Strona 1 z 1

ucisk po lewej stronie brzucha

: 12 kwie 2014, 11:41
autor: wisnia
Cześć wszystkim! :)

Od kilku dni czuję mocny ucisk z po lewej stronie brzucha (pod żebrami dokładnie) do tego mdłości (bez wymiotów), uczucie pełności po jedzeniu. Ostatnio pisałam na forum w sprawie wyniku enterografii mr, w którym wyszło że występuję włóknienie jelita (badanie robione w styczniu). Czy moje bóle mogą być z tym powiązane? Czy raczej może być to trzustka? Dodam, że ból promieniuje równolegle do pleców. Miał kto podobne bóle?

Re: ucisk po lewej stronie brzucha

: 12 kwie 2014, 20:30
autor: Mamcia
Może bolć wszystko np. nerka też. Ból często promieniuje i wydaje się, że boli gdzie indziej niż umiejscowiona jest przyczyna. Co do włóknienia, to może to dot. zmian zapalnych, które nieleczone lub niepoddające się leczeniu włóknieją powodując sztywność jelita, zwężenie światła, a w skrajnych przypadkach zamkniecie światła. na podstawie tak skromnego opisu trudno coś więcej powiedzieć.

Re: ucisk po lewej stronie brzucha

: 15 maja 2014, 20:16
autor: moth
wisnia mam tak samo od kilku dni, po nospie na chwilę przechodzi, ale ciągle mocno boli. występuje w tym samym miejscu, co u Ciebie i dokładnie tak samo promieniuje z tyłu, jakby nerka.. Miałam kilka dni temu zapalenie pęcherza (więc może od tego? ) wyleczyłam się domowymi sposobami... Ja zwalam to na owrzodzenie w odcinku krętniczo-kątniczym, z którego od momentu wykrycia Crhna nie da się wejść (od 4 lat) i nie wiadomo co się dzieje u mnie w cienkim. Zostałabym zakwalifikowana na operacje, ale lekarz chce poczekać na biologię z powodu zzsk... Brak słów...

wiesz może co to?