...

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
eve
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2007, 10:22
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie
Lokalizacja: po

...

Post autor: eve » 10 cze 2007, 13:08

...
Ostatnio zmieniony 14 sie 2008, 18:53 przez eve, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: ...

Post autor: Shima » 10 cze 2007, 13:17

Spokojnie....najpierw zmien temat na np"Kłopoty z miesiączką"..to po to aby można było od razu zorientować się o co chodzi.

Czy bierzesz sterydy?jeśli tak to mogły Cie poprostu rozregulować.
Ginekolog kiedy był ostatnio?
Zresztą sama choroba i zaostrzenia też potrafiąnieźle poplątać kalendarzyk

Myślę ze juz w poniedziałek możesz udać sie do lekarza(1go kontaktu,ginekolog)i tam zacznie się już rowiązywać Twoj problem.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: ...

Post autor: aleksandra12 » 10 cze 2007, 13:18

eve - ja przy sterydach miałam takie jazdy z okresem, że każdy może mieć coś innego. najpierw go długo nie było, potem był dwa razy w jednym miesiącu, a potem 40 dni wolnego... spokojnie, jutro zapytaj lekarza co o tym sądzi
Pozdrawiam, Aleksandra

eve
Debiutant ✽
Posty: 2
Rejestracja: 08 cze 2007, 10:22
Choroba: nie ustalono
województwo: łódzkie
Lokalizacja: po

Re: ...

Post autor: eve » 10 cze 2007, 13:29

...
Ostatnio zmieniony 14 sie 2008, 18:44 przez eve, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Posty: 1262
Rejestracja: 29 lis 2004, 20:10
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Zdunska Wola
Kontakt:

Re: ...

Post autor: Shima » 10 cze 2007, 13:31

eve pisze:Po prostu boję się że znowu usłyszą że mam jakaś kolejną chorobę...
Niee..no raczej nic z tych rzeczy.
Poprostu CD i sterydy mocno obciążają organizm i on sobie od czasu do czasu wariuje.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3962
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: ...

Post autor: ranka » 10 cze 2007, 14:23

Ja mam w tej chwili juz trzeci raz w miesiacu...
plamienia?
zawsze mozesz isc do ginekologa i poprosic o USG dopochwowe..:)tak dla pewnosci
Obrazek

Awatar użytkownika
Anita
Początkujący ✽✽
Posty: 69
Rejestracja: 12 lip 2006, 13:03
Choroba: CD
Lokalizacja: Lipno
Kontakt:

Re: ...

Post autor: Anita » 10 cze 2007, 15:04

mialam podobne problemy do twoich kiedys mialam co 3 miesiace a teraz 2 razy w miesiacu i moj ginekolog zaproponowal plastry antykoncepcyjne i teraz wszystko gra :roll:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3962
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: ...

Post autor: ranka » 10 cze 2007, 18:41

no coz biorac antyki to niestety chcac nie chcac ,bedzie miesiaczka regularna.
moim zdaniem trzeba wykluczyc przyczyny z ukladu plciowego.sterydy moga powodowac te objawy o ktorych mowisz,tylko ze najlepiej wyeliminowac tez inne.
Obrazek

Graga
Początkujący ✽✽
Posty: 169
Rejestracja: 13 paź 2006, 18:49
Choroba: CU
województwo: śląskie
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

Re: ...

Post autor: Graga » 10 cze 2007, 18:55

ja w tej chwili nie jestem na sterydach (przestalam brać w marcu) i dotychczas miesiaczkę miałam w miarę regularnie, ale w tym miesiącu natura mnie zawiodła i ciągle czekam na krwawienie. Muszę się wybrać do ginekologa, ale lekarz, do którego chodziłam do tej pory, już nie przyjmuje w mojej przychodni i muszę wybrać się do innego, a trudno mi się przekonać do jakiegoś konkretnego. No ale cóż....

beateczka
Początkujący ✽✽
Posty: 116
Rejestracja: 24 maja 2006, 15:01
Choroba: CU
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ...

Post autor: beateczka » 12 cze 2007, 00:39

zamieszanie z krwawieniiem miesięcznym może wystąpić przy braniu encortonu.
Ja wówczas bez konsultacji całkowicie odrzuciłam sterydy czego nie polecam innym

Szaraja
Specjalista ds. Porad Prawnych
Posty: 1575
Rejestracja: 09 sty 2006, 21:48
Choroba: CD u dziecka
województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

Re: ...

Post autor: Szaraja » 12 cze 2007, 09:34

Brak miesiączki to nie tylko sterydy, również w przypadku niedożywienia są takie objawy, organizm broni sie przed utratą kolejnych skałdników odżywczych. Przerobiłam to na mojej córze. Fresubin był najlepszym lekiem, równie dobre są i inne preparaty zywieniowe, ale tu polecam dział diety.
Pozdrawim
Szaraja
Chwała tym którzy stworzyli to forum. a dla wszystkich którzy piszą wielkie dzięki

Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
Posty: 56
Rejestracja: 03 kwie 2007, 19:09
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: ...

Post autor: OLINA » 22 lis 2007, 17:59

Miałam ten sam problem.... tylko, że u mnie wystąpił on jeszcze przed chorobą. Byłam jeszcze w liceum. Miesiączkę miałam 3 razy w miesiącu. To było już na serio dokuczliwe. Nie mogłam normalnie ćwiczyć na w-fie. Koleżanka mamy poleciła mi fajnego ginekologa kobietę. Wyleczyła mnie od razu. Z tym, że nie dawała mi żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Owszem, na pierwszy rzut oka tak to wyglądało, ale ona uspokoiła mnie i powiedziała ,że byłam za młoda na takie rzeczy. To jest po prostu rozregulowanie okresu. Nie potrafię powiedzieć ,czy to już choroba działała mój okres. Ale wiem , że mnóstwo młodych dziewczyn i kobiet taka przypadłość miało. Więc to nic super poważnego:) Ale miej to na oku.
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: ...

Post autor: aleksandra12 » 22 lis 2007, 19:25

To jak Cię wyleczyła, droga Olino? Pytam z ciekawości.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: ...

Post autor: goniusia » 23 lis 2007, 10:51

Ja właśnie powróciłam do tabletek anty.Już nie dawałam rady z bólem brzucha comiesięcznym i obfitością krwawienia.A tabletki wszystko unormują

ulusiek17
Początkujący ✽✽
Posty: 77
Rejestracja: 29 sie 2007, 22:14
Choroba: CD
województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: szczecin
Kontakt:

Re: ...

Post autor: ulusiek17 » 13 sty 2008, 22:39

To teraz i ja mam chyba problem z rozregulowaną miesiączką. Podczas brania encortonu normlanie mialam miesiąc w miesiąc. Nie biore już miesiąc. Ostatni raz miesiączke dostalam w pierwszy dzień świąt tj. 25 grudnia, mialam do 29, 30 jakoś tak. Minelo raptem 13 dni a ja znowu plamie. Moje pytanie czy to możliwe, że po takim czasie odstawienia encortonu takie coś może się dziać ??
Do CuDaków świat należy ;)

Zablokowany

Wróć do „Problemy Kobiece”