Sławni ludzie, którzy mają CU/CD

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
cordo
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie

Re: Sławni ludzie, którzy mają CU/CD

Post autor: cordo » 24 kwie 2013, 21:47

pisze że jest zmuszony do przerwy w grze z powodu operacji, ciekaw jestem co to za operacja :) pewnie ma leczenie o jakim my możemy pomarzyć

Renusia
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Renusia » 25 kwie 2013, 02:16

Potwierdzam to co napisała magdalene
Renusia

Awatar użytkownika
Baby
Moderator
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: mazowieckie

Post autor: Baby » 25 kwie 2013, 10:58

magdalene pisze:
cordo pisze:pewnie ma leczenie o jakim my możemy pomarzyć
To znaczy? Że ma jakieś leki, których my nie mamy, czy co? Żebyś się nie zdziwił - sposób leczenia w innych krajach Europy (pomijając kwestie systemowe - dostęp do leczenia, ceny leków i takie tam) niczym nie odbiega od tego w Polsce.
Dokładnie tak. Brat cioteczny mojego męża jest gastrologiem w USA i samo leczenie u nich wygląda tak samo jak u nas. Cudownych leków jeszcze nie znaleziono o których my byśmy nie wiedzieli :)
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2013, 10:59 przez Baby, łącznie zmieniany 1 raz.
,,Jeśli chcesz zmienić świat, zacznij od siebie." Gandhi
,,Jeśli życie rzuca Ci kłody pod nogi - zrób sobie z nich tratwę."

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 25 kwie 2013, 14:54

W artykule było napisane,że wszyscy czekamy na jego powrót do pełni zdrowia...choć to niemożliwe.
A może i leczenia chłopak ma takie same jak my...tyle,że on nie musiał czekać Bóg wie ile na konsultacje z lekarzem i takie tam...A czas jak wiemy jest bardzo ważny!

Awatar użytkownika
CAMPARI34
Aktywny ✽✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: CAMPARI34 » 25 kwie 2013, 17:50

Leki pewnie te same ale ja np leżąc w szpitalu nie mogłem dostać wszystkich leków, które miałem brać bo szpital ich nie miał, a recepty lekarka nie mogła wystawić żebym sam sobie kupił bo kiedy jestem w szpitalu nie można wystawiać recept. Oczywiście życie w Polsce uczy kombinowania więc udało się załatwić :) Tak samo z dietą. Tutaj dieta lekkostrawna po operacji wygląda tak, że przynieśli kanapki z żółtym serem. A w Anglii czy w Niemczech szpital daje leki i nawet kiedy pacjent wychodzi do domu dostaje leki na następny dzień żeby je miał zanim zdąży wszystko wykupić. Można sobie wybrać co się chce jeść, na sali nie ma dźwięku z telewizora, który przeszkadza innym tylko każdy ma obok łóżka słuchawki.

potwierdzam w Irlandii
tak jest :roll:
:D

Awatar użytkownika
Mimi2
Aktywny ✽✽✽
Choroba: inna choroba jelita
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Mimi2 » 25 kwie 2013, 20:33

na sali nie ma dźwięku z telewizora, który przeszkadza innym tylko każdy ma obok łóżka słuchawki
W PL też tak jest
K55.2 Angiodysplazje jelita grubego&dolichocolon
Waga 54kg Wzrost 166cm stan: remisja :)
Łykam probiotyka i nic się flaka nie tyka!

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 25 kwie 2013, 20:42

Corleone pisze:Można sobie wybrać co się chce jeść, na sali nie ma dźwięku z telewizora, który przeszkadza innym tylko każdy ma obok łóżka słuchawki.
Corleone pisze:Tak samo z dietą. Tutaj dieta lekkostrawna po operacji wygląda tak, że przynieśli kanapki z żółtym serem
twoje narzekanie.....,gdybyś tylko napisał,że piszesz o konkretnym szpitalu.
U mnie w WSzZ na sali są telewizory,są słuchawki,kto chce używa..oczywiście TV płatne,dla mnie lepiej,przynajmniej seriale nie leciały non stop :razz: :wink:
Dieta?
u mnie wygląda to tak,że jedzenie przywożą na tacach termoizolacyjnych,więc ciepłe.
Diet jest tu kilka ,o ile nie kilkanaście,ja miałem :bezmleczna,cukrzycowa,wątrobowa i coś tam jeszcze.Wbrew pozorom,wcale to nie było złe.
W najniższym poziomie szpitala jest stołówka,która wydaje jedzenie,szczególnie polecam obiady,kilka opcji :wink: naprawdę ok,cieplutkie,tanie...wiele ludzi się tu stołuje,z obsługi szpitala,pacjentów,odwiedzających.
Szczególnie polecam wypieki,są naprawdę super.

Kiedy wiec tak wszystko krytykujesz ,to zapominasz,ze twoje doswiadczenie nie dotyczy wszystkich.
I zeby nie bylo,w szpitalu to ja bylem chyba z 14 razy,przynajmniej 6 razy powyżej 60 dni,wiec wiem co mowie :wink:

W kilku szpitalach...

Z lekami to już inna sprawa.. NFZ, ale też lekarze "weryfikują" dotychczas brane leki,zostawią to co niezbędne,żeby terapia farmakologiczna dotyczyła faktycznego leczenia
choroby.
Nikt mi nie odbierał leków cukrzycowych np.,ale inne suplementy już tak.
Recepty to zupełnie inna sprawa,choć zdarzało mi się je dostawać na wyjściu,dotyczyło to nowo przepisanych leków w szpitalu,wcześniej nie branych.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Mala_Mi
Aktywny ✽✽✽
województwo: dolnośląskie

Post autor: Mala_Mi » 25 kwie 2013, 21:46

Mnie ciekawi, jaką on miał operację... kolektomię z zespoleniem czy kolektomię z wytworzeniem poucha... :roll:
29 września 2012r. - pierwszy objaw
24 października 2012r. - diagnoza CU
30 listopada 2012r. - resekcja jelita grubego, wyłonienie ileostomii
17 grudnia 2012r. - reoperacja z powodu ropnia w miednicy mniejszej, usuwanie zrostów
29 kwietnia 2013r. - operacja z powodu niedrożności jelita cienkiego spowodowana licznymi zrostami

Co dalej nie wiem, ale mam dość :(

W przyszłości planowane wytworzenie j-poucha.

McCarty

Znani ludzie chorzy na CD

Post autor: McCarty » 06 cze 2013, 11:52

Być może był już podobny wątek (jeśli był to przepraszam, używałem wyszukiwarki :wink: ).

Kiedyś mówiłem, że jeszcze posiadam jakieś materiały o chorobie Crohna. Znalazłem wywiad z Allisterem Carterem, sportowcem angielskim. Więcej szczegółów tutaj dodam, że snooker w Anglii to bardzo popularny sport, a zarobki większe są od niejednego piłkarza.

Wywiad jest, krótki, ale posiada jakieś przesłanie.

WIDEO

No to tyle, jak coś jeszcze znajdę to wrzucę.

Pozdrawiam.

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”