Strona 1 z 2

Miasta i gminy przyjazne Jelitom - dostęp do WC

: 21 lip 2014, 11:17
autor: Jacekx
Witam Wszystkich i proponuję pociągnięcie tematu chyba istotnego dla wszystkich obarczonych chorobami NZJ :smutny:

Ponieważ od 2 lat nie mam kontaktów krytycznych z toaletami publicznymi w swojej gminie Gdańsku
to określę na razie stan tu toalet na ?

Oczekuję więc na trochę pomocy od Cudaków i Cdaków i Innychdaków z Gdańska i nie tylko :idea:
Znalazłem takie linki do założonego tematu dotyczące Gdańska
z naszej strony trojmiasto.pl
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Wie ... 70642.html
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Nas ... 79185.html

Re: Miasta i gminy przyjazne Jelitom - dostęp do WC

: 20 gru 2014, 18:56
autor: obyty.z.cu
przeglądałem dziś stronę naszej forumowej podróżniczki alicjazz,a tam piękne pokazane toalety...w świecie.Jakie widoki ....
http://www.loswiaheros.pl/prywatnie-o/6 ... estawienie.
No i polecam,naprawdę warto !!
Przez chwilę możemy się poczuć światowcami :wink:
alicjazz :spoko:

Re: Miasta i gminy przyjazne Jelitom - dostęp do WC

: 01 maja 2015, 18:08
autor: lordi18
dostępy do WC są liche... jak się nie najem stoperanu to nigdzie dalej niż dojście do pracy nie mogę wyjść T,T

TOALETY

: 21 lip 2016, 19:44
autor: fiona
Witam moje drogie CUDaczki.
Czy ktoś z was zechciałby mi wytłumaczyć jak to jest z toaletą w miejscu publicznym?
Czy w urzędzie lub instytucji publicznej mają prawo odmówić skorzystania z toalety?

Do tej pory myślałam, że nie mogą. Od jakiegoś czasu spotykam się z komentarzami głównie od osób starszych, które rzekomo pilnują w danym obiekcie, że nie mogę i cuduję. Wówczas mówię, że choruje i na co plus wyciągam kartę. Jeżeli to nie działa, to już mówię, że chyba w najbliższym kącie zostawię to co mnie goni na "tron". Przecież takie tłumaczenie obdziera człowieka z godności. Gwarantuje, że następnym razem jak trafię na taki beton to powiem idę się zesrać jak gościu/babo nie wiesz co się robi w toalecie.
Od osób młodszych (poniżej 50 roku życia) słyszę gdzie znajduje się najbliższa toaleta itd. bez wyciągania karty i mówienia o chorobie. Również słyszę zapewnienie, że toaleta jest otwarta u nich i bez problemu można korzystać.
Kiedyś mnie dopadło i niestety nie miałam, gdzie pójść (trzeba ratować honor tyłka), poszłam do hotelu nie byle jakiego tylko tego z górne półki. Wytłumaczyłam Pani na recepcji, że muszę i pokazałam kartę j-elity. Pani tylko mi powiedziała, że nigdy nie wiedziała takiej karty. Wskazała mi najbliższą toaletę. Mogła mi przecież odmówić, gdyż nie byłam gościem hotelu, a jednak.

Czy ktoś myślałam nad stworzeniem strony i /lub aplikacji, gdzie można korzystać bez problemu z toalet?
Ze mną jest już lepiej, ale dla innych osób by ułatwiła życie. Mogłabym dołożyć parę miejsc na toaletowym szlaku.

Moderatora proszę o przypięcie tego tematu do adekwatnego działu. Również proszę nie poprawiaj wiem jest tam jedno słowo, które zechcesz zmienić lub "wygwiazdkować".

Re: TOALETY

: 21 lip 2016, 20:20
autor: Maatylda
fiona pisze:że nie mogę i cuduję
przepraszam, ale uśmiałam się, jakież to adekwatne :kox:

wątek uważam za bardzo dobry, ciekawa jestem odpowiedzi.

Re: TOALETY

: 21 lip 2016, 21:04
autor: Mamcia
co do mapy toalet to jest dyskutowany projekt na poziomie europejskim. Są aplikacje lokalne np we Francji i naklejki podobne jak w Olsztynie - lokal przyjazny CUDakom.
Nasz Panna w programie Misja integracja" (gdzieś jest link do materiału) latała po rożnych miejscach w stolicy z ukrytą kamerą i było nad podziw dobrze.
Można by przygotować wzór pisma, które będziemy wysyłać do tych przyjaznych i nieprzyjaznych miejsc. Taki program musi mieć jednak odpowiedzialnego koordynatora, bo Towarzystwo dławi się wielością zadań i ograniczonymi możliwościami kadrowymi.

Re: TOALETY

: 21 lip 2016, 22:05
autor: fiona
Dobrze, że to się zmienia, lecz nie każdy z nas mieszka w Olszynie, Warszawie czy we Francji. Nie natknęłam się nigdzie na jakąkolwiek stronę, gdzie byłyby umieszczane miejsca przyjazne. Wiadomo większość z nas podróżuje. Jadąc w nowe miejsce ta aplikacja również mogłaby ułatwić poruszanie się po mieście. Ilu z CUDaków w trakcie zwiedzania, szuka dodatkowo miejsca w razie "W". A tak wystarczyło by zobaczyć na mapie bądź w aplikacji. Również należałoby tam nanieść godziny otwarcia oraz przyjazność.
Przecież tę aplikację można zrobić w porozumieniu ze stowarzyszeniem osób (jeżeli takie jest), które mają problemy ze strony układu moczowego. Im również by to ułatwiło funkcjonowanie, przecież potrzeba ta czy inna i tak zmusza do skorzystania. Myślę, że z tego korzystałoby więcej osób niż w tej chwili zakłada się.
CUDaki mieszkają w różnych zakątkach Polski czy Świata. Wiadomo na początek aplikacja byłaby tworzono głównie na Polskę i stopniowo rozszerzana.
Jak napisałam wcześniej mogę pomów w tworzeniu aplikacji bądź strony, lecz sama nie dam rady (mam za mało czasu). Niestety nie zbiorę takiej ilości danych. Każdy z CUDaków mógłby dokładać nowe miejsca do tego wraz z opisem przyjazny itd.
Rozumiem, że stowarzyszenie ma za mało rąk do pracy.
Co do tych nieprzyjaznych miejsc, do których można wysłać pisma mogę parę podać.

Re: TOALETY

: 21 lip 2016, 22:12
autor: obyty.z.cu
fiona pisze: Czy ktoś myślałam nad stworzeniem strony i /lub aplikacji, gdzie można korzystać bez problemu z toalet?
tu już Jacekx coś pisał o stworzeniu takiej mapki toalet....
gdzieś musi być ten temat.
Swoją drogą, to tworzy się np, mapkę i aplikację dostepnych miejsc parkingowych, można by więc i taką dla toalet.

Re: TOALETY

: 21 lip 2016, 22:16
autor: lorema
Temat utworzony przez Jacekx " Miasta i gminy przyjazne Jelitom - dostęp do WC" http://crohn.home.pl/forum/viewtopic.php?t=16407

Re: TOALETY

: 22 lip 2016, 12:31
autor: Jac
Był nawet proces, wygrany przez klienta banku, w którym Sąd stwierdził, że bank ma obowiązek udostępnić toaletę klientowi: http://www.rp.pl/artykul/834053-Bank-zo ... .html#ap-2

Kiedy jednak byłem w moim banku i zapytałem o dostępność toalety, dowiedziałem się, że "ze względów bezpieczeństwa klienci nie mogą korzystać z toalety". Powołałem się na opisywaną przez media sprawę i wyrok sądu, ale powiedziano mi, że "bank woli płacić odszkodowanie, niż narazić względy bezpieczeństwa". Czyli korporacyjny bełkot...

W praktyce najlepiej liczyć na centra handlowe lub stacje benzynowe.

Re: TOALETY

: 22 lip 2016, 19:42
autor: Maatylda
Jac pisze: Kiedy jednak byłem w moim banku i zapytałem o dostępność toalety, dowiedziałem się, że "ze względów bezpieczeństwa klienci nie mogą korzystać z toalety". Powołałem się na opisywaną przez media sprawę i wyrok sądu, ale powiedziano mi, że "bank woli płacić odszkodowanie, niż narazić względy bezpieczeństwa". Czyli korporacyjny bełkot...
...o masakra 8-O .... mam nadzieję, że pytałeś z ciekawości, nie nagłej potrzeby

Re: TOALETY

: 23 lip 2016, 11:21
autor: Jac
Maatylda pisze:
Jac pisze: Kiedy jednak byłem w moim banku i zapytałem o dostępność toalety, dowiedziałem się, że "ze względów bezpieczeństwa klienci nie mogą korzystać z toalety". Powołałem się na opisywaną przez media sprawę i wyrok sądu, ale powiedziano mi, że "bank woli płacić odszkodowanie, niż narazić względy bezpieczeństwa". Czyli korporacyjny bełkot...
...o masakra 8-O .... mam nadzieję, że pytałeś z ciekawości, nie nagłej potrzeby
Pytałem z ciekawości, z niewielką potrzebą na horyzoncie :) Na szczęście potrzeba była na tyle daleko, że dało się bezpiecznie dotrzeć do toalety w innym miejscu.

Re: TOALETY

: 23 lip 2016, 15:24
autor: Jacekx
Nie mają prawa odmówić...choć może się zdarzyć :smutny:

Właśnie też czytałem w necie ten artykuł o tym wydarzeniu

klient banku w Polsce potrzebował toalety a pracownicy banku mu odmówili i stało się najgorsze.
Starszy Pan o ile pamiętam wkurzył się i wytoczył sprawę bankowi i wygrał z tym , że nie pamiętam ile to bank kosztowało ? :wink: bo kosztowało zapewne.

Fakt proponowałem taką akcję na dziś nadałbym jej nazwę Gminy przyjazne chorym na choroby autoagresji jelit

ale temat został niestety zignorowany przez piszących ( nie podjęto go).

Chyba tylko ja opisałem wówczas toalety Trójmiejskie tu na Forum :smutny:.
Ponieważ trochę czasu upłynęło od jego założenia to dane te nie muszą być niestety aktualne.

Re: TOALETY

: 23 lip 2016, 21:03
autor: Mamcia
Gdyby istniała aplikacja to można by prosić członków i sympatyków o wprowadzanie danych.

Re: TOALETY

: 23 lip 2016, 21:35
autor: Jacekx
Słyszałem od znajomych podróżujących po Francji , że toalety publiczne są tam praktycznie zawsze przy kościołach i muzeach :idea:

Z Biedronkami - sklepami u nas w Trójmieście jest kłopot ze sklepów wielkopowierzchniowych raczej się wyłamują niestety brakiem toalet.

Może odezwą się Cudaki podróżujące jak to jest w Europie gdzie tam można liczyć na toalety.
U nas to raczej liczyć można jedynie na to , że znajdziesz toalety w Trójmieście w Galeriach Handlowych i Przychodniach Zdrowia.
Z dworcami - przystankami SKM ( Szybkiej Kolei Miejskiej też krucho) toalety są jedynie na pewno w Gdańsku, Sopocie i Gdyni Głównej. Tu na przystankach SKM jedynie w Gdańsku - Wrzeszczu było kiedyś schludnie i OK.

Na przykład na przystanku Gdańsk Żabianka - AWF który jest oblężany przy występach na Ergo Arenie Gdańsk-Sopot ( Sala Widowioskowa na 15 tys. widzów ) jest brak toalety publicznej.
http://ergoarena.pl/abc-widza/dojazd/
Kolej Trójmiejską SKM ostatnio rozszerzono o PKM http://www.pkm-sa.pl/glowna/ czyli powstały nowe przystanki ale o toaletach zapomniano :smutny:

W sezonie letnim jedynie Gdańsk wystawia Tojtojki przy bulwarze spacerowym przy plaży czy pętli tramwajowej w Gdańsku-Jelitkowie jednak są one usuwane po zamknięciu sezonu czyli we wrześniu.
Sopot i Gdynia nie czuły już takiej potrzeby zabezpieczać Tojtojki w sezonie przy tym bulwarze. W tym roku nie sprawdzałem czy Tojtojki nie pojawiły się w Sopocie i Gdyni ale do zeszłego roku tak było :smutny:

Bulwar przy plaży ciągnie się od bramy Portu Gdańsk praktycznie do samej Gdyni a dokładnie do Klifu w Gdyni - Orłowie tj około 15 km.
Nie jest dobrze też z Toaletami przy Cmentarzach Trójmiejskich - co prawda Gdańsk wystawia Tojtojki.

Poza Gdańskiem wiem, że w Parku Tatrzańskim w Zakopanem Tojtojki są np. przy dużych wejściach i zejściach ze szlaków oraz można skorzystać z toalet w schroniskach.