Nowi znajomi , studia , czy mówić odrazu że choruje??

czyli o problemach damsko-męskich, o przyjaźni w różnych odcieniach, a także o rodzinie.

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
KaSiA;)
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie
Kontakt:

Re: Nowi znajomi , studia , czy mówić odrazu że choruje??

Post autor: KaSiA;) » 29 paź 2007, 22:38

czesc :) ja też właśnie zaczęłam studiować i nie powiedziałam, że jestem chora, wiedzą o tym jedynie 3 kumpele z roku tak własnie na wszelki wypadek ;) a tak jak napisałaś więcej osób się dowie o tym podczas jakiejś imprezy kiedy to np. nie będziesz piła choć czasem i napić się nie zaszkodzi (przynajmniej mi ;P). Nie przejmuj się tym, że cos o tobie złego pomyślą bo jesteś chora. Ja kiedy poszłam na impreze i akurat nie piłam powiedziałam, że nie piję bo nie mogę heh inna wymówka by nie przeszła więc musiałam powiedzieć prawdę wtedy tylko niektórzy się zaciekawili wręcz moją sytuacją i trochę wypytywali, ale po chwili już zapomnieli, że coś mi jest i się każdy dobrze bawił :D

Awatar użytkownika
Agikkus
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agikkus » 29 paź 2007, 22:57

Moim skromnym zdaniem, nie mowic, dopoki nie zajdzie taka potrzeba. Ja w chwili obecnej mam remisje. W pracy wiedza tylko najblizsi i blizej wtajemniczeni, ale jakos nie widze zbytnio potrzeby (poki co) gadac ludziom na prawo i lewo, ze choruje na CU. A na imprezach pije i poza bolem glowy od czasu do czasu "dzien po" nic mi nie dolega. :twisted:

Awatar użytkownika
paulina6735
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: wielkopolskie

Post autor: paulina6735 » 31 paź 2007, 11:38

Jak się poznaliśmy z Leszkiem to było coś w stylu: "Cześć, jestem Leszek, mam Crohna" :D. Na mnie to nie zrobiło żadnego negatywnego wrażenia. Jeśli ludzie są normalni to zrozumieją, jeśli wyśmieją i będą uciekać to znaczy, że są niedojrzali i nie należy się z nimi spotykać. Przynajmniej na starcie się dowiadujemy kto jest kim.

Piciu
Znawca ❃❃

Post autor: Piciu » 31 paź 2007, 14:45

Krótko i na temat. Posłuchaj rady Pauliny6735 :roll: .

Awatar użytkownika
paulina6735
Debiutant ✽
Choroba: osoba zainteresowana

Post autor: paulina6735 » 05 lis 2007, 11:52

Cieszę się, że mogłam pomóc w jakiśtam sposób ;-). Uważam, że jeśli ktoś traktuje nas źle z jakiegoś powodu niezależnego od nas, bo np. mam blond włosy albo trądzik to nie ma sensu podtrzymywać takiej znajomości. Ponoć prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie, a jak ktoś jest niemiły już w 'bogactwie' to w biedzie lepszy nie będzie na pewno. Chorych należy wspierać, a przynajmniej akceptować. Ja zawsze sobie powtarzam, że najwyraźniej ten, kto mnie szykanuje z powodu choroby nie jest wart mojego czasu i uwagi. Wy też tak powinniście, bo to prawda. Zrozumienie to podstawa...

Jędrek
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --

Post autor: Jędrek » 27 lut 2008, 16:54

moja klasa wie że jestem chory na jelito i nic wiecej. nie cwicze na wf i musialem podac przyczyne. nauczyciele są troszeczke bardziej wtajemniczeni.

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 28 lut 2008, 12:11

Mówienie o chorobie czy pomijanie tego tematu, to sprawa do indywidualnego przemyślenia i zastosowania. Jak mamy ochotę, to powiemy, a jak nie, to nie musimy nikogo informować o naszej przypadłości. Choroba, jak każda choroba, w sumie jesteśmy tak skonstruowani, że każdy ma jakieś choroby za sobą albo teraz choruje lub będzie chorował. Wiadomo nie można zanudzać i wręcz zanudzać naszą jednostką chorobową. Zdrowy umiar i w opowiadaniu o naszych chorobach jest wskazany. Nie widzę sensu na wstępie, odnośnie studiów, informować brać studencką o tym na, co się choruje. Jak poznasz bliżej parę osób i stworzycie zgraną grupę, to wydaje mi się, ze wtedy można powiedzieć coś na ten temat.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

spiro
Początkujący ✽✽
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: spiro » 28 lut 2008, 13:45

doelli pisze:Nie widzę sensu na wstępie, odnośnie studiów, informować brać studencką o tym na, co się choruje. Jak poznasz bliżej parę osób i stworzycie zgraną grupę, to wydaje mi się, ze wtedy można powiedzieć coś na ten temat.
dokladnie, aczkolwiek jakbym zaczynal studia jako osoba chora i do tego mieszkajaca w akademiku to raczej na samym poczatku wolalbym poinformowac (moze bez zbednych szczegolow) jak sprawa wyglada zeby uniknac dziwnych pytan typu : a dlaczego ty tak do klopa ciagle biegasz?
ja na szczescie na studiach mam takie grono znajomych, ktorym w miare koniecznosci moglem spokojnie powiedziec co i jak i nie zadaja zbednych pytan dotyczacych choroby i rozumieja ze czasami mam kiepska forme i nie chce mi sie z nikim gadac ani si spotykac.
jak juz chyba ktos wczesniej napisal : wszytsko zalezy od ludzi, z ktorymi sie poznajemy i od nas zalezy co i jak mozemy czy tam chcemy im powiedziec.
Życie jednak ma sens :)

Awatar użytkownika
Behemot(ka)
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Behemot(ka) » 28 lut 2008, 14:58

U mnie jak mówię, że mam CU, to nikt nie wie co to jest i raczej się nie dopytuje. Zbytnio się też nie chwalę :P

Leki: Sulfasalazyna 2/2/2 Effectin 0/0/1 Depakina 1/0/1 + Kwas foliowy

Stan: Remisja kliniczna i endoskopowa

Nie jestem leniwa, po prostu mam wadliwy system dystrybucji energii.

http://www.venganza.org/

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: doelli » 29 lut 2008, 14:22

elwirka pisze:Co prawda nie wiedział o tym cały rok a tylko kilka kolezanek
I ot chodzi. Pozdrawiam.
A skoro już masz pewne doświadczenie, wyciągniesz odpowiednie wnioski i życzę Ci, żeby od nowego roku było już wszystko :spoko:
Ostatnio zmieniony 29 lut 2008, 16:20 przez doelli, łącznie zmieniany 1 raz.
doelli

Awatar użytkownika
Patryśka
Doświadczony ❃
województwo: małopolskie

Post autor: Patryśka » 29 lut 2008, 15:31

W moim przypadku wiedzialy najblizsze osoby z grupy..Potem dowiedziala sie reszta jak wyladowalam na klinice :)

psycholinka
Początkujący ✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
Kontakt:

Post autor: psycholinka » 01 mar 2008, 00:57

A ja jestem zadziora. Mówię od razu na wstępie co jest grane. Wszyscy wiedzą. Jak komus sie nie podoba- to niech spada.

kowajk
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
Kontakt:

Post autor: kowajk » 01 mar 2008, 02:20

A u mnie nikt nie wiedział(nawet ja).

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
Kontakt:

Post autor: doelli » 01 mar 2008, 15:19

A u mnie nikt nie wiedział(nawet ja).
I nie było problemu... :wink:
Ale nie zawsze, tak się uda...
doelli

Awatar użytkownika
ewkunia
Doświadczony ❃
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: ewkunia » 12 kwie 2008, 23:26

mnie trochę wnerwiło, jak zakompleksiony kolega z grupy walnal glosno przy ludziach 'czemu tak czesto wychodzisz z cwiczen do wc?' strasznie to krępujące,bo ja akurat nie mowie prawie nikomu, tylko enigmatycznie ,ze ma mproblemy z ukladem poakrmowym. stresuje mnie kazde znikanie .mam wrazenie,ze nikt nie opuszcza sali, tylko ja;p okropneee .chyba stworzyłam fobię-co oni o mnie gadają...
Ewkunia; biorę: nic; brałam :Asamax Imuran, Pentasę, Metronizadol, Encorton, Salofalk, Jucolon, wlewki z hydrokortyzonem,..., and many more ;p ważę 60kg/169cm, mam notorycznie stany podgorączkowe;/ Moje jelita źle znoszą mesalazynę.

Zablokowany

Wróć do „Miłość, Przyjaźń, Rodzina”