Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Re: Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Post autor: Natuśka » 15 kwie 2010, 15:15

Mnie miejsce pochówku św.p. Prezydenta i Jego Małżonki jakoś specjalnie nie przeszkadza... Wiadomo- każdemu się nie dogodzi, ale jak dla mnie był On człowiekiem, który walczył o dobro, walczył o godniejsze i lepsze życie dla tych biedniejszych. Dla Niego nie było priorytetem powiększanie mega przedsiębiorstw, mega interesów- skupiał się także na drobniejszych jednostkach.
Każdy patrzy na sprawę pochówku przez pryzmat polityczny, a jeśli sądzi, że tak nie jest, to się niejako myli, bo podświadomie tak robi. I nie mam zamiaru ganić przeciwników. Każdy ma swoje zdanie, każdy ma wolność i prawo do wypowiedzenia się. Ale dla mnie jest przegięciem, że się burda wielka robi, jakby miała z czego! Czy zrobił coś tak okrutnego dla nas- Obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, dla naszego kraju, że musi bezwzględnie zostać wykluczony z pochówku w tym miejscu??? Niczym się chyba nie naraził w swoim działaniu, żeby teraz aferę robić? (Wiem: wspomniana afera istnieje nie tylko na naszym forum... ;/)

Nie będę też żadnego referatu pisała o zasługach Pary Prezydenckiej,bo to raczej jest sprawa każdego indywidualnie. To, co ja uznam za zasługę ktoś wyśmieje, a ten mechanizm działa w obie strony.
Nie będę nikomu wpajać i naprowadzać na swój kierunek polityczny, bo każdy już raczej ma poglądy w jakimś stopniu ugruntowane, więc drzewa przesadzać nie mam zamiaru.

Ale jak już niektórzy napisali- spójrzmy na tych ludzi: polityków, dowódców, członków katyńskich rodzin, działaczy na rzecz państwa, duchownych i innych osób, które zginęły w tej katastrofie przez pryzmat człowieka ze skóry i kości.

Jedno co mnie jeszcze intryguje to to, że dużo osób 'psioczy", że to, że tamto, a telewizja NAGLE zaczyna przedstawiać tych ludzi w dobrym świetle, które w gruncie rzeczy ukazuje ich sylwetki w odwrotnej perspektywie niż dotychczas.

Polska NAGLE uświadamia sobie jakich ludzi straciła, jaki to Prezydent szanowany był (szkoda tylko, że poza granicami naszego kraju... :neutral: ), Prezydentowa stylowa, mądra, poliglotka... Nie chce się wymieniać...

I jeszcze jedno: nie ma co zwierzchników Kościoła w to mieszać. Niektórzy powiedzą, że Kaczyński się podlizywał, że to tak nieładnie określę i dlatego ze strony kleru jest OK. Inni stwierdzą, że ks. Pieronek "ciucia" lewicy i kółko się zamyka...
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: deep navy » 15 kwie 2010, 20:17

Na temat pochówku nie można powiedzieć nic złego bo jest żałoba... ale we wtorek to już będzie popij wodą....
Co mi dadzą późniejsze protesty jak już będzie po wszystkim?

Mam nadzieję, że L.Wałęsa zapisał w testamencie gdzie chce być pochowany bo... jeżeli nie to... czeka nas w przyszłości powtórka z historii.

Jako, że temat jest już na wykończeniu, kończę wywody me.
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 15 kwie 2010, 20:34

Jedno co mnie jeszcze intryguje to to, że dużo osób 'psioczy", że to, że tamto, a telewizja NAGLE zaczyna przedstawiać tych ludzi w dobrym świetle, które w gruncie rzeczy ukazuje ich sylwetki w odwrotnej perspektywie niż dotychczas.

taka mi się myśl nasuwa, szczególnie jeżeli chodzi o Panią prezydentową. dlaczego wcześniej nie pokazywali jej udziałów w licznych imprezach charytatywnych? i dopiero teraz głośno się mówi o tym że potrafiła nie zgadzać się z politycznymi poglądami męża, że była kobietą silną i niezależną? na pewno miałabym o niej inne zdanie gdybym to wszystko wiedziała wcześniej. a wydaje mi się że te sprawy nie są wymyślone przez media, bo pokazywane są materiały video chociażby z owych imprez.

"telewizja kłamie"
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 15 kwie 2010, 20:45

manka pisze:"telewizja kłamie"
Może nie tyle co kłamie , ale pokazuje to co sie najlepiej sprzedaje...albo pokazuje nie całą prawdę ....albo czasami pokazuje coś wyrwanego z kontekstu .....albo jeszcze inaczej .....pokazuje prawdę w taki sposób aby sobie dołożyć , dopowiedzieć ....no i jeszcze przekręca np. kiedyś psioczyli na p.Prezydent że nie potrafi zachować się jak Pierwsza dama bo poprawia Prezydentowi krawat , a teraz że tak pięknie zawsze porpawiala krawat męzowi , ta sama wiadomośc a przekazana w dwóch różnych wersjach inaczej jest odebrana. Kiedyś jakby napisali w obronie M.Kaczyńskiej , ze jest taka dobra że dba o wizerunek Prezydenta to wyglądałoby całkiem inaczej , trzeba chwalić ludzi za to co robią za życia a nie teraz po śmierci z siebie idiotów robić!!

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 15 kwie 2010, 22:30

stefanmalek pisze:@ exa, to po co piszesz co innego w każdym poście? Widziałem że się zmieszasz, jak odpowiem Ci z użyciem Twoich własnych słów. To pewnie zabolało najbardziej. Zanim zaczniesz kogoś edukować nadrób własne braki.
ta jest! zastosuję się Maestro...jeszcze jakieś wskazówki?
i mam się jakoś specjalnie przejąć?.....bo nie wiem też...... :mrgreen:

ciągle nie rozumiesz?....napiszę wprost, byś się nie męczył niepotrzebnie - mam w nosie głęboko, co tam sobie pomyślisz i napiszesz..... :)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 15 kwie 2010, 23:43

Po paru dniach zalogowałam się na forum i co widzę....152 posty nieprzeczytane
na temat pochówku Prezydenta wraz z Małżonką na Wawelu.
Po prostu żenada,skoro rodzina ustaliła,że właśnie tam mają spocząć,to chyba należy
tą decyzję uszanować.Protesty na nic się zdają,tylko robią z nas Polaków pośmiewisko,
w oczach ludzi na całym świecie.I nie twierdzę,że z tą decyzją się zgadzam,ale potrafię
to uszanować....w zasadzie i tak moje zdanie nic tu nie zmieni.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka

Post autor: ita71 » 16 kwie 2010, 00:05

Zenobius pisze:Ktos Cie zawezwal na pomoc?
Po nocach śniły mi się te wszystkie krzyki z wezwaniem o pomoc.... i w natłoku zajęć znalazłam w końcu czas na moje uzależnienie od forum :wink:
...jednak zdanie swoje podtrzymuję :smile:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
województwo: śląskie

Post autor: tom-as » 16 kwie 2010, 09:37

spędziłem sporo czasu na czytaniu różnych poglądów z jak najróżniejszych źródeł i w obliczu wielu nowych informacji o których nie wiedziałem.. dusza ma zaznała spokoju. I nie chodzi tylko o pochówek a i o sprawy polityczne.

ps. jednocześnie przestaje ufać w jakiekolwiek informacje mediów na tematy polityczne jak i około polityczne.

Awatar użytkownika
manka
Aktywny ✽✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: manka » 16 kwie 2010, 09:45

tom-as pisze:ps. jednocześnie przestaje ufać w jakiekolwiek informacje mediów na tematy polityczne jak i około polityczne.
biorę pod uwagę nie tylko politykę ale też inne zjawiska niestety
RAZ JEST DOBRZE RAZ JEST ŹLE ALE ZAWSZE JEST JAKOŚ ;)

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 16 kwie 2010, 12:17

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
Pandziu, niech ci będzie że mam nadmuchane ego....na zdrowie....mogę mieć jeszcze parę innych przypadłości, zgadzam się na zapas ze wszystkim co tam wam do głowy przyjdzie....a co tam świat, ludziom trzeba pomagać:)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

vian
Początkujący ✽✽
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: vian » 16 kwie 2010, 13:25

Dziwię się tylko, że tragiczna śmierć może predestynować kogoś do krypty wawelskiej. Protesty są nie na miejscu, aczkolwiek jest to mega absurdalny pomysł... Mitologizowanie jego osoby i wirtualnych dokonań jest śmieszne... Ta prezydentura była pełna konfliktu, zaściankowa i upartyjniona. Żal człowieka, kondolencje...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 16 kwie 2010, 13:52

vian pisze:Ta prezydentura była pełna konfliktu, zaściankowa i upartyjniona
tak gwoli prawdy,na Wawelu beda chowac ciala prezydenckiej pary.
Nie "prezydenture".
"Prezydentura" bedzie jeszcze wiele lat omawiana na wszystkie sposoby !
Pogrzeb to naprawde nie czas na dyskusje,to czas zaloby.
Po co krytykowac cos, czego nie mozna cofnac.
Miejsce pochowku zostalo wybrane i koniec.

Lepiej pozwolmy godnie pochowac prezydencką pare i innych tragicznie zmarlych.
Kondolencje dla ich rodzin.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
KrzysiekŻyrek
Aktywny ✽✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: KrzysiekŻyrek » 16 kwie 2010, 14:14

Pochować go w tej krypcie i postawia koło jego sarkofagu tablice z wszystkimi tragicznie zmarłymi, to ma być upamiętnieniem wszystkich zmarłych nie tylko Prezydenta z małżonką. Przynajmniej tam się mi zdaje
LEKI:\ pentaza 3x 2 po 0,5g, Immuran 75mg,, encorton 15mg

http://owczarekniemiecki.com/
Moja ulubiona gra na zabicie czasu: www.wildguns.pl gram na servie 9

vian
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: vian » 16 kwie 2010, 15:41

obyty.z.cu pisze:tak gwoli prawdy,na Wawelu beda chowac ciala prezydenckiej pary.
Nie "prezydenture".
Ciało można pochować na cmentarzu, a na Wawelu chowa się Polaków oddanych służbie publicznej, zasłużonych dla państwa. Szopka i tyle...

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 16 kwie 2010, 18:58

dla wszystkich co wyrażają swoje niezadowolenie, wygrzebane przez Torvika:)
http://www.rp.pl/artykul/462423_Mazurek ... icie_.html

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”