Tabletki antykoncepcyjne a tycie

metody zapobiegania ciąży a nieswoiste zapalenia jelit

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
goniusia
Aktywny ✽✽✽
Posty: 650
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:06
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: goniusia » 18 paź 2007, 11:09

Żabusiu zanim lekarz dobrał mi odpowiednie tabletki testowałam na sobie wiele różnych.Najpierw chudłam,potem jadłam jak zwariowana i tym sposobem tyłam.Bolał mnie brzuch,byłam drażliwa,miałam krwawienia między miesiączkami itd.itp.Metodą prób i błędów doszliśmy do tego że nie mogę przyjmować tabletek jednofazowych typu minulet,cilest itp.Tylko trójfazowe milvane lub tri-minulet.Same tabletki nie powodują tycia tylko zwiększają apetyt,może powinnaś udać się do lekarza żeby je zmienił

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: aleksandra12 » 18 paź 2007, 11:13

O ile dobrze wiem, zdarza się, że niektóre tabletki antykoncepcyjne mają wpływ na zatrzymanie wody w organizmie. Należy wtedy zgłosić to lekarzowi i on dobierze wtedy inne, biorąc pod uwagę wiek, skłonności i poziom hormonów u danej kobiety.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 653
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: inkaska » 18 paź 2007, 12:54

no ja zmienilam na cilest z diane i chyba znowu musze zmienic...bo nogi mi puchna i w biodra mi poszło
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 653
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: inkaska » 18 paź 2007, 14:08

no wlasnie ja chyba zamienie na to , jelsi lekarz zezwoli...a drogi jest?
tylko mówisz ze potym tez sie tyje...kurcze sama nie wiem...ciesze sie ze przytylam, ale nie wszedzie jest przez mnie to sadełko pożądane :lol:
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Posty: 423
Rejestracja: 21 cze 2007, 16:11
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Lokalizacja: UK/Herts
Kontakt:

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Agikkus » 18 paź 2007, 14:51

Ja bralam Harmonet przez pare dobrych lat nie zauwazylam, zebym jakos specjalnie przytyla. Nie pamietam juz od czego to dokladnie zalezy, ale niektore tabletki any moga powodowac tycie. Powiem wam tylko tyle, ze jak mi lekarz tabletki przepisywal, to piec razy prosilam o takie, po ktorych tyc nie bede :lol:
A teraz juz nie biore ... i tyje :mad:

Aaa...pamietam jeszcze, ze jedno opakowanie u nas kosztowalo ok. 30 zl, a u naszych sasiadow w Ostrawie 20zl. Wiec z racji niedalekiej odleglosci zaopatrywalam sie w tabletki hurtowo u naszych czeskich sasiadow :mrgreen:

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽
Posty: 653
Rejestracja: 31 sie 2004, 10:55
Choroba: CU
województwo: łódzkie
Lokalizacja: Łódź, CU

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: inkaska » 18 paź 2007, 15:28

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
za 3 blistry czy jeden blistr w opakowaniu?
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Awatar użytkownika
aleksandra12
Aktywny ✽✽✽
Posty: 959
Rejestracja: 07 lut 2006, 22:09
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: aleksandra12 » 18 paź 2007, 15:42

Ja brałam Microgynon21 i wspominam go najlepiej.

Tylko, że u mnie wykryto po 6 latach tabletek guza w wątrobie, więc kontrolujcie swoje enzymy wątrobowe czasami.
Pozdrawiam, Aleksandra

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3962
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: ranka » 18 paź 2007, 16:46

więc kontrolujcie swoje enzymy wątrobowe czasami.
co pol roku lub co 3 miesiace najlepiej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kleopatra
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 27 cze 2007, 00:16
Choroba: CU u partnera
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Kleopatra » 20 paź 2007, 15:16

Z tego co wiem tycie czy nerwowość to jedne z wielu skutków ubocznych...
Ja na szczęście żadnych u siebie nie zaaobserwowałam...
Na początku brałam Yasmin ale jedno opakowanie kosztuje 44 zł za 21 tabletek... Teraz biorę Microgynon21..i jestem bardzo zadowolona...Opakowanie 21 tabletek kosztuje 6 zł a żadnych negatywnych objawów nie zaobserwowałam...po za tym są bardzo małe,a ja nie lubię łykać tabletek więc tym lepiej dla mnie... :)
<b>Jestem szczęśliwa</b>
Spełniają się moje marzenia...

<b>Starosta roku!!!</b>
Studentka...pedagogiki o specjalizacji resocjalizacja z profilaktyką społeczną..

Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine

ESka

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: ESka » 21 paź 2007, 10:44

Ja mam zacząć brać tabletki Yasmin, ale po przeczytaniu ulotki przestraszyłam się skutków ubocznych. Czy któraś z Was brała te tabletki? jak tak to jak się po nich czułyście i ile przytyłyście?

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Patryśka » 21 paź 2007, 12:03

Ja mam zacząć brać tabletki Yasmin, ale po przeczytaniu ulotki przestraszyłam się skutków ubocznych. Czy któraś z Was brała te tabletki? jak tak to jak się po nich czułyście i ile przytyłyście?
Moja siostra je brala (nie jest chora)...Ale odstawila po pieciu dniach...Poza tym tam jest napisane ze nie nalezy ich przyjmowac przy cu i cd.

ESka

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: ESka » 21 paź 2007, 12:29

Patryśka pisze:Poza tym tam jest napisane ze nie nalezy ich przyjmowac przy cu i cd.
Nic takiego tam nie pisze. Jest napisane, że należy o cu cd poinformować lekarza (mój wie) i że cu cd należą do czynników zwiększających ryzyko wystąpienia zakrzepicy.
[cytat usunięty na prośbę użytkownika]
chyba nie

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
Posty: 1303
Rejestracja: 23 wrz 2006, 19:44
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Lokalizacja: Kraków, Gronków

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Patryśka » 21 paź 2007, 12:56

Edyta83 pisze:Jest napisane, że należy o cu cd poinformować lekarza (mój wie) i że cu cd należą do czynników zwiększających ryzyko wystąpienia zakrzepicy.
Przepraszam...Po prostu ja to tak odebralam ze nie nalezy...rzeczywisce nie ma czegos takiego tam zawartego :)
Moja siostra odstawila bo miala przy tym straszliwe dusznosci..

Awatar użytkownika
Kleopatra
Początkujący ✽✽
Posty: 99
Rejestracja: 27 cze 2007, 00:16
Choroba: CU u partnera
województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: Kleopatra » 21 paź 2007, 12:59

Yasmin i Jasminelle to nie to samo...
Ja brałam Yasmin... skutków żadnych nie było,ale nie wiem jak to w przypadku CU i CD... to dobre tabletki...ale drogie...
<b>Jestem szczęśliwa</b>
Spełniają się moje marzenia...

<b>Starosta roku!!!</b>
Studentka...pedagogiki o specjalizacji resocjalizacja z profilaktyką społeczną..

Obrazek - Zobacz mnie na GoldenLine

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Posty: 3962
Rejestracja: 18 gru 2005, 17:53
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Lokalizacja: 3 city
Kontakt:

Re: Tabletki antykoncepcyjne a tycie

Post autor: ranka » 21 paź 2007, 19:12

Ja bralam Diane i Jeanine ,bylo bardzo dobrze.
POtem Evra czyli plastry - tragicznie.
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Antykoncepcja”