Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
ESka

Re: Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Post autor: ESka » 14 kwie 2010, 22:03

shisho pisze:To tak zwana Skałka znajduje się na Wawelu?
O ile wiem to nie jest to samo miejsce. I chyba ktoś pisał tutaj, że Miłoszowi odmówiono miejsca na Wawelu.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 14 kwie 2010, 22:06

Nie czytam wątku, ale magda281 jeśli jest Pani w tak głębokiej żałobie to dlaczego nie wyłączyła pani tego wesołego ludzika??
To właśnie jest całkowity brak szacunku.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
magda281
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: mazowieckie

Post autor: magda281 » 14 kwie 2010, 22:13

Mamcia pisze:dlaczego nie wyłączyła pani tego wesołego ludzika??
a pani znowu się czepia tego ludzika :/ już debaty na ten temat były i tu i w pokojach -chyba już wystarczy głupich uwag? Co ma ludzik do żałoby? bo nie rozumiem? Ja uczciłam pamięć będąc w pałacu i nie widzę potrzeby afiszowania się znaczkami i wstęgami żałobnymi itp zresztą ten ludzik nie jest wesoly i nie skacze z radości a sobie maszeruje!
Kto nadzieje w innych pokłada,celu nie osiąga.

Awatar użytkownika
CzarnaMamba
Doświadczony ❃
Choroba: nie ustalono
województwo: dolnośląskie

Post autor: CzarnaMamba » 14 kwie 2010, 22:14

Zero szacunku... Najlepiej jest się kłócić podczas żałoby i wygarniać sobie wszystko. Wyłączmy wszyscy internet w domu i tv, będzie po kłopocie. Uszanujcie to, że odeszli ważni ludzie dla naszego kraju, jak macie sobie coś do powiedzenia to na priv... Tyle nienawiści w Was... :(
Obrazek

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 kwie 2010, 22:21

stefanmalek pisze:Decyzji nie podejmuje Polska a Kościół. Przykre.
Bardzo przykre, ale w Polsce juz tak jest i chyba szybko sie nie zmieni :smutny:

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 14 kwie 2010, 23:14

maggie0278 pisze:Dosłownie z ust mi wyjęłaś ostatnią sentencję exa ...
się polecam:)
Blue pisze:ale na prawdę poza pytaniem jak to się mogło stać nie szukajmy dziury w całym, szczególnie znając jedynie informacje przekazywane przez media.
nie szukamy dziury...tylko zadajemy pytanie - jak to się mogło stać?.........a skąd mamy mieć inne info?....z własnej wyprawy do Smoleńska?....może warto tylko uważnie sluchać i czytać....
Tomy pisze:Widać, że media w Polsce są chore, powierzchowne, nieuczciwe. Można by powiedzieć, że jest to takie podwójne zwycięstwo Kaczyńskiego zza grobu - w skali świata ludzie dowiedzą się prawdy o Katyniu, w skali polskiej - prawdy o nim samym.
ciekawe, że widzimy i dziwimy się dopiero w takiej chwili.......
tom-as pisze:zginął, nic poza tym
hm.......może nie my a historia jednak oceni.....
Grzyb333 pisze:Gdyby dożył jej końca i przegrał kolejne wybory dużą różnicą głosów to historia nie oceniłaby go dobrze. Teraz Polacy przez pryzmat Jego tragicznej śmierci w miejscu kaźni sprzed lat będą mieli skłonności do gloryfikowania jego zalet i zapomną o jego gafach i błędach. Tendencja z biegiem lat będzie się nasilała i za kilkaset lat Lech Kaczyński będzie jasną gwiazdą na panteonie polskich prezydentów. Historia zapomina dobrych, lecz nudnych władców. Historia kocha ekscentryków i męczenników. W wielu przypadkach w historii ludzi nie zapamiętano za to jak żyli, ale za to jak umarli
historia ma to do siebie, że ocenia tylko istotę rzeczy.......i oceni jak trzeba, jestem tego pewna...
deep navy pisze:Teraz okazuje się, że dzięki nim żyję dzisiaj w wolnym kraju?
może warto jednak interesować się historią?
Ania406 pisze:-zakładał Związek Walki Czynnej, Związek Strzelecki...
hm....i żeby daleko nie szukać - http://www.zwiazek-strzelecki.pl/index. ... y&pageid=2
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_Walki_Czynnej
bez komentarza.....bo mi się straszne rzeczy cisną na usta....
Ania406 pisze:Mam wymieniać ze szczegółami?
tak, poproszę....
Ania406 pisze:No i w tym rzecz- po co ta decyzja zostałą podjęta w takim razie? Skoro oczywistym jest, że dla rodziny to nie jest dobre?
jakie dobre pytanie...fajnie by było poczytać, przetrawić, pomyśleć i dopiero pisać...........................albo i nie....
junior pisze:Nie jestem antyklerykałem ale uważam, że Wawel to dobro narodowe i takie decyzje powinny być raczej w referendum lub na szczeblu władz państwowych podejmowane.
tygodniowe, koniecznie............i teraz to władze gminne zapewne podjęły...
stefanmalek pisze:Dobrze, że W. Jaruzelski ma w sobie pokorę normalnego człowieka. Przynajmniej nie będzie sporów, gdy kiedyś umrze. A to przecież nie tylko prezydent, ale i wieloletni przywódca państwa, oraz minister. Do tego, jako żołnierz brał udział w wyzwalaniu Polski.
mało się nie przewróciłam...
Egzistenz pisze:Koleżanka nam czytała "Metro" i tam pisało, że to pomysł Jarosława.
tutaj przewróciłam się dwa razy...nie wiedziałam, że to zabawa w głuchy telefon....
Olimpijka pisze:Bo taka jest prawda, a Jaroslaw z tym pomyslem przegial, ale to do niego podobne. Zawsze odbieralam go jako czlowieka, ktory do swoich celow dazy po trupach i jest nadto ambitny.
....................
Grzyb333 pisze:Ludzie nie wiedzą jakim prezydentem był Gabriel Narutowicz, jednak każdy wie jak umarł. Podobnie historia potraktuje Lecha Kaczyńskiego.
bo Narutowicz był nim dokładnie z 5 dni?
co do Kaczyńskiego....się okaże, na szczęście nie będziemy mieli na to wpływu...

reasumując......jestem porażona świadomością i wiedzą historyczną........nie pomnę o umiejętności kojarzenia faktów i samodzielnego myślenia.........
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Olimpijka

Post autor: Olimpijka » 14 kwie 2010, 23:28

exa pisze: Egzistenz napisał/a:
Koleżanka nam czytała "Metro" i tam pisało, że to pomysł Jarosława.

tutaj przewróciłam się dwa razy...nie wiedziałam, że to zabawa w głuchy telefon....
Okreslenie gluchego telefonu raczej tutaj nie pasuje :mrgreen:
Ja tez jestem przerazona kilkoma uwagami, ale juz sobie daruje, bo znowu sie zaczyna niesmacznie robic jak ktos ma kogos innego za gorszego, bo ma swoje - odmienne zdanie.
To tyle mojego w watku, pozdrawiam :twisted:

Misia

Post autor: Misia » 15 kwie 2010, 08:43

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 15 kwie 2010, 09:19

exa pisze:hm.......może nie my a historia jednak oceni.....
oczywiście, że oceni. i mam ogromną nadzieje, że jednak wtedy wyjdzie jak bardzo się myliłem w swym wewnętrznym odczuciu :-)

a jak jest jakieś oficjalne rozporządzenie, że ginących na służbie chowa (chowie?) się na Wawelu to wycofuje wcześniejsze moje wątpliwości.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 15 kwie 2010, 10:56

takiego rozporządzenia to chyba niema.
Ale tak czytam sobie co piszecie i muszę powiedzieć że osobiście nie popierałam Kaczyńskiego, ale smutno mi się zrobiło po tym wszystkim.
Jedna rzecz mnie mocno zastanawia, dlaczego większość mediów właśnie wyśmiewała parę prezydencką a teraz są wychwalani pod niebiosa?
Jedna odpowiedź przychodzi mi do głowy : ludzie-media są jak chorągiewki, łopoczą w tą stronę w którą aktualnie wygodniej lub bardziej wypada.
tak dla jasności , pomimo iż nie popierałam prezydenta to uważam że to co się stało jest jak najbardziej narodową tragedią oczywiście biorąc pod uwagę wszystkich którzy zginęli.
(pochówek na Wawelu to chyba nie najlepszy pomysł)
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

Awatar użytkownika
artur
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: artur » 15 kwie 2010, 11:20

manka-napisała
Jedna rzecz mnie mocno zastanawia, dlaczego większość mediów właśnie wyśmiewała parę prezydencką a teraz są wychwalani pod niebiosa?
Jedna odpowiedź przychodzi mi do głowy : ludzie-media są jak chorągiewki, łopoczą w tą stronę w którą aktualnie wygodniej lub bardziej wypada.

i z tym się zgadzam
Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
Murphy:
Jeśli świetnie się czujesz, nie przejmuj się. Przejdzie ci ...

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 15 kwie 2010, 12:01

artur pisze:edna rzecz mnie mocno zastanawia, dlaczego większość mediów właśnie wyśmiewała parę prezydencką a teraz są wychwalani pod niebiosa?
polska obłuda
artur pisze:Jedna odpowiedź przychodzi mi do głowy : ludzie-media są jak chorągiewki, łopoczą w tą stronę w którą aktualnie wygodniej lub bardziej wypada.
dokładnie, jeszcze zato dostana dodatkową kasę z pewnością....
tom-as pisze:a jak jest jakieś oficjalne rozporządzenie, że ginących na służbie chowa (chowie?) się na Wawelu to wycofuje wcześniejsze moje wątpliwości.
wtedy trzeba by było i poległych w misjach wojskowych na Wawelu chować....
Nie przepadałam za p. Prezydentem, uważam jednak że jak najbardziej nalezy mu się pochówek godny głowy Państwa (np. na cemntarzu powązkowskim), ale Wawel to miejsce historyczne i tutaj mówię NIE
cos byc musi do cholery za zakretem;)

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 15 kwie 2010, 12:31

stefanmalek pisze:Sikorski brał udział
.
brał udział a zakładał.......rzeczywiście różnica niezbyt duża....
stefanmalek pisze:Może jednak warto. Bo to, że Lech Kaczyński zginął w wypadku, nie czyni go automatycznie wielkim działaczem Solidarnościowym i budowniczym demokracjii. Więcej od niego zrobili Wałęsa, Gwiazdowie, Walentynowicz, Borusewicz i jeszcze kilka osób. A przecież demokrację tworzyli jeszcze Mazowiecki, Geremek, Frasyniuk itd.
jeśli już, zrobili to wspólnie.......
stefanmalek pisze:Gdybyś wiedziała cokolwiek z historii, to nie zrobiło by to na Tobie wrażenia. Bo jakkolwiek będziesz temu zaprzeczać, to Jaruzelski był prezydentem, był wieloletnim przywódcą państwa, był wieloletnim ministrem. A co pewnie zadziwi Cię najbardziej, brał udział w wyzwalaniu Polski spod okupacji niemieckiej, jako zwykły, prosty żołnierz.
nie napisałam, że się nie zgadzam, pokorę ma również, co nie zmazuje zdrady stanu...i o tym pisałam stefanmalek, że nie jest to powód do dumy....

......a że nie rozumiesz, tłumaczyć nie będę, bo nie miejsce i nie czas a wykład musiałby liczyć co najmniej kilka godzin.....innym razem...z prawdziwą przyjemnością....
możesz usiłować nadal mnie prowokować, tylko zanim i o ile mnie to ugotuje zdążysz się zmęczyć...przyjemnej pisaniny życzę :)

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
się podpisuję, dodam jeszcze jak zwykle - więcej dystansu....

o Wawelu nie dyskutuję, decyzja została podjęta, historia oceni...niektórych oceniła za życia innych po śmierci, szczególnie gdy jest gwałtowna.....
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 15 kwie 2010, 12:46

inkaska pisze:wtedy trzeba by było i poległych w misjach wojskowych na Wawelu chować....
skrót myślowy - chodziło tylko o prezydenta

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 15 kwie 2010, 14:14

tom-as pisze:skrót myślowy - chodziło tylko o prezydenta
zatem powinieneś przyjąć liczbę pojedyńczą :)
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”