Strona 1 z 1

Praca w zagrzybionym pomieszczeniu

: 05 gru 2012, 23:17
autor: kasia38
Trzy tygodnie temu zostałam przeniesiona z koleżanką do pokoi gdzie była wyczuwalna pleśń. Pomieszczenie było nie używane i niby dlatego był taki zapach, miało się wywietrzyć. Niestety nie wywietrzyło się, mimo wietrzenia, używania odświeżaczy itp.
Wczoraj byłam u lekarza bo mam jakąś infekcję, lekarz stwierdził, że bardzo możliwe, że to od przebywana w tym pomieszczeniu. Nastraszył mnie jeszcze, że można od tego zachorować na grzybicze zapalenie płuc, co bardzo ciężko się leczy i czasami kończy się śmiercią. Tym bardziej w naszym przypadku, kiedy jesteśmy na lekach immunosupresyjnych, absolutnie nie powinnam wracać do pracy w tym pomieszczeniu. Na razie mam zwolnienie do końca tygodnia, ale co dalej? Czy są jakieś przepisy, które zabraniają pracy w takich warunkach?

Re: Praca w zagrzybionym pomieszczeniu

: 07 gru 2012, 21:24
autor: Natuśka
A jest gdzieś na ścianie widoczny grzyb? A może wykładzina jest jakaś zagrzybiona?
kasia38 pisze:Nie mam zamiaru tam przebywać, ale ..... co ja mam zrobić? Czy są jakieś przepisy, które zabraniają pracy w takich warunkach?
Moim zdaniem zaniechanie dochodzenia swoich praw i przyzwoitych warunków pracy nie jest przejawem zdrowego rozsądku. W tym wypadku chyba odpowiednim organem będzie PIP albo Sanepid :neutral:

Praca w takich warunkach może powodować poważne uszczerbki na zdrowiu. Grzybicze zapalenie płuc jest rzadkie i zazwyczaj spowodowane niewłaściwymi warunkami pomieszczeń w mieszkaniu, pracy.

Mój brat pracował w sklepie ze środkami ochrony roślin, pomieszczenie nie spełniało wymogów, jakie powinno spełniać, nie było stosownych wywietrzników, zimą ogrzewał starym piecem. Latem siedział pod sklepem, a nie w środku, bo cała chemia wręcz... parowała :neutral: Kiedy tam pracował ciągle miał katar, kaszel, co chwilę chorował na oskrzela, był oporny na leczenie. Na pewnej, kolejnej wizycie lekarka spytała go o warunki pracy i wszystko się wyjaśniło.
Po 4 miesiącach się zwolnił, bo stwierdził, że szkoda jego zdrowia skoro na poprawę warunków pracy nie ma perspektyw :/

Tu, co prawda nie chodzi o stricte grzybicze problemy, ale o chemiczne niemniej związane jest to z warunkami pracy.

Re: Praca w zagrzybionym pomieszczeniu

: 08 gru 2012, 22:26
autor: kasia38
No na ścianach trochę widać grzyba, ale nie są to jakieś ogromne powierzchnie, natomiast "zapach" jet dla nas okropny :(
Oczywiście powalczymy o swoje (bo koleżanka też nie nadaje się do takiego pomieszczenia - ma astmę), ale wątpię byśmy coś wskórały. Oczywiście najłatwiej byłoby się zwolnić, ale ... nie tak łatwo o coś nowego, po drugie poza tym grzybem praca jest ok, lekka, nikt mi nie liczy ile razy byłam w wc ;).
Na razie mam zwolnienie do środy a potem będę się martwiła.
A mam jeszcze pytanie, czy noszenie takich jednorazowych maseczek to może coś pomóc przed wdychaniem tych grzybów?

[ Dodano: 08-12-2012 ]
stefanmalek, a możesz coś polecić skutecznego? W sumie to chętne wydamy parę groszy jakby to miało pomóc. Ale ogólnie to wszyscy mówią, że to ciężko zwalczyć.

Re: Praca w zagrzybionym pomieszczeniu

: 06 lip 2014, 18:46
autor: berta69
Może się na tym nie znam, ale wg mnie grzybica u ludzi pojawia się nie z zagrzybionego pomieszczenia, ale z wyjałowienia organizmu długą terapią antybiotykową