OT z OT Problemy szpitalne

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Re: OT z OT Problemy szpitalne

Post autor: rajan » 14 wrz 2009, 00:01

w tym wątku besztacie mnie za nadgorliwość, pochwały proszę przesyłać na PW :)

rajan
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --

Post autor: rajan » 14 wrz 2009, 12:22

Żabusia, ja tak właśnie zrobiłem, wydzieliłem post Słonka i wasze posty tu: viewtopic.php?p=190303#190303

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

Zamiast robić OT proponuję zacytować wypowiedź do której się odnosimy i założyć nowy temat. Można też napisać do moderatora, że chciałoby się odpowiedzieć na czyjeś OT i w związku z tym poprosić o wydzielenie pobocznego wątku.

Generalnie z tym całym OT jest tak:
Jeżeli user przypadkowo i nieświadomie zrobi OT(bo się rozpisze, albo jest nowy, nie wie gdzie szukać itp.), a kolejni userzy podejmą ten poboczny temat to wydzielam takie OT i koniec. Ewentualnie zwracam uwagę, że ktoś takie OT robi, nie jest to żadna złośliwość itp.
Kiedy jeden user zrobi OT i na tym koniec to wtedy nie wydzielam bo nie ma sensu wydzielać jednego postu.
Czasami bywa tak, że userzy świadomie robią OT, ignorują uwagi moda itp.
Czasem sami się do tego przyznają, że świadomie robią OT.
Ja rozumiem, że chęć podjęcia tematu lub wtrącenia żartu jest silniejsza, że to jest forum i OT jest czymś przed czym nie da się uciec.
Ale zrozumcie, że czasami takie niewinne OT skutecznie utrudnia życie userom, którzy w nerwach i strachu szukają informacji lub zwyczajnie nie radzą sobie z obsługą forum.
W przypadku tego nieszczęsnego OT, które rozpoczęła Słonko, wystraczyło założyć nowy temat. I w nim napisać, że temat został zainspirowany takim a takim wątkiem. Jak tylko zobaczyłem jej post to wiedziałem, że na jej wypowiedzi to OT się nie skończy.
Moja uwaga odnosiłą się tylko do niej. Uznałem, że od doświadczonego usera można wymagać troche więcej. Wystarczyło tylko użyć trochę wyobraźni i poświecić kilka chwil na założenie nowego tematu.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Post autor: Słonko » 14 wrz 2009, 13:41

Uważam, że Rajan słusznie nas wszystkich upomniał, a przede wszystkim ja nie powinnam robić OT. Mimo wszystko jednak, myślę, że było to trochę na temat, bo dla mnie udzielanie rad typu: skontaktuj się ze swoim lekarzem lub kliniką jest brakiem porady, ponieważ na forum proszę o pomoc wtedy, kiedy nie mam możliwości się z nim skontaktować.
Dobra, nie będę już tak robić, okazuję skruchę.

Misia

Post autor: Misia » 14 wrz 2009, 19:36

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”