start w życie zawodowe z chorobą

czyli smutki i radości posiadaczy CU i CD, wypróbowane sposoby radzenia sobie ze stresem etc.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jaras
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

start w życie zawodowe z chorobą

Post autor: Jaras » 02 paź 2009, 15:40

pozdrawiam wszystkich!!!

Nie wiem czy w dobrym dziale zakładam taki wątek, jakby co proszę mnie przeżucić w odpowiednie miejsce:-) jak w temacie, zaczynam życie zawodowe razem z życiem z chorobą, jednocześnie bowiem skończyłem studia i ujawniła się moja choroba.......jestem trochę w kropce, bo nie mam jakiś szczególnych zainteresowań, dodam tylko, że skończyłem ekonomie i uzyskałem tytuł magistra w czerwcu, w trakcie studiów zawsze prace które wykonywałem były pracami dorywczymi raczej fizycznymi, jako że nie mam żadnych szczególnych zainteresowań nie szukałem też pracy w swoim kierunku.....i tu nagle uczelnia się skończyła, dyplom w ręku pracy trzeba szukać i choroba się ujawniła.....początkowo załamałem się strasznie jak ja będę wogóle pracował z taką chorobą, ale jak widzę inni też chorują i jakoś radzą sobie w życiu i z chorobą, więc doszedłem do wniosku że skoro inni dają radę to i ja muszę w końcu dać:) trzeba być silnym tego mnie nauczyli tutejsi forumowicze za co wam bardzo dziękuję!!!!!! no i zacząłem szukać pracy trochę na oślep, z racji braku zainetersowań i braku doświadczenia jako takiego:-( szukałem głównie pracy w biurze bo mając w świadomość że z chorobą może być różnie praca biurowa będzie w miarę odpowiednia, ale nie dość że jest strasznie ciężko na rynku pracy ostatnio to jeszcze kiepsko mi coś rozmowy kwalifikacyjne idą:( i tak stwierdziłem że może coś jeszcze by można spróbować innego.....tylko nie wiem co nie mając żadnych zainteresowań, taki obojniacki jestem trochę:-( ale zawsze tak miałem.......może mnie zainspirujecie drodzy forumowicze gdzie wy pracujecie, w jakich zawodach i jak godzicie pracę z objawami choroby???????może po odpowiedziach troszkę się nakieruje i znajdę coś dla siebie i może mnie coś w końcu zacznie inetersować, pochłonie i pomoże również w walce z choroba:-)bo siedząc ciągle w domu, przed komputerem na forum za dużo czasem czytam i jeszcze dodatkowo się nakręcam, a i kasę trzeba zarabiać........powiem tylko że uważam się za osobę kontaktową, lubie kontakt z ludźmi i nie chciałbym żeby choroba uwięziła mnie w domu , chciałbym mieć kontakt z ludźmi nie uciekać przed nimi z powodu choroby.......myślałem że może spróbować rozwinąć się jako przedstawiciel handlowy tylko trzeba dużo jeździć no i plany sprzedażowe --> dodatkowy stres ( w moim przypadku mega negatywnie wpływa na kiszki).......mam nadzieje, że mnie trochę zainspirujecie, a może macie jakieś ciekawe oferty pracy z Poznania i okolic.....dużo ludzi się przez forum przewija a nóż może jakaś oferta się pojawi :)

pozdrawiam
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.......

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Re: start w życie zawodowe z chorobą

Post autor: CzarnaMamba » 02 paź 2009, 23:31

Ja pracuje w handlu budowlanym, czasem zdarza sie, ze ide do pracy z zaostrzeniem, ale jakos daje rade... sama nie wiem jak :P kontakt z klientami mam, czasem nie mam czasu pomyslec, ze z jelitami dzieje sie cos nie tak :) niestety duzo dzwigam, plecy odmawiaja posluszenstwa a nawet jelitka. Z tej pracy nie zrezygnuje, pociaga mnie majsterkowanie :E
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 03 paź 2009, 08:20

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Jaras
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: Jaras » 03 paź 2009, 10:15

o korkach juz myslalem musze sobie troszke material przypomniec:-)bo dawno nie zagladalem do matmy ale uwielbialem matme w liceum wiec mam nadzieje ze szybko nadrobie zaleglosci:-)ale poza tym cos jeszcze musze robic, oswiadczylem sie w styczniu wiec weselicho trzeba wyprawic i rodzinke zalozyc, nie pozwole zeby choroba pokrzyzowala mi moje plany:) dostalem oferte pracy w firmie finansowej, mam od poniedzialku zaczac poki co wprowadzanie danych do systemu i analiza wnioskow ubezpieczeniowych, mam nadzieje ze dam rade i bedzie dobrze:-)a pozniej bede kombinowal dalej:-)3mcie kciuki za mnie:-)
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.......

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: deep navy » 03 paź 2009, 22:41

Jaras pisze:skończyłem ekonomie i uzyskałem tytuł magistra w czerwcu
Z takim wykształceniem o pracę raczej nie będzie trudno.... w każdej gałęzi przemysłu będzie dla Ciebie stanowisko. (wiem, że świeżo po studiach z pracą nie jest lekko).
Jaras pisze:myślałem że może spróbować rozwinąć się jako przedstawiciel handlowy tylko trzeba dużo jeździć no i plany sprzedażowe
to nie jest lekka praca.
Jaras pisze:powiem tylko że uważam się za osobę kontaktową, lubie kontakt z ludźmi i nie chciałbym żeby choroba uwięziła mnie w domu
wcześniej chyba coś wspominałeś, że brak Ci pewności siebie... to już teraz nie wiem co o tym sądzić?
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Zablokowany

Wróć do „Nasza Psychika”