Potrzebuje POMOCy, PORADY stres

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Potrzebuje POMOCy, PORADY stres

Post autor: czubasa » 02 wrz 2008, 11:52

Mam taki problem dosc duzy. Zaczął się rok szkolny. Poszedłem do 1 liceum.
Nowa szkoła nowi nauczyciele nowi koledzy. Wcześniejszy rok szkolny miałem indywidualne nauczanie z wiadomych powodów. Teraz wróciłem do szkoły, ale...
I tu zaczyna się mój problem. Na ogół bywam w toalecie 1raz dziennie. W szkole byłem około 10+ musiałem sie zwolnic do domu już pierwszego dnia. Kręcenie w berzuchu, nagła biegunka.
ciągle tylko myśli "a jak nie zdażę?" "jeszce tylko pare minut" itp itd. Nie moge sie skupić i przestać myśleć o tym wszystkim. Zaczyna aż mi sie w głowie kręcić od tego wszystkiego.
Tak samo mam gdy wychodzę gdzieś w nieznane miejsce bądź też na coś czekam itp.
Nie potrafię tego przezwycieżyć. Chodziłem na terapie jakies techniki relaksacyjne poznałem niestety nie działa. Chcę normalnie funkcjonować ale jak narazie jest to prawie niemożliwe.
Picie melisy mi nie pomaga również. Prosze o szybką pomoc. Jak sobie z tym poradzić.
dodam jeszcze że staranie się myśleć o czymś innym nie pomaga niestety. Staram sobie w myślach o głupotach gadać cokolwiek i nic.Na dodatek kolejnym - jest to że dziwnie na mnie patrzyli jak na 1-2 lakcji wychodziłem do toalety po 4 razy i uczniowie (co sobie pomyślą) przecież wogóle sie jeszcze nie znamy moga mnie odrzucić albo coś.Dlatego konieczne jest bym przezwycieżył stres. Tylko jak? Może jakies tabletki by mi też pomogły?
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2008, 11:58 przez czubasa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Zawsze może być lepiej, ale cieszmy się tym, co mamy..."
"Nie bój się marzyć, czasem to, na co nie liczysz, podaje nowy dzień."

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: Potrzebuje POMOCy, PORADY stres

Post autor: ewkunia » 02 wrz 2008, 11:56

Znam to. Z tym, że pozniej zdiagnozowano u mnie zapalenie w roznych czesciach ukl. pokarmowego. Radziłabym isc do gastroenterologa po prostu i poprosic o kolonoskopie lub chociaz sigmoskopię. Wiadomo od czego zacząć. Ja męczyłam się dość dlugo w zawieszeniu i połykaniu loperamidu. Pamiętaj, że to Twoj najlepszy czas i nie schrzań go sobie jak ja:D ;) W razie potrzeby slużę opcją ' prywatna wiadomość' :)
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽

Post autor: czubasa » 02 wrz 2008, 12:25

Mam stwierdzone CU jak widac w profilu. Leki nie działają i jadę na ziółkach które sie parzy od bonifratrów polecam jak nic innego już nie działa. Ale CO Z TYYM STRESEM :(

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 02 wrz 2008, 12:37

Nie bierzesz lekow na CU :cry: , to masz odpowiedz.
A jakie brałeś, że nie pomagają?
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 02 wrz 2008, 12:41

aa. zrozumialam, że Cię zlano i nie wskazano, że może to być jakies zapalonko :) Jak się pisze mgr to tak jest :)

Nie bierzesz leków? Hm, dla zdrowia psychicznego to chyba podstawa.
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 02 wrz 2008, 12:46

czubasa pisze:Leki nie działają i jadę na ziółkach
a ziolka dzialaja?! :wink:

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 02 wrz 2008, 12:52

może źle dobrano leki ?

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 02 wrz 2008, 13:10

Ja rozumiem ten problem , bo w lo byly nawet zakazy 'wyjścia do toalety' ;/ Zawsze tez mialam schizę, że wszscy na mnie bedą patrzec dziwnie;p Mam to trochę do dzis poniekąd, ale w lżejszym natężeniu. Mialam bardzo wyrozumialych wykładowców na I kierunku i każdy wychodzil, ile chciał z wykładów czy cwiczen-jedni do wc, inni na papierosa:)

Przyznam jednak , że dla mnie najwazniejsze jest dobranie leku, więc nie wiem, jak sobie radzisz bez:( Encorton w liceum sprawil, że w 4ej klasie w koncu zaczęłąm się cieszyc z zajęć i kontaktow z ludzmi, bo wiedzialam, że nie muszę już nerwowo probować wysiedzieć na miejscu.

Teraz na II kierunku idę na latwiznę i biorę Indywidualną Organizację Studiów -a co mi tam:) Biegunki przed egzaminem mam nadal jakby nie bylo ;p

Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽

Post autor: czubasa » 02 wrz 2008, 14:54

Leki biore :pentasa + imuran ale to one tylko podtrzymuja troche a ziółka mi pomagają.
leki brałem już wszystkie rodzaje. Lekarz powiedział że klinicznie to tylko operacja ale jak ziółka pomagają to nie ma co się spieszyć. Ale jak wspominałem że leki nie dziłaja dlatego nie wymieniałem nic konkrtnego. Nadal czekam na propozycje pokonanie tego stresu. Jutro kolejny dzień szkoły potrzebny mi jakiś sposób. Leki przechodzilem różne od sterydów poprzez asamaxy jakieś po remicade itp.

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 02 wrz 2008, 15:32

Tak jak pisze elwirka twoje dolegliwości na pewno miną z czasem, gdy oswoisz się z nową sytuacją, poznasz ludzi z klasy, wtedy będzie lepiej. Skoro bierzesz leki i ziółka, a problem sraczki się pojawił, to wiadomo że to stres, są różne tabletki uspakajające na bazie ziół, dobrze działają, ale mogą też osłabiać koncentrację i powodować senność, możesz je wypróbować, nie powinny Ci zaszkodzić, no i po prostu przeczekać. I nie zadręczaj się tym, co pomyślą nowi koledzy, bo tylko gorzej sobie robisz, wiem że to łatwo tak gadać, ale ja innego wyjścia nie widzę. Później jak już się lepiej poznacie, to oni na pewno zrozumieją, co Ci dolega i nie będą Ci przecież z tego powodu dokuczać.

Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽

Post autor: czubasa » 02 wrz 2008, 15:38

A jakie macie doświadczenie z Xanax lub Loperamid bo gdzieś na forum je wyszukałem. One mogą podziałać jaki lepszy i czy są na recepte??

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 02 wrz 2008, 15:43

Bralam Xanax- nic nie pomogl. Loperamid ok . Nie trzeba tyle biegac,ale nie polecam stosowania na dłuzej, co zreszta w tematach na forum było omówione:)

Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽

Post autor: czubasa » 02 wrz 2008, 15:47

A jak z receptą ? Potrzebna cz nie?

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃

Post autor: ewkunia » 02 wrz 2008, 15:47

xanax tak, loperamid nie

Awatar użytkownika
Joanna505
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Joanna505 » 02 wrz 2008, 16:49

A jakie leki brałeś i jak długo, że stwierdziłeś, że nie działają?

Przypadek szkoły to fakt... nałożył się stres. Powoli wszystko wróci do normy. Moze zwroć teraz szczególną uwagę na dietę.

Jednak to, że nie zażywasz leków jest niepojące :smutny: . Jesteś zbyt młody, żeby tak ryzykować.
Joanna
Witam Cię

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”