Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Misia

Re: Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Post autor: Misia » 14 kwie 2010, 17:17

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 kwie 2010, 17:27

Zenobius pisze:Skoro to nie rodzina zdecydowala czy Wawel czy nie.. to zupelnie nie rozumiem skad ten Wawel sie wzial?
Ja w tv slyszalam, ze to Jaroslaw chcial.

Misia

Post autor: Misia » 14 kwie 2010, 17:33

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 kwie 2010, 17:34

Zenobius pisze:Misia - oprocz docinek o "bynajmniej" post shisho jest jak najbardziej sensowny.
Tez tak uwazam ;)

Misia

Post autor: Misia » 14 kwie 2010, 17:42

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: zaranin » 14 kwie 2010, 17:44

Żałoba skończyła się jeszcze przed pogrzebem. To szybciej, niż ja, urodzony pesymista, przewidywałem w najczarniejszym scenariuszu. Moim zdaniem całkowicie niedopuszczalnym jest stosowanie moralnego szantażu na zasadzie: jak się nie zgadzasz z pochówkiem na Wawelu, to nie jesteś patriotą, a tak niestety się stało. Powrót do pyskówek politycznych, a nawet ich zaognienie w stosunku do tego, co było przed wypadkiem jest już tylko kwestią tygodni, może nawet dni. Tylko czyja to wina - tych, którzy szantażem narzucili swój pogląd innym, czy tych, którzy nie chcą pokornie milczeć?
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 kwie 2010, 17:55

Zenobius pisze:Olimpijka napisał/a:
Ja w tv slyszalam, ze to Jaroslaw chcial.

Przewertowalem co moglem i nie widze stwierdzenia kto podjal taka decyzje.
Nie pamietam gdzie to bylo. Jak siostra wroci to ja zapytam, bo tez to ogladala.

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 kwie 2010, 18:03

Egzistenz pisze:Jeden z nau. słusznie stwierdził, że ta decyzja podzieliła społeczeństwo, które na krótką chwile było ze sobą ściśle złączone.
Bo taka jest prawda, a Jaroslaw z tym pomyslem przegial, ale to do niego podobne. Zawsze odbieralam go jako czlowieka, ktory do swoich celow dazy po trupach i jest nadto ambitny.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 14 kwie 2010, 18:16

shisho pisze:Nakazujesz nam traktować ludzi z szacunkiem i nie wyrażać się o nich źle- czyli mamy kłamać? Obrażasz tym samym ludzi, którzy są głęboko wierzący oraz tych, których nauczono, by nie kłamali.
pisalam że w takiej sytuacji można się powstrzymać od wypisywania -winien czy nie winien spocząć w danym miejscu :/ chociaż do końca żałoby narodowej,bo przede wszystkim nic to nie zmieni że opowiem się po którejś stronie.A oczywiście drogi shisho jak zwykle podsumowałeś moją osobę tak jak i zwykle :/
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: zaranin » 14 kwie 2010, 19:05

Egzistenz pisze:Koleżanka nam czytała "Metro" i tam pisało, że to pomysł Jarosława.
Raz w życiu na własnej skórze przekonałem się, co czasami znaczy rzetelność dziennikarska. Pisano o mnie i o pewnej sytuacji, której byłem bezpośrednim uczestnikiem, rzeczy które było bardzo dalekie od prawdy. Ostrożnie z wyciąganiem wniosków na podstawie średnio wiarygodnej medialnej informacji. Być może to o Jarosławie jest prawdą, a może też całkowitą bzdurą.

Do wszystkich zdenerwowanych - może jednak nie kontynuujcie tego, co było do tej pory naszą bolączką. Ktoś coś powiedział i zaczęła się wymiana zdań w stylu PO-PIS, tzn. to nie ja, to on jest be i vice versa. I nie mówcie, że nie jesteście zdenerwowani, bo to widać. Nie próbujcie za wszelką cenę udowadniać swoich racji, bo to raczej nie przekona drugiej strony, tylko zaogni sytuację. Wiem, że to banał i moralizowanie, ale nie mogłem się powstrzymać, przepraszam.
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 kwie 2010, 19:08

zaranin pisze:Egzistenz napisał/a:
Koleżanka nam czytała "Metro" i tam pisało, że to pomysł Jarosława.

Raz w życiu na własnej skórze przekonałem się, co czasami znaczy rzetelność dziennikarska. Pisano o mnie i o pewnej sytuacji, której byłem bezpośrednim uczestnikiem, rzeczy które było bardzo dalekie od prawdy. Ostrożnie z wyciąganiem wniosków na podstawie średnio wiarygodnej medialnej informacji. Być może to o Jarosławie jest prawdą, a może też całkowitą bzdurą.
Tylko, ze w tv to wczoraj mowili tez.
zaranin pisze:Do wszystkich zdenerwowanych - może jednak nie kontynuujcie tego, co było do tej pory naszą bolączką. Ktoś coś powiedział i zaczęła się wymiana zdań w stylu PO-PIS, tzn. to nie ja, to on jest be i vice versa. I nie mówcie, że nie jesteście zdenerwowani, bo to widać. Nie próbujcie za wszelką cenę udowadniać swoich racji, bo to raczej nie przekona drugiej strony, tylko zaogni sytuację. Wiem, że to banał i moralizowanie, ale nie mogłem się powstrzymać, przepraszam.
Ja uwazam, ze rozmowa byla spokojna i kulturalna, gdyby ktos nie zaczal siac fermentu to by tak bylo nadal. Uderz w stol jak to mowia ;)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 kwie 2010, 19:29

O, szkoda, ze nie ogladalam :evil:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2013, 18:00 przez Olimpijka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Emilo
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Emilo » 14 kwie 2010, 19:38

No to na poczatek powiem ze o wawelu sie nie bede wypowiadac bo to jest doslownie bardzo duze przegiecie i bardzo podzieli polakow ale to zostawie bez komentarza.
Ale tego ze trzeba pomoc ofiarom to juz nie zostawie ludzie byli ubezpieczeni a oni im jeszcze gigantyczne odszkodowania dadza pogrzeby za darmo bo przeciez biedni mieli kredyty na domy pobrane po kilkaset tysiecy wiec ktos to musi splacic i nie bylo by w tym nic zlego bo nie jestem zawistnym czlowiekiem. Ale dlaczego jak jest biedna rodzina to odbieraja dzieci zamiast im pomoc?? Dlaczego jak ginie ktos z naszych rodzin to pomocy nie ma z zadnej strony?? Dlaczego jak ludzi dosiega tragedia wali im domy itp to dostaja po 400 zl pomocy?? A no dlatego ze ci ludzie ktorych dotycza pytania sa zwyklymi istotami a oni to politycy ktorzy nie dosc ze za zycia nas okradaja to jeszcze po smierci przepraszam za ostre slowa bo o zmarlych sie zle nie mowi ale strasznie mnie wkurza ta niesprawiedliwosc w polsce gdzie nie ma zadnych pomocy dla zwyklych ludzi a dla tych idiotow z bialego domku w warszawie nagle znajduje sie wszystko :!: :mad:

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 14 kwie 2010, 19:39

Wszystko wskazuje na to, że jednak prezydent zostanie zapamiętany za to jak umarł, a nie za to jak żył. Zostanie zapamiętany jego pogrzeb z udziałem możnych tego świata. Lawina wydarzeń której początku jesteśmy świadkami może doprowadzi do takich zmian, które sprawią, że jednak na ten pochówek na Wawelu prezydent zasłuży. Osobiście byłem zagorzałym przeciwnikiem i często krytykowałem Lecha Kaczyńskiego, teraz obserwuję to co się dzieje z dystansem i próbuję przewidzieć długofalowe skutki tej katastrofy.

Ludzie nie wiedzą jakim prezydentem był Gabriel Narutowicz, jednak każdy wie jak umarł. Podobnie historia potraktuje Lecha Kaczyńskiego.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

julia
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: julia » 14 kwie 2010, 19:44

Chyba takie rozmowy nic nie dają. Lepiej by chyba było, żebyśmy do dnia pogrzebu powstrzymali się od komentarzy. Powinniśmy przeżyć to w ciszy i zadumie, a nie kłótni...
Przez chwilę było dobrze :(

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”