Dromin.... a jelita?

Szeroko rozumiane sprawy związane z miesiączką, jajeczkowaniem.. itp.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Dromin.... a jelita?

Post autor: OLINA » 18 maja 2008, 21:37

Drogie Panie! Czy bierzecie może DROMIN? takie tabletki drożdżowe na włosy, skóre i paznokcie. Po lekach na jelita zauważyłam, że moje ładne grube włosy zrobiły sie cienkie. Nie wspomnę już o łamiących się paznokciach... Chciałabym brać te tabletki(tym bardziej, że brałam je już kiedyś i one pomagają ) ale trochę się boję o jelita. Czy już zawsze bedziemy skazane na takie działania naszych leków?i Czy można je poprawić takimi lekami jak DROMIN?
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

Awatar użytkownika
Cinimini
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: Dromin.... a jelita?

Post autor: Cinimini » 18 maja 2008, 23:16

Ja ich nie bralam, ale brala moja mama, bo od tych wszystkich lekach ma problemy z cera. Niestety nie przyniosly one zbyt dobrego rezultatu ... drozdze baaardzo nasilily potrzebe biegania do wc . Takze tabletki poszly w odstawke. Mamuska jednak nie ustaje w poszukiwaniach i teraz odkryla "cudowna moc" pokrzywy . Podobno ma rewelacyjny wplyw na przewod pokarmowy, stany zapalne, zapobiega biegunka i do tego swietnie dziala na wlosy , skore i paznokcie. Ja nie probowalam , ale mamuska szanowna mowi, ze dziala ;) ... tylko w smaku malo przystepna ;/ .
Certolizumab od lipca'08 do lutego'11 -
Była zakwalifikowana do resekcji j. grubego na 12/04/2011, ale zwiała spod noża :D
Remicade od 24/02/2012 - 07/01/2013 - odstąpiono od leczenia ze wzg. na CIĄŻĘ !! :D

JELITKO JESTEŚ ZDROWE !!

Obrazek

Awatar użytkownika
lady-d
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: lady-d » 18 maja 2008, 23:19

OLINA pisze:Drogie Panie! Czy bierzecie może DROMIN?
Tego nie miałam, ale piję skrzyp, a jesli o włosy chodzi używam odzywki henna wax. Polecam chociaż u mnie może daje efekty, bo biore leki dopeiro niecały tydzień.
"...Yeah you bleed just to know your alive..."
--------------------------------------------------
planowana kolonoskopia 16 września 2008 szpital MSWiA Olsztyn

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 19 maja 2008, 08:04

Wiecie co, a mi sie wydaje podkreślam wydaje, że jeżeli nam włosy wypadają od leków to żadne suplementy diety nam nie pomogą, bo leki i tak zrobią swoje.
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Awatar użytkownika
OLINA
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: OLINA » 19 maja 2008, 09:05

Linda123 proszę !nie strasz!.... To by była porażka gdyby nic nie dało się zrobić...Przecież leków nie odstawimy-przynajmniej ja mam zaraz zaostrzenie. A żadna z Nas nie chce wyglądać na chorą....
Do CU- To już koniec bejbe, skończyło się love story, jestem już zmęczona, wracam dziś do zdrowia...

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 19 maja 2008, 10:01

Nie strasze, ja poprostu poszłam na żywioł i ściełam kudły. Obecnie mam ich połowe mniej. Jakby co to perułka :wink:
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 19 maja 2008, 16:39

Drominu nie brałam tylko wyciąg ze skrzypu no i pomagał trochę, włosy mniej wypadały.
Linda123 pisze:wydaje, że jeżeli nam włosy wypadają od leków
a no właśnie, a mi się też wydaje, że nie tak bardzo od leków te włosy wypadają jak od samej choroby. Teraz jak mam remisję, to już mi nie wyłażą włosy tak jak w zaostrzeniu, a co do leków to biorę tylko Imuran.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: aleksandra12 » 22 maja 2008, 10:03

no to uczciwie mi pomaga Silica. paznokcie mam jak kamienie, a włosy prawie tak gęste jak przed operacją:) tylko, że ja biorę to już 2 lata...
Pozdrawiam, Aleksandra

Renata2
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Renata2 » 03 cze 2008, 12:23

Nie mam kłopotów z włosami , chyba przy zaostrzeniu, wtedy zaczynają wypadać. Uzupełniam witaminy zażywając geriavit, i wszystko jest O.K. A choruję już 8-10 lat. :roll:
Renata2
asamax / salofalk /pentasa / 500g 2-0-2
tardyferon fol

Zablokowany

Wróć do „Problemy Kobiece”