Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
zaranin
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: lubuskie
Kontakt:

Re: Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Post autor: zaranin » 11 kwie 2010, 14:30

do Misia

Można, i Ty to robisz.
- CD
- ileostomia 2010.06.07.-2011.04.01.
- subtotalna kolektomia 2010.11.17. (pozostawiono ostatnie 15cm jelita)
- przywrócenie ciągłości 2011.04.01. (usunięcie ostatnich 15cm jelita grubego i 12cm jelita cienkiego)
- 2010.04.12. niedrożność jelita, otwarcie powłok, brak jednoznacznego określenia przyczyny

Infliximab, Loperamid, witaminy, odżywki, stan po całkowitej kolektomii

Misia

Post autor: Misia » 11 kwie 2010, 15:01

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

exa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 11 kwie 2010, 18:03

pawelhks pisze:uderzylo mnie to, ze kazde radio nadawalo niezliczone relacje z miejsca katastrofy.
czemu "uderzyło"?.......byłoby dziwne gdyby było inaczej...

[ Dodano: 11-04-2010 ]
Natuśka pisze:bo TO się musi wreszcie skończyć... :neutral:
co to jest TO? co takiego się dzieje oprócz życia?
siły nadprzyrodzone? a czas wojen?...co Ty wypisujesz....
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 11 kwie 2010, 21:55

Jeden z dziennikarzy powiedział coś takiego: "Gdybyśmy poszli do kina na film w którym przedstawiony był by taki scenariusz stwierdzilibyśmy, że jest przesadzony, że autora poniosła wyobraźnia...Niestety mamy do czynienia z rzeczywistością, a nie filmem..."

A czy wiecie co z Matką p. Prezydenta ? Z wypowiedzi w TV wnioskuję, że jest niczego nieświadoma, że jest w szpitalu i nie ma dostępu do źródeł informacji...

Wiecie co, ja mam cały czas takie myśli, że to nie możliwe, że to wszystko stało się 'od tak'...cały czas w myślach szukam jakiegoś 'spisku'...nie chce mi się wierzyć, że to stało sie tak 'po prostu'...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 11 kwie 2010, 22:12

Cinimini pisze:Wiecie co, ja mam cały czas takie myśli, że to nie możliwe, że to wszystko stało się 'od tak'...cały czas w myślach szukam jakiegoś 'spisku'...nie chce mi się wierzyć, że to stało sie tak 'po prostu'..
pierwsza moja myśl, po wizycie Tuska kilka dni wcześniej - Rosjanie są dla nas zbyt przyjacielscy, ciekawe dlaczego, coś się szykuje, pytanie co?......no i......stało się......nie wiem sama o co chodzi, może i rzeczywiście splot okoliczności...ale trzeba czytać, słuchać i wyłapywać to co między wierszami, już kilka rzeczy budzi moje lekkie zdziwienie, ale czekam co będzie dalej niczego nie zakładając....oprócz jednego - Rosjan można lubić, ale wierzyć im nie należy:)
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 11 kwie 2010, 22:12

To przerażające, nie potrafię sobie wyobrazić momentu w którym dowie się o wszystkim...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 11 kwie 2010, 23:43

exa pisze:pierwsza moja myśl, po wizycie Tuska kilka dni wcześniej - Rosjanie są dla nas zbyt przyjacielscy, ciekawe dlaczego, coś się szykuje, pytanie co?......no i......stało się......nie wiem sama o co chodzi, może i rzeczywiście splot okoliczności...ale trzeba czytać, słuchać i wyłapywać to co między wierszami, już kilka rzeczy budzi moje lekkie zdziwienie, ale czekam co będzie dalej niczego nie zakładając....oprócz jednego - Rosjan można lubić, ale wierzyć im nie należy:)
Na pewno narodzi się wiele teorii spiskowych, bardziej i mniej wiarygodnych. Nie wydaje mi się jednak, żeby Twoje podejrzenia były słuszne. Śmierć polskich przywódców na terenie Rosji nie jest im na rękę, a jej efekt, czyli spektakularne wydobycie z zapomnienia blednącego symbolu Katynia który odszedłby w niepamięć wraz z odejściem niemłodych już rodzin katyńskich na pewno nie jest w interesie Rosji.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

Awatar użytkownika
marta_2580
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: marta_2580 » 12 kwie 2010, 00:12

Tragedia niewyobrażalna... ogromna strata dla kraju...a co będzie dalej? czas pokaże...
szczęścia nie zaplanujesz ... ono przyjdzie samo ...

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 12 kwie 2010, 06:52

Grzyb333 pisze:Śmierć polskich przywódców na terenie Rosji nie jest im na rękę, a jej efekt, czyli spektakularne wydobycie z zapomnienia blednącego symbolu Katynia który odszedłby w niepamięć wraz z odejściem niemłodych już rodzin katyńskich na pewno nie jest w interesie Rosji.
być może nie jest, a być może jest coś, co przeważyło szalę a dowiemy się o tym za lat kilka albo niebawem.....dlatego niczego nie zakładając słucham doniesień.......czasem trzeba spektakularnego wydarzenia by inne przeszło bez echa....

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera
województwo: wielkopolskie

Post autor: Blue » 12 kwie 2010, 09:37

Nie ma co snuć teorii spiskowych, to już nawet nie uchodzi teraz...

Ogromna tragedia, tyle wartościowych istnień ludzkich - i jeszcze więcej osobistych tragedii w polskich domach, życie rodzin zmarłych już nigdy nie będzie takie samo ...

[*][*][*]
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 12 kwie 2010, 12:03

Blue pisze:życie rodzin zmarłych już nigdy nie będzie takie samo ...
to oczywiste nazbyt,.....

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 12 kwie 2010, 13:07

exa pisze:Cinimini napisał/a:
Wiecie co, ja mam cały czas takie myśli, że to nie możliwe, że to wszystko stało się 'od tak'...cały czas w myślach szukam jakiegoś 'spisku'...nie chce mi się wierzyć, że to stało sie tak 'po prostu'..
exa pisze:już kilka rzeczy budzi moje lekkie zdziwienie, ale czekam co będzie dalej niczego nie zakładając....
mam dokładnie takie samo stanowisko i takie same przemyślenia. Dosłownie z ust mi wyjęłaś ostatnią sentencję exa ...
Blue pisze:Nie ma co snuć teorii spiskowych, to już nawet nie uchodzi teraz...
to nie snucie żadnych teorii, tylko chęć ludzkiego umysłu do ogarnięcia rzeczy niewytłumaczalnej, nasza zdolność do racjonalizacji i refleksji.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Blue
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u partnera

Post autor: Blue » 12 kwie 2010, 14:06

Nie będę się wdawała w polemikę w tym miejscu, ani w żadnym innym - przez wzgląd na pamięć tragicznie zmarłych i ich pogrążone w rozpaczy rodziny, ale na prawdę poza pytaniem jak to się mogło stać nie szukajmy dziury w całym, szczególnie znając jedynie informacje przekazywane przez media.
Pozdrawiam :grin:
*** myśl pozytywnie *** myśl pozytywnie ***

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 12 kwie 2010, 23:45

To niesamowite jak dzieci potrafią się zorganizować,w sobotę dzieci
między sobą ustaliły,że dzisiaj przychodzą na 'galowo' do szkoły.
Każdy kogo mógł powiadamiał o tym fakcie i nie było wyjątku,wszyscy
byli dzisiaj na galowo (a jest to szkoła podstawowa i gimnazjum).
Na apelu Pani Dyrektor powiedziała dzieciom,że tym samolotem leciał mąż
Pani pedagog szkolnej...Wiceadmirał Andrzej Karweta-Dowódca Marynarki
Wojennej... :cry:
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 13 kwie 2010, 10:29

ita71 pisze:To niesamowite jak dzieci potrafią się zorganizować,w sobotę dzieci
między sobą ustaliły,że dzisiaj przychodzą na 'galowo' do szkoły.
u nas taki przykaz przyszedł odgórnie, pani wychowawczyni dzwoniła do nas-rodziców w niedzielę i prosiła aby wszystkie dzieci w poniedziałek przyszły na galowo. Taki strój obowiązuje przez cały tydzień trwania żałoby.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”