac do :wc:

co robic:(((((((((((((
"Nie od razu zdarza się raj
Nie od jutra świat jak ze snu,
By po zimie zawitał maj
Trzeba chcieć go znów i znów..."

tekst: Artur Gadowski "Nie od razu raj"

Awatar użytkownika
Marta XXX
Debiutant ✽
Kontakt:

Post autor: Marta XXX » 09 paź 2008, 21:39

Nie chce nikogo dołować ani denerwować. Moje spostrzeżenie po przeczytaniu, owszem zawsze jakieś toalety są, gorzej nie zdarzysz...

Misia

Post autor: Misia » 10 paź 2008, 13:36

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”