Strona 1 z 1

Re: Soczi a polityka

: 07 lut 2014, 21:49
autor: Ania406
Mam podobny dylemat jakjamaroo, sportem się interesuję, ale Igrzysk w Soczi nie oglądam. Bojokotuję je ze względu na zniszczenia jakie za sobą pociągają, a także ze względu na dyskryminację (więcej w linku):
http://swiat.newsweek.pl/soczi-2014--ig ... 6,1,1.html

Re: Soczi a polityka

: 07 lut 2014, 23:40
autor: Ania406
Corleone, smutne to jest to, że zamiast spróbować zrozumieć co napisałam, odniosłeś się do jedynego tematu, który lubisz nakręcać. Ja nie mam zamiaru dyskutować z Tobą na temat praw LGBT, bo mamy odmienne poglądy i ja swojego nie zmienię i nie zależy mi na zmianie Twojego. Jakbyś przeczytał artykuł do końca, to dostrzegłbyś, że wiele innych złych rzeczy działo się i dzieje się w związku z tymi Igrzyskami. Mój niechętny stosunek do IO w Soczi bierze się przede wszystkim stąd, że dokonano nieodwracalnych zmian w środowisku naturalnym, a ludziom mieszkającym na tych terenach zafundowano m.in. skażenia wód, dzikie wysypiska śmieci, zatrucie upraw (skażony został m.in. teren parku narodowego)itd., a po skończonych IO zostanie im zabetonowany krajobraz, do którego mało kto będzie chciał przyjeżdżać, a przecież ten rejon żył z przyjeżdżających tam na wypoczynek ludzi. A problem dyskryminacji nie odnosi się tylko do LGBT, ale w dużej mierze dotyka pracujących przy budowie ludzi, którzy wykonują swoje obowiązki z narażeniem zdrowia i w tragicznych warunkach. O masowym wybijaniu bezdomnych psów i kotów możne też poczytać.Tyle w temacie, nie pasują Ci źródła, to poszukaj własnych.

Re: Soczi a polityka

: 07 lut 2014, 23:58
autor: Ania406
Corleone, co Cię uderzyło? To, że napisałam "dyskryminacja" ? Skąd pomysł, że tylko i wyłącznie do LGBT się ona odnosi, skoro w moim poście nic o tym nie ma? (dopiero sam artykuł porusza ten problem, jako jeden z wielu).
Nie napisałam, że cokolwiek negujesz, a że odnosisz się tylko do jednego z zagadnień, zamiast szerzej spojrzeć na problem IO w Soczi. Napisałeś "nie lubię władz Rosji" - co może oznaczać cokolwiek.
Corleone pisze:z tąd? :neutral:
Poprawiłam, dzięki za zwrócenie uwagi.

Re: Soczi a polityka

: 08 lut 2014, 00:33
autor: Ania406
Corleone, porusza między innymi, jako jeden z wielu problemów. Dużymi literami "JEDEN Z WIElU PROBLEMÓW", a nie główny, najważniejszy i jedyny. Mój post mówił o zniszczeniach i dyskryminacji, Tobie tylko to drugie dało pole do popisu.
"Nie lubię władz Rosji: może oznaczać, zarówno, że nie lubisz Putina bo z niego gbur i brzydal, jak i, że masz problem z polityką przezeń uprawianą, co też można rozumieć różnorako, jeśli nie napiszesz do czego konkretnie się to odnosi, np traktowania ludzi, zarządzania zasobami naturalnymi, problemami wyśicu zbrojeń itd. Bo może Ci sie np. nie podobać polityka "gazowa" rządu Rosji, a cała reszta już tak- ja tego nie wiem, a Ty nie podajesz przykładów. Sam zawsze piszesz "podaj konkrety", a rzucasz ogólnikami i jeszcze masz pretensje, że Ci się zwraca na to uwagę.

Re: Soczi a polityka

: 11 lut 2014, 17:23
autor: Raysha
Wydzieliłam wątek o LGBT jaki się rozwinął tu