Jak sypiacie moi drodzy ?

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie

Jak sypiacie moi drodzy ?

Post autor: deth » 30 kwie 2011, 13:49

szukam, szukam nie znalazłem gdzie sie wpisac - a chciałem pochwalić sie rekordzikiem przespałem 20 h - i chetnie połozyłbym sie dalej :suchy:
do tego - bez kawy funkconuje raczej marnie - kiedy wstane o 6 rano - chetnie o 12 juz bym sie drzemnął - a robic robote trzeba :suchy: mam niewielką anemie - ale przy normalnym poziomie zelaza - nie jest wcale lepiej - co robić ? jak u Was ze spaniem ?

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Re: Jak sypiacie moi drodzy ?

Post autor: taloca » 30 kwie 2011, 14:49

Tutaj jest temacik taki podobny :) viewtopic.php?t=9464&postdays=0&postorder=asc&start=30
Ja raczej śpię za mało więc się nie wypowiadam :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 30 kwie 2011, 15:00

dzieki taloca :) o dziwo - tamten temat tez powstał na poczatku maja :| więc to wiosna ?

Web
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Web » 30 kwie 2011, 18:41

Ja ciągle chodzę senny. Jeśli nie wypiję kawy, a piję jej około pięć kubków dziennie, to zasypiam na stojąco. Wcześniej to była wina leków od psycha, ale teraz już się organizm przyzwyczaił i chyba wychodzi zmęczenie objawami choroby. A może to wiosna?
Po to upadamy żeby powstać. Tak już jest.

Brałem: Asamax, Encorton, Imuran, Controloc, Fisioflor, Kwas foliowy, No-spa Forte, Colitan, Gasec, Cipronex, Metronidazol, Sulpiryd i wiele innych

Teraz biorę: Asamax, Duspatalin, Controloc, Mozarin, No-spa forte

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 30 kwie 2011, 19:24

tez pije sporo kawy 4 - 6 dziennie a z rańca to wypijam 3 prawie z rzędu :/

jade za chwile po jakies odżywki weglowodanowe - moze to jakis problem wzgledem energi ? - kupie cos o zróznicowanym stopniu wchłaniania - i dam znac jak to działa w robocie w pocie :|

Web
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Web » 30 kwie 2011, 19:44

Deth, o tym nie pomyślałem. Może warto spróbować, bo taka ilość kawy na pewno nie jest dobra dla naszych flaków. Też sobie coś znajdę i wypróbuję.
Po to upadamy żeby powstać. Tak już jest.

Brałem: Asamax, Encorton, Imuran, Controloc, Fisioflor, Kwas foliowy, No-spa Forte, Colitan, Gasec, Cipronex, Metronidazol, Sulpiryd i wiele innych

Teraz biorę: Asamax, Duspatalin, Controloc, Mozarin, No-spa forte

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃

Post autor: deth » 30 kwie 2011, 20:12

gdzies kiedyś czytałem, ze chorzy na CD - powinni dostarczac organizmowi 3 000 kcal, gdzie normalny człowiek potrzebuje około 2 000 - ja ze swoją dieta jesli zdołam własnie te 2 000 dostarczyc - to dobrze jest :suchy:
stąd wniosek, ze być może za mało energii z pożywienia

Awatar użytkownika
elena
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: elena » 01 maja 2011, 08:36

tola pisze:relatywnie często to robię,znaczy się drzemię
zazdroszczę,ja mam kłopot za spaniem w nocy, a już w dzień to nigdy nie zasnełam.Właściwie to nie pamiętam kiedy obudziłam się wypoczęta i wyspana.

Awatar użytkownika
anusia
Aktywny ✽✽✽
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: anusia » 01 maja 2011, 09:08

U mnie też od jakiegoś czasu zasypianie trochę się zmieniło :neutral: Kiedyś lubiłam dosyć długo w nocy posiedzieć przy komputerze ,telewizorze jak już wszyscy w domu spali.Teraz kładę się spać dosyć wcześno z zamiarem obejrzenia czegoś i niestety bardzo często zasypiam na ulubionym programie, co kiedyś nigdy mi się nie zdarzało. :wink:
imuran ,asamax ,kontracept
HUMIRO OBYŚ JUŻ NIGDY NIE BYŁA MI POTRZEBNA !Znów będziesz ze mną :) Jesteśmy razem od 18 marca (ja i humira )

Awatar użytkownika
Ala57
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: Ala57 » 01 maja 2011, 10:41

Kiedyś potrzebowałam 8-9godzin snu teraz 6 -7 ale gdy tylko moje flaki dają znać o sobie śpię często w ciągu dnia.Zresztą to nie tylko przez jelita tak śpię.Mam tendencje do ucieczki w sen od choroby i gdy po przespanym dniu nie mogę zasnąć w nocy tzn ,że jest poprawa.

Awatar użytkownika
malapkasia
Znawca ❃❃
województwo: lubelskie

Post autor: malapkasia » 01 maja 2011, 11:20

śpię dość dużo ostatnio i wyjątkowo dobrze.. chociaż jakieś głupoty mi się śnią, ale.... :)
"Aby być szczęśliwym z mężczyzną, trzeba go bardzo dobrze rozumieć i trochę kochać. Aby być szczęśliwym z kobietą, trzeba ją bardzo kochać i w ogóle nie próbować zrozumieć"
imuran, entocort 3mg, novothyral

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 01 maja 2011, 11:40

ja ostatnio od marca to śpię kiepsko tzn szybko jestem senna i wstaje z 4 x w nocy i dalej śpie :/ potem problem mam ze wstaniem rano :/ a jak już muszę bardzo rano wstać to potem padam w dzień :/ nie pijam kawy bo nie mogę :/ ogólnie zawsze jestem zmęczona w ciągu dnia tak najgorzej jest między 12 -14 porażka hehe
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 01 maja 2011, 14:45

Jak ja mogłam tego tematu wczoraj nie dostrzec... :zastanawia:

Ja w sumie z tym spaniem też mam jazdy... :neutral:
Czasem śpię jak suseł, nic mnie nie zbudzi, jak się przebudzę to na drugi bok i heja- nieważne która godzina: jestem w stanie przespać całe 24h... :neutral: Z przerwami na pójście do toalety :razz:

Czasem nie mogę spać wcale, znaczy się 'nosi mnie'. Lekarz powiedział, że mogę reagować tak na steryd, ale również może to być niedobór magnezu np. Tak więc w tym momencie dobre dla mnie są nocki, najlepiej dniówki i nocki :razz:

I szczerze powiedziawszy od czasu rozkręcenia się choroby zdarzyło mi się naprawdę niewiele sytuacji, kiedy całą noc spokojnie przespałam i wstałam wypoczęta... :kox:
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 03 maja 2011, 00:50

Zdecydowanie widzę zalezność między chorobą a snem i wypoczynkiem.

Przed zachoorowaniem moje dziecko nie miało problemów z zaśnięciem i raczej gładko były wytyczone garnice między snem a czuwaniem, bez problemu kładła się moja dziecina spać wieczorem a rano wstawała też bez większego problemu.

A teraz z zaśnięciem ma mega problemy, i zawsze są "wędrówki ludu" po nocy a z rannym wstatwaniem też jest adekwatnie do tego problem.
Śpi w większości jak ma wielkie zaostrzenie, to wtedy nawet i w dzień spać potrafi a tak wieczorami jest nieciekawie,jak nakręcona spać nie może.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
taloca
Doświadczony ❃

Post autor: taloca » 03 maja 2011, 01:06

Jak widać ja źle sypiam jest 1:06 a mi się spać nie chce. Rano pewnie wstanę o 6 :)
Nigdy nie narzekaj, że masz w życiu pod górę jeśli zdecydowałeś, że idziesz na szczyt.

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”