Strona 1 z 1

OT z Stały ból w prawym podbrzuszu, gazy, głośne burczenie

: 23 mar 2017, 23:13
autor: Jacekx
Bóle brzucha zaś ... to zależy gdzie boli
http://www.no-spa.pl/przyczyny-objawy/c ... zuchu-boli
cytat z powyższego linku
Podbrzusze boli - choroby jelit (zapalenie wrostka robaczkowego, zapalenie uchyłków jelita (uwypuklenia ściany jelita), przepuklina, zespół jelita nadwrażliwego), choroby układu moczowo-płciowego (kolka nerkowa, zapalenie pęcherza moczowego, choroby jajników i macicy).

Wątroba nie boli
cytat
Należy zaznaczyć, że wątroba sama w sobie nie sprawia dolegliwości bólowych (nie ma bowiem unerwienia czuciowego).
http://wylecz.to/pl/choroby/uklad-pokar ... popupClose

Wątroba jak choruje to boli nadbrzusze

cytat spod linku http://www.no-spa.pl/przyczyny-objawy/c ... zuchu-boli
Nadbrzusze boli - dyspepsja czynnościowa (bóle i dyskomfort związane z funkcjonowaniem układu pokarmowego, bez zmian w badaniach dodatkowych), choroby dróg żółciowych, wrzody żołądka lub dwunastnicy, ostre zapalenie wątroby, choroba refluksowa.
Rzadziej występują schorzenia mogące dotyczyć praktycznie wszystkich narządów przewodu pokarmowego oraz dolegliwości związane ze spożywaniem leków (np.: popularnych leków przeciwbólowych, antybiotyków, preparatów żelaza lub potasu). Oprócz tego ból w nadbrzuszu może świadczyć o zaburzeniach związanych z cukrzycą, chorobą tarczycy, nadczynnością przytarczyc, zawałem serca, niewydolnością serca.
Boleć więc może też nadbrzusze nie tylko przy chorej wątrobie ale też przy zawale ... właśnie przy drugim zawale miałem pierwszego dnia zgagę i bolało właśnie nadbrzusze a dopiero drugiego dnia zawału bolały ramiona i nadgarstki oraz marzły ręce w lecie a na koniec robiło mi się słabo.

Z bólami jelit to trochę trzeba wiedzieć ..., że jelita właściwie nie bolą a reagują na rozciąganie czyli gazy.
Przedziurawienia jelita nie czujemy a wrażenia bólu następują po fakcie perforacji jelita tzw. bóle trzewne informacja o istotnym niebezpieczeństwie czyli zapaleniu otrzewnej ból rozlany oraz wysoka gorączka 40 stopni C ...
http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-d ... 38128.html

Bóle trzewne
http://www.mp.pl/bol/wytyczne/110860,bo ... a-rok-2014
http://wygrajmyzbolem.pl/bol-trzewny-br ... terystyka/

jeszcze raz poprawisz moją pracę, robiąc przez to bałagan, zostaniesz ukarany

Re: Stały ból w prawym podbrzuszu, gazy, głośne burczenie

: 24 mar 2017, 14:16
autor: Tubisia
Jacku, wyraźnie napisane jest gdzie boli, nie ma sensu kopiować niepotrzebnie linków, skoro założyciel tematu jasno napisał, która kwarta brzucha go boli. Rozumiem, że doświadczenie pacjenta Z CD ze zwężeniem i przetoką, stłuszczeniem wątroby jest dla Ciebie niczym i lepsze są linki z neta?

Re: Stały ból w prawym podbrzuszu, gazy, głośne burczenie

: 25 mar 2017, 12:35
autor: Jacekx
Tubisia pisze:Jacku, wyraźnie napisane jest gdzie boli, nie ma sensu kopiować niepotrzebnie linków, skoro założyciel tematu jasno napisał, która kwarta brzucha go boli. Rozumiem, że doświadczenie pacjenta Z CD ze zwężeniem i przetoką, stłuszczeniem wątroby jest dla Ciebie niczym i lepsze są linki z neta?
Nie o to chodzi Tubisia ... chciałem zebrać co wiem o bólu np. w zawale i znaleźć trochę sensownych linków związanych z tematem bólu
i wykrakałem
26.03.2017
boli w podbrzuszu prawym :smutny: