Potrzebuje POMOCy, PORADY stres

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

Re: Potrzebuje POMOCy, PORADY stres

Post autor: Misia » 02 wrz 2008, 21:32

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: czubasa » 02 wrz 2008, 22:17

Leki biore pentase i imuran tyle ze przez rok one nic nie pomagaly. Oprocz nich bralem sterydy cyklosoporyne remicade itd. Choruje 3 lata juz. Od roku nie mialem poprawy dopiero gdy zaczalem pic ziolka jest wszystko wporzadku. Nie napisalem nigdzie ze lekow nie biore. Sa one nieskuteczne za bardzo. Pentasa z tego co wiem jest czystsza a asamax i tak nie podzialal. Nawet gdyby dzialal to rodzice twierdza ze pentasa lepsza tak jak i lekarze.
Konsultowalem sie z wieloma lekarzami 0lsztyn, Gdansk , Wa-wa (centrum zdr. dziecka).
"Zawsze może być lepiej, ale cieszmy się tym, co mamy..."
"Nie bój się marzyć, czasem to, na co nie liczysz, podaje nowy dzień."

Awatar użytkownika
montan
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: montan » 02 wrz 2008, 23:42

czubasa - respekt i walcz...
Dolina . . .

Awatar użytkownika
smoczyca
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: smoczyca » 03 wrz 2008, 09:16

a brałeś salofalk :?: ja właśnie nim się lecze

Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽

Post autor: czubasa » 03 wrz 2008, 10:26

Bralem wlewki z salofalku

Jędrek
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Jędrek » 03 wrz 2008, 17:58

hej Czubasa! Jesteśmy w tym samym wieku!
Można powiedziec, że mam podobny problem. Z tym, że ja mieszkam we Włoszech i tutaj szkoła w tym roku zaczyna sie 15 września.
Już pod koniec sierpnia zacząłem się przejmować i stresować że już niedługo szkoła, jak to będzie, jak to by było jak bym mieszkał cały czas w Polsce jak dawniej (przyjechałem do Włoch rok temu) i spotkałbym się z dawnymi kolegami z podstawówki i gimnazjum w liceum. Myślałem o tym intensywnie przez kilka dni i nagle (dotychczas byłem w remisji) pojawiła sie krew w kupie (nic z poza "dobrego jedzenia" w ostatnim czasie nie jadłem)!!! Po tym zdarzeniu starałem sie wogóle nie myśleć o szkolei o tym co mnie czeka za 2 tygodnie. Nastepnego dnia bylo mniej krwi, nastepnego jeszcze mniej... A dzisiaj nie było wogóle!!! Uważam, że pogorszenia w moim przypadku w b. dużym stopniu zależą od psychiki - przez cały poprzedni rok szkolny nie było remisji, potem w marcu było jeszcze gorzej i nie chodziłem do szkoły. Codziennie była krew w kupie. około 10 dni po zakończeniu roku szkolnego nie było krwi, żadnych bóli - remisja. W lipcu mialem kolonoskopie - lekarz sie zdziwił że tak ładnie wygląda jelito. Jedynie na końcóweczce było troche zapalenia. No i przez cale wakacje mialem remisje. Krwi nie widywałem w kibelku aż do zdarzenia o którym opisałem wyżej.

U mnie jest jednak chyba gorzej ze stresem niż z Tobą. Nawet jak widze jakąś osobę w moim wieku (najgorzej jak jest to ktoś znajomy) na ulicy to już jestem cały spocony (to może być ta fobia społeczna jak ktoś już gdzieś pisał). Nie muszę nawet gadać z tą osobą a już się stresuję. :!: Z tym to naprawdę nie wiem jak walczyć!

Pozdrawiam i życzę mniej stresów!

P.S. Jak dzisiaj poszło w szkole?

Misia

Post autor: Misia » 03 wrz 2008, 18:29

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 03 wrz 2008, 20:55

Nawet nie myśl by brać Xanax, to silnie uzależniająca benzodwudiazepina, w Twoim stanie dodatkowy problem, w postaci uzależnienia, byłby tragedią... Jeżeli już masz coś brać to zapyataj lekrza o hydroksyzynę - na początku trochę się usypia, ale przy dawce 0,1 powinno być OK.

Co do Pentasy - też uważam, że jest przereklamowana przy CU - spróbuj sulfasalazynę lub salofalk.

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 wrz 2008, 21:17

Piszesz tak chaotycznie, że ja nic z tego nie rozumiem. Cóż jestem Misiem o bardzo małym rozumku. Co to znaczy nic nie pomaga? nie ustępują biegunki, czy też masz ciągle stan zapalny jelita, któremu towarzyszą zmiany endoskopowe i/lub zmiany w poziomie wskaźników zapalnych.
Zdarza się przy CU, że stres powoduje nasilenie objawów choroby i/lub zaostrzenie. U innych biegunce nie towarzyszy wzrost wskaźników zapalnych. Postępowanie w tych przypadkach powinno być inne.
Co do pentazy to nie jest czystsza od asamaxu, ale gdzie indziej się uwalnia.
Ostatnie prace wskazują, że najskuteczniejszą metodą leczenia jest połączenie podawania mesalazyny doustnie i doodbytniczo.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽

Post autor: czubasa » 03 wrz 2008, 21:56

Mowimy o tych lekach ciagle. Mniejsza o to teraz. Gorzej jak poradzic sobie ze stresem?
Moze jakies cwiczenia rozluzniajace, moze cos na czym bede mogl sie wyzyc no nie wiem co proponujecie? A mowiac ze nie dziala to ze od roku lekarze w wielu miastach nic nie poradzili tylko ciagle wizyty bez rezultatow. CRP niby w normie ale ob od ponad roku wacha sie miedzy 50-80 i inne wskazniki. Wszystko inne mam zdrowe wiec to chodzi o jelita. 3 kolonoskopie w roku mialem mam stan zapalny to wiadome. Biegunki mialem 10 razy dzienie + kiedy wychodzilem z domu (przez stres ) to sie utrzymywalo az rok moze dlatego teraz mi tak trudno. Hmm istotne moze byc to ze ten stres w ubieglym roku zaczal sie jak nie zdazylem do kibelka 3 razy z rzedu w szkole. Potem mialem indywidualne nauczanie bo nie mogelm wytrzymac w szkole. Myslalem ze to wszytko minelo a to porwocilo wraz z rozpoczeciem roku. Nie wiem juz co robic. Ze szkoly musialem sie dzis zwalnaic znow nie dalo sie wytrzymac. Ciagle chodzenie do toalety sprawilo ze rozbolal mnie brzuch i bylo jeszcze gorzej.

darosz87
Debiutant ✽
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: darosz87 » 03 wrz 2008, 21:58

moim zdaniem problem tkwi w głowie bo i u mnie tak było. i powiem szczerze że ja to w pewnym stopniu zwalczyłem. Fakt ze jak brali mnie do odpowiedzi to miałem takie "tąpnięcie" w sensie serce szybciej bije a jelita wpadają w szał i musiałem sie jakoś opanować no bo pod tablicą trzeba stac wiec myśle że musisz jakoś to zwalczyć pozdro
:):):|:|:(:(:( :|:|:):) dziękuje wam :*

Misia

Post autor: Misia » 03 wrz 2008, 22:02

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 03 wrz 2008, 22:17

I odpowidaj na pytania precyzyjnie, bo mój mały rozumek nadal nic nie rozumie.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
czubasa
Debiutant ✽

Post autor: czubasa » 04 wrz 2008, 09:33

A wiec tak, narazie zostalo ustalone tylko to iz ide jutro do pani pedagog. Mama byla w szkole porozmawiac z nia o tej sytuacji. Pedagog oddzwonila do mnie i ide jutro do niej. Wydawala sie mila i mowi ze wiele osob w szkole choruje i nie mam sie czym przejmowac. Mowila ze poradzimy sobie z tym problemem. Wiec jutro zobaczymy co i jak :)
Przepraszam za haotyczne pisanie;p Tak juz mam poprostu.

Misia

Post autor: Misia » 04 wrz 2008, 09:39

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”