Strona 1 z 1

mój Gustaw a upal

: 17 lip 2009, 10:30
autor: Shadowka
mam zapytanie do mam i innych specjalistów :D
otóż jest strasznie gorąco, a niemowlaki jak wiadomo mają jeszcze ten układ termoregulacji niedobrze rozwinięty, czy możliwe jest ,że główka, brzyszek , plecki sa ciepłe a termometr nie wskazuje temperatury?
Bo zastanawiam się czy źle mierze , źle czuję, albo po prostu wszystko jest ok. Taki ten paskowy termometr wkazuje ,że temparatura jest - ale jemu bym zabardzo nie ufała, ale skoro on na czole wskazuje a w pupie elektroniczny nie wskazuje i pod paszką też, to może mam ten elektroniczny zepsuty?

powiedzcie co sądzicie o tym bo znów się martwię

aaa zapomniałam, Gustaw zachowuje się normalnie, więcej pije, ale przecież jest skwar, troszkę się bawi troszkę marudzi troszkę śpi , noce przesypia całkiem dobrze bez żadnych sensacji, je bardzo dobrze nie ma rumieńców

Re: mój Gustaw a upal

: 17 lip 2009, 10:42
autor: CAMPARI34
bo to tak jest że zawsze jak myślisz i zastanawiasz się czy może mały ma gorączkę .to zawsze sobie wkręcisz fazę i tą gorączkę wyczujesz [chcesz czy nie]jest upał mały dużo pije dobrze je [mam nadzieje ze nie ma potówek?]bo takie potówki to paskudnie swędzą.jest wszystko dobrze.plecki ma ciepłe bo leży na nich dużo na brzuszek go co jakis czas na chwilkę kładz na ręce bierz.na słonce oczywiście pod żadnym pozorem jak były upały a ja miałam dziecka malutkie to w samym pampersie sobie leżały [bez żadnej koszulki w cieniu ]to dobrze robi.i nie ma się co martwić bo jak będziesz zachodziła w głowę czy on ma tą gorączkę czy nie to zawsze wyczujesz że ma wiem ze tak jest bo ja tez tak miałam.potem latałam do lekarza i dostawałam opierdziel że przychodzę z zupełnie zdrowym dzieckiem sama doszukuje się choroby.mówię ci jest dobrze

Re: mój Gustaw a upal

: 17 lip 2009, 10:48
autor: megi_25
Te termometry paskowe to za przeproszeniem się nadają.
Jeśli temperatura mierzona w pupie jest prawidłowa to znaczy,że jest ok. W upał maluch może być gorący. Temperaturę dziecka należy sprawdzać na pleckach, rączki i nóżki mogą być chłodne.
Ubieraj go cieniutko,na główkę przewiewna czapeczka,a jak nie na słońcu to bez i ciesz się latem.
Ja też jestem przewrażliwiona,więc rozumiem :wink:

Re: mój Gustaw a upal

: 17 lip 2009, 14:54
autor: -Ania-
W LM uczono nas, ze to fizjologiczne, czyli normalne.
Takze moim zdaniem nie ma sie czym przejmowac, skoro nie ma temp.

ania

Re: mój Gustaw a upal

: 23 lip 2009, 19:49
autor: Agata K.
jeśli Gucio nie ma temperatury to spokojnie nie ma sie czym martwić.A jeśli chodzi o upały to nawet niemowlakom cięzko spać i duzo piją,no i też sie pocą. Jeśli chcesz się upewnić tak na 100% czy synkowi nic nie jest to podejdż to lekarza i dowiesz się wszystkiego,a i nie będziesz sie denerwować. :)