Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Forum poświęcone wszelkim innym tematom

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
kasinp
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Nasze przemyślenia o katastrofie smoleńskiej

Post autor: kasinp » 13 kwie 2010, 14:36

shisho pisze:Pamiętacie śmierć Jana Pawła II? Ja nie pamiętam, ile dokładnie lat temu to było
5 lat temu, w wigilię niedzieli Miłosierdzia Bożego , jak teraz ta katastrofa , również w Wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

Tomy
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: Tomy » 13 kwie 2010, 16:17

No jest coś w tym co pisze shisho. Brzmi to faktycznie dość cynicznie, bo opisane jest na chłodno to, co widać z zewnątrz, te różne zachowania różnych ludzi w mediach teraz, zupełnie nieadekwatne do tego co robili i mówili wcześniej. Faktycznie telewizje przeginają też z tą "martyrologią" - w ten sposób można zepsuć każdy temat.

Mnie wczoraj, po przeczytaniu gdzieś w necie zarysu przemówienia, które miał wygłosić Kaczyński w Katyniu, zastanowiła pewna analogia. Mianowicie była tam mowa o tzw. kłamstwie katyńskim, którym sowieci próbowali przykryć swoją zbrodnię. Temu zawsze sprzeciwiał się m.in. prezydent Kaczyński i jego środowisko.
W skali dużo mniejszej i po prostu innej, mieliśmy do czynienia przez ostatnie lata z kłamstwem o prezydencie Kaczyńskim - o tym jaki był prywatnie, jakie miał cele i jakie miał osiągnięcia jako prezydent. Wystarczyło kilka kiksów natury wizerunkowej (te różne Borubary. Irasiady itp.) i już medialnie "po chłopie". Teraz to skrzywione pokazywanie Kaczyńskiego wcześniej, jest w końcu dostrzegane. Widać, że media w Polsce są chore, powierzchowne, nieuczciwe. Można by powiedzieć, że jest to takie podwójne zwycięstwo Kaczyńskiego zza grobu - w skali świata ludzie dowiedzą się prawdy o Katyniu, w skali polskiej - prawdy o nim samym.

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 13 kwie 2010, 16:34

shisho pisze:Takie pytanie do forumowiczów, którzy to przeczytają- ilu z Was też by się w telewizji wypowiedziało, że Polska już nie będzie tą samą Polską bez Kaczyńskiego, że nasz kraj po takiej stracie kompletnie zbłądzi, że boicie się o nasze losy? Ilu?
Polska będzie taka same z tym, że będzie w pamięci LK oraz pozostali. Piszesz, że za pół roku będzie jak było - optymista z Ciebie, bo ja nawet tyle czasu nie daje. Po mojemu nic się _politycznie_ nie zmieni. Co więcej. Wybory. Jak ja moge iść z czystym sumieniem na wybory skoro nie mam na kogo głosować? Pamiętam rządy lewicy później prawicy teraz są i powiedzmy środka i tak na moje oko nie ma równicy kto rządził. Zawsze głównym priorytetem było 'moja raja jest mojsza' i wielkie spory o to. Obywatel schodził na dalszy plan i przypominano sobie o nim jak się miało na wybory.
Reasumując - nie wierzę by się teraz cokolwiek zmieniło w światku politycznym.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 13 kwie 2010, 17:14

tom-as pisze:shisho napisał/a:
Takie pytanie do forumowiczów, którzy to przeczytają- ilu z Was też by się w telewizji wypowiedziało, że Polska już nie będzie tą samą Polską bez Kaczyńskiego, że nasz kraj po takiej stracie kompletnie zbłądzi, że boicie się o nasze losy? Ilu?

[...] oraz pozostali. Piszesz, że za pół roku będzie jak było - optymista z Ciebie, bo ja nawet tyle czasu nie daje.
Zgadzam się z Wami...byle do wyborów ;). Nadejdzie czas wyborów i sie zacznie...
Z tym wyjątkiem, że w 'normalnych' warunkach LK byłby traktowany jako 'argument' negatywny - pamiętacie "prezydent może być niski, ale nie może być mały'; 'były prezydent Lech Kaczyński' itp. Natomiast w obecnej sytuacji, elementem kampanii będą wypowiedzi typu 'będzie dla mnie zaszczytem, jeśli będę mógł kontynuować dzieło LK'; 'Będę dumny będąc następcą tak wielkiego człowieka' itp. ...

Poza tym co tu dużo mówić...w tym o czym mówimy utwierdziła mnie wczoraj zasłyszana w TV wypowiedź 'jakiegoś' pana:
"Ludzie uszanujmy to o co walczył LK, nie głosujcie na Komorowskiego, LK by tego sobie nie życzył" - komentarz chyba zbędny - mi po prostu ręce opadły...
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: deep navy » 13 kwie 2010, 18:46

Największe straty ponieśliśmy w wojskowości (zginęło 6 najważniejszych generałów w kraju) - ciężko będzie ich zastąpić... byli to ludzie bardzo dobrze wykształceni z długim stażem w wojsku. Generał Gągor miał spore szanse na to, aby zostać sekretarzem generalnym NATO.

Wśród posłów, którzy zginęli raczej nie ma wybitnych postaci... będą oni bardzo szybko zastąpieni przez nowych posłów (pamiętam jak Sz. Majewski naśmiewał się w ''Rozmowach w tłoku'' z posła Gosiewskiego).

Szkoda mi jest A. Walentynowicz... między innymi dzięki tej kobiecie żyjemy w wolnym kraju...

Zginął również aktor - J.Zakrzeński, który wcielał się w postać Piłsudskiego (ja głównie pamiętam go z roli w filmie pt.:''Miś''. Dla przypomnienia mały fragmencik -> http://www.youtube.com/watch?v=GYlPTNeq5X4)

A... prezydenta szkoda mi bo... szkoda... był jaki był, ale był nasz...
Marszałek Komorowski w tym momencie ma otwartą drogę do prezydentury... liczących się przeciwników w zasadzie jest brak....
Partią rządzącą jest PO... prezydentem prawdopodobnie zostanie polityk z PO... szykuje nam się monopol we władzy... to nie będzie dla nas zdrowe...
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2010, 19:00 przez deep navy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Wciąż wierzę w miłość, w pokój, w pozytywne myślenie" J.Lennon

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 13 kwie 2010, 19:13

magdalene pisze:Kaczyńscy zostaną pochowani na Wawelu... hmm... niby im się należy, ale mam jakieś mieszane uczucia.
A niby za co im się należy? Z całym szacunkiem dla zmarłych, ale ja uważam, że to przesada. Poza tym to krypty królewskie. Niesmaczny jest dla mnie ten pomysł, ale cóż. Rodzina tak chce.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2010, 19:20 przez Ania406, łącznie zmieniany 1 raz.
Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Cinimini » 13 kwie 2010, 19:15

magdalene pisze:Kaczyńscy zostaną pochowani na Wawelu... hmm... niby im się należy, ale mam jakieś mieszane uczucia.
Wg. mnie to przesada...tam są pochowani królowie, wielcy wodzowie i wieszcze narodowi.... Z całym szacunkiem, ale p. Lech Kaczyński niczym, aż tak nadzwyczajnym się nie wyróżnił i nie zasłużył dla kraju tak wielce, aby być pochowanym na Wawelu.

A najgłupsze w tym pomyśle jest to, że cała ta sytuacja podzieli Polaków i tragedie przesłonią przepychanki zwolenników i przeciwników pochówku na Wawelu - właśnie w wiadomościach mówiono, że przeciwnicy maja się zgromadzić pod Wawelem i protestować.... No przecież to mowę odbiera... Co za pomysł... Uważam, że pochówek na Powązkach byłby znaczniej na 'miejscu'.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2010, 19:30 przez Cinimini, łącznie zmieniany 2 razy.
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽

Post autor: deep navy » 13 kwie 2010, 19:17

Kaczyńscy zostaną pochowani na Wawelu...
Przykro mi z tego powodu, że wydarzył się ten wypadek,ale... niech ktoś mi powie z jakiego powodu oni będą tam pochowani? Co takiego uczynił prezydent Kaczyński, że urósł do rangi Piłsudskiego/Kościuszko?

Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿

Post autor: tom-as » 13 kwie 2010, 19:17

deep navy pisze:Największe straty ponieśliśmy w wojskowości (zginęło 6 najważniejszych generałów w kraju)
+ prezydent który stoi nad nimi. więc prawda to, że wojsko poniosło straty największe.

magdalene pisze:Kaczyńscy zostaną pochowani na Wawelu
Wawel? yyyyyyyyyyy

--edit--
deep navy pisze:Co takiego uczynił prezydent Kaczyński, że urósł do rangi Piłsudskiego/Kościuszko?
zginął, nic poza tym

Awatar użytkownika
Ania406
Doświadczony ❃
województwo: mazowieckie

Post autor: Ania406 » 13 kwie 2010, 19:26

Care for life and physical health, with due regard for the needs of others and the common good, is concomitant with respect for human dignity.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 13 kwie 2010, 20:08

podzielam Twoje zdanie shisho,
w ogóle dobrze że to napisałeś, bo już myślałam, że jestem nienormalna skoro nie czuję tego wszystkiego, co powinnam według większości :wink:

a z Wawelem to już grube przegięcie.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
Grzyb333
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: Grzyb333 » 13 kwie 2010, 20:31

shisho, Ukułem specjalne określenie na to co się dzieje teraz w mediach. Nazwałem to "medialnym taktem". Trwa żałoba i w mediach należy ważyć słowa oraz w pewien sposób czcić poległych, tego wymaga tradycja i nasze podejście do zmarłych. To jest ten sam mechanizm, który powstrzymuje nas od niesmacznych żartów kiedy jesteśmy na cmentarzu, to w nas tkwi ponieważ tak jesteśmy wychowani. Może przesadzę, ale nawet politycy są ludźmi i wiedzą co to jest strata.
Może ktoś zgani mnie za to co teraz napiszę, ale co mi tam.

Z historycznego punktu widzenia dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego śmierć w katastrofie uczyni z niego męczennika i w pewien przewrotny sposób jest na rękę jego pamięci. Jego kadencja nie była dobrze oceniana. Gdyby dożył jej końca i przegrał kolejne wybory dużą różnicą głosów to historia nie oceniłaby go dobrze. Teraz Polacy przez pryzmat Jego tragicznej śmierci w miejscu kaźni sprzed lat będą mieli skłonności do gloryfikowania jego zalet i zapomną o jego gafach i błędach. Tendencja z biegiem lat będzie się nasilała i za kilkaset lat Lech Kaczyński będzie jasną gwiazdą na panteonie polskich prezydentów. Historia zapomina dobrych, lecz nudnych władców. Historia kocha ekscentryków i męczenników. W wielu przypadkach w historii ludzi nie zapamiętano za to jak żyli, ale za to jak umarli.
GrzybaBlog - http://graforoman.wordpress.com/ Darwin się mylił. Ja nie pochodzę od małpy. Ja pochodzę od Purchawki :E

ESka

Post autor: ESka » 13 kwie 2010, 22:38

Zgadzam się z pawelhks

Misia

Post autor: Misia » 13 kwie 2010, 22:38

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
deep navy
Aktywny ✽✽✽

Post autor: deep navy » 13 kwie 2010, 22:55

pawelhks pisze:byl dzialaczem opozycji w czasach PRL - nie zapominajmy o tym
Do tej pory wszyscy naśmiewali się z działalności opozycyjnej jeżeli chodzi o braci K. w czasach PRL. Teraz okazuje się, że dzięki nim żyję dzisiaj w wolnym kraju?

Muzeum Powstania Warszawskiego - to jedyne godne dzieło LK. Reszta to tylko słowa o patriotyzmie i... odznaczanie kombatantów...
pawelhks pisze:dzieki temu, mam nadzieje, zostana wprowadzone procedury nie tylko w Polsce ale i na swiecie, ktore zapobiegna podobnym zdarzeniom w przyszlosci
Taka tragedia wydarzyła się tylko raz... nam. Dlaczego? Bo w innych krajach ważne głowy latają osobno i... problemu nie ma.

Zablokowany

Wróć do „Off Topic”