bóle brzucha - wydzielony OF

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andzia
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

bóle brzucha - wydzielony OF

Post autor: Andzia » 21 lip 2014, 13:33

Trochę czytałam i masz rację - sporo młodych osób na to choruje. Wśród moich nawet najdalszych znajomych oraz osób z rodziny to nikt jednak o takiej chorobie nie słyszał, mi obiła się o uszy w szkole. Schudłam 10 kg i chociaż w szafie mieści się potężna kolekcja ciuchów, to jednak może ze 3 rzeczy się teraz na mnie nadają:( Zawsze ważyłam tak 60 kg przy wzroście 165 , teraz 50 kg, bo udało mi się w pół roku przytyć 1 kg ehhhhhhhhhh..... Właśnie dlatego, że są tu przede wszystkim osoby chorujące na tą samą chorobą co ja postanowiłam założyć tu konto, bo nie ukrywam, że wsparcie psychiczne mi się bardzo przyda!!!!!!!!:):):)
Ostatnio zmieniony 24 lip 2014, 22:10 przez Andzia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nigdy nie wiesz, ile czasu ci zostało."
(Stephenie Meyer)

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Re: bóle brzucha - wydzielony OF

Post autor: palula88 » 23 lip 2014, 16:47

Andzia ja walczylam rok z bolami brzucha, lekarze wmawiami mi ibs. W styczniu tego roku dowiedzialam sie ze mam crohna. Wazylam zawsze 55kg przy diagnozie 47... Teraz waze 50/51. Bylam zalamana nadal mam gorsze dni ale mysle ze jak kazdy tutaj.. Jak juz ktos wspomnial wyzej w tej chorobie psychika to polowa sukcesu.
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
Andzia
Debiutant ✽

Post autor: Andzia » 23 lip 2014, 23:03

Ok. psychika psychiką, ale od czego zależą te ataki bólu? Mój lekarz twierdzi, że to co zjem nie ma na to wpływu a czytałam, że niektórzy nie mogą czegoś jeść, bo im się zaostrza to jak to w końcu jest???? Denerwuje mnie to, ze jest długi czas wszystko ok. (długi mam na myśli np. 2 tygodnie) a nagle zaczyna boleć i zazwyczaj pojawia się wtedy biegunka także, nie wiem czy inni też tak mają????.............. Czyli coś te bóle musi wywoływać
(Stephenie Meyer)

Awatar użytkownika
palula88
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: palula88 » 24 lip 2014, 09:16

Boli bo masz pewnie zmiany zapalne w jelitach w stanie pewnie jeszcze niezałagodzonym. Jedzenie wplywa na crohna wiec twoj lekarz nie ma racji. Ja calkiem zrezygnowalam z jedzenia smazonego, surowych owowcow, warzyw, ciemnego pieczywa(gdzie wczesniej tylko i wylacznie takie jadlam) i dostalam zalecenie diety ubogoresztkowej. Ostatnio pozwolilam sobie na sliwki bez lupki i zaplacilam za to biegunka mdlosciami i wymiotami. Kazdy reaguje inaczej na dany produkt i kazdy ma tez inne stadium choroby. Leki pzeciwzapalne powinny zalagodzic objawy bolowe. Tak to juz jest w naszej chorobie ze jest okres gdzie nie ma objawow a nagle jest dzien gdzie boli kluje i nie wiadomo o co chodzi z wlasnego doswiadczenia wiem ze potrafi to popsuc humor .
Imuran 100mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 24 lip 2014, 12:23

Andzia pisze:od czego zależą te ataki bólu? Mój lekarz twierdzi, że to co zjem nie ma na to wpływu a czytałam, że niektórzy nie mogą czegoś jeść, bo im się zaostrza to jak to w końcu jest????
palula88 pisze: Kazdy reaguje inaczej na dany produkt i kazdy ma tez inne stadium choroby.
no właśnie,trzeba się "nauczyć" swojego chorowania.
Tu nie ma reguły,no bo każdy człowiek ma inaczej,ma inne okoliczności zmian chorobowych,objawów,,,życia,pracy,nauki,stresu,tradycji jedzenia,smaku ..itd.
Czyli... na spokojnie,musisz się tego uczyć.
Tu nie ma madrych,to jest...samo życie.
Nawet leki na każdego działają inaczej,w zależności od ..itd.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Andzia
Debiutant ✽

Post autor: Andzia » 28 sie 2014, 23:27

No właśnie próbowałam znaleźć produkty, które mi szkodzą, ale ciężko jest, ponieważ raz zjadłam smażone i nic mi nie było a raz bolało a jaką mam pewność, że to od tego akurat ehhhh gdybym miała konkretnie, ze zjem np. dany owoc i za każda razą jest to samo to bym wiedziała, ze od tego

[ Dodano: 28-08-2014 ]
A powiedźcie jak to jest z antykoncepcją przy chorobie Crona, bo biorę entocort i tam pisze, że trzeba z tym uważać???? Że tabletek nie można ....
(Stephenie Meyer)

Awatar użytkownika
deth
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie

Post autor: deth » 29 sie 2014, 11:44

Dział ."antykoncepcja" tutaj -> http://crohn.home.pl/forum/viewforum.php?f=51

Awatar użytkownika
Andzia