CU i ból z prawej strony pod zebrami

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Emilius
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: pomorskie

CU i ból z prawej strony pod zebrami

Post autor: Emilius » 21 gru 2014, 21:20

Od kilku dni czuję ból z prawej strony zeber. Trochę pod.Gdy leżę na plecach widzę, że z praw strony żebra są jakby bardziej wybrzuszone. Uczucie bólu jet podobne jak przy zakwasach mięsni brzucha - pobolewa jak się schylam, prostuje, dzwigam, przeciągam się, przy ucisku itd. Choruje od kilku lat na CU - obecnie leczę się 2x3tab asamax dziennie. Ogólnie mam lekki przebieg choroby, żadnych sensacji obecnie. Wcześniej nie miałam takich objawów.
Nie wiem, czy mogą one mieć związek z chorobą. Czytałam jednak, że powikłania wątrobowe istnieją u pacjentów z CU. Zamierzam na dniach zbadać krew pod kątem enzymów wątrobowych. Ineteresuje mnie, czy ktos z was miał podobne objawy.
Co dalej?

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: CU i ból z prawej strony pod zebrami

Post autor: chrzanovy » 22 gru 2014, 13:13

Siemka Emilius ja miałem takie bóle, ale było to wywołane stanem zapalnym i zwężeniem, od operacji tam nie boli. Ale boli z drugiej strony bo teraz tam się coś dzieje, więc rzadko spię na lewym boku :) Generalnei jak sie zapomne i nażrę jak bąk np spagetti bo nie mam hamulców i konsumuje to lubieznie to potem na bank mnie boli tam bo się jedzenie przeciska. A czy ten ból jakoś wiążesz może że stanem po przejedzeniu?

co do wątroby to nie wiem, ktoś inny musi się wypowiedzieć
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
patkaas
Koordynator
Kontakt:

Post autor: patkaas » 22 gru 2014, 14:02

Emilius pisze:Gdy leżę na plecach widzę, że z praw strony żebra są jakby bardziej wybrzuszone.
powiększona wątroba to zdecydowanie nic dobrego. Koniecznie zbadaj parametry wątrobowe i udaj się z tym na konsultację do gastro. Bierzesz tylko Asamax, ale to nie jest lek święty i też ma skutki uboczne. Wątrobowe występują bardzo rzadko, ale jednak. Dlatego nie lekceważ tego i jak najszybciej wybierz się do tego lekarza jeśli to już dobre parę dni bez zmiany.

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek miesiąca w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

mateo
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubuskie

Post autor: mateo » 22 gru 2014, 14:16

Siemacie ludzie :) Mam problem, który zapewne sam spowodowałem, nie ma się co oszukiwać. Otóż prawdopodobnie mam zapalenie jelit, wszystko zaczęło się "niewinnie" jak to zawsze jest. Od tamtego roku zaczęły często nękać mnie problemy z skurczami jelit i wzdęciami... działo się tak po jakimkolwiek domowym obiadzie, a jaka kuchnia Polska jest to każdy z was doskonale wie. Wieczorkami? No cóż, pizza, kfc - coś na szybko ze znajomymi, ruchu było ile było. Te wzdęcia i dokuczliwe skurcze jelit o których czytałem tu, długo dawały się znać.. potem pojawił się o dziwo ból. Ból początkowo pojawiający się z nienacka, był krótki ale dość intensywny. Potem jego częstotliwość trwale się wydłużała a do tego ostatnim czasem pojawiła się wysoka gorączka, nudności i inne objawy towarzyszace jelitom. Byłem na badaniach, przeszedłem wszelkie wymagane i co? Lekarze nie mają pewności czy to zapalanie jelit chociaż wszystko na to wskazuja? beda musieli pzreprowadzić jeszcze inne badania... a ja że co? :O w XXI wieku nie potraficie zdiagnozować ZAPALENIA JELIT?! Kurde... no jaja! mieliście taką sytaucje?? zastanawiam się czy nie zmienić miejsca leczenia...

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
Kontakt:

Post autor: chrzanovy » 22 gru 2014, 15:46

mateo pisze:potem pojawił się o dziwo ból. Ból początkowo pojawiający się z nienacka, był krótki ale dość intensywny. Potem jego częstotliwość trwale się wydłużała a do tego ostatnim czasem pojawiła się wysoka gorączka, nudności i inne objawy towarzyszace jelitom. Byłem na badaniach, przeszedłem wszelkie wymagane i co? Lekarze nie mają pewności czy to zapalanie jelit chociaż wszystko na to wskazuja? beda musieli pzreprowadzić jeszcze inne badania... a ja że co? :O w XXI wieku nie potraficie zdiagnozować ZAPALENIA JELIT?! Kurde... no jaja!
Siemanko mateo Sugeruje poczytać więcej o Nieswoistych Zapaleniach Jelit. pewnie z 5% ludzi którzy tu piszą cieszy się błyskawiczną diagnozą. To właśnie urok tych chorób, jak by były swoiste to by było wiadomo co je powoduje, jak je wyleczyć itd. Obecna wiedza pozwala na diagnozę i na leczenie pozwalające na utrzymanie remisji. Ale nie na wyleczenie na zero jak grype itd. Także daj na luz, może będziesz miał diagnoza za mc a moze nigdy jej nie bedziesz miał. Ilu nas tu pisze kazdy ma inne przygody, ale łączy nas cel - edukacja innych i siebie samych. Piszesz że wszystko wskazuje na zapalenie jelit? tzn co? jest badanie histopatologiczne? bo to że masz biegunki i bóle to na nic nie wskazuje jednoznacznie. Musisz się wziąść w garść i uzbroić w cierpliwość.

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 22 gru 2014, 19:04

:O w XXI wieku nie potraficie zdiagnozować ZAPALENIA JELIT?! Kurde... no jaja! mieliście taką sytaucje?? zastanawiam się czy nie zmienić miejsca leczenia...
No cóż, my chorzy i ich bliscy nie potrafimy zdiagnozować choroby, bo to ni nasza rola. A lekarze, mimo, że się starają tez nie zawsze. W krajach o lepiej działającej opiece zdrowotnej i większej wiedzy na temat NZJ czas rozpoznania CD od pierwszych objawów to nawet 5 tal.
Oczywiście możesz zmienić miejsce diagnostyki, ale trudno coś radzić skoro nie wiemy jakie badania mialeś wykonane i jakie były wyniki. Udowodniono, że najtrudniej pogodzić się z IBS, które dotyka nawet co 10 obywatela krajów wysokorozwiniętych.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 22 gru 2014, 23:30

Emilius pisze:Czytałam jednak, że powikłania wątrobowe istnieją u pacjentów z CU.
długo walczyłem z wątrobą i jest ok.,no prawie,bo ostatnio coś nie tak.
Stłuszczenie wątroby to przy naszych lekach częsty temat.
Przez lata brałem leki typu Hepatil,Liv52 i coś tam jeszcze i się polepszyło.Uczucie pełności i rozsadzania to jakby ..dyskomfort,czasami bolesny.
Temat jedzenia pewnie masz opanowany więc wiesz co i jak .
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

mateo
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubuskie

Post autor: mateo » 23 gru 2014, 10:45

Dzięki za wszystkie odpowiedzi... teraz po prostu widać na jakim poziomie jest moja wiedza w tym temacie. Trochę mnie uświadomiliście i trochę mi głupio, że tak podchodziłem do lekarzy, jak pisałem - myślałem, że taka diagnoza choroby jelit to moment w rozpoznaniu, widać jednak, że nie. Teraz rozumiem to i również fakt, że muszę być bardziej cierpliwy. Jeszcze raz dzięki za uświadomienie, mam nadzieję, że jakoś to pójdzie.. trzymam za was kciuki, żeby u was było jak najlepiej i oczywiście wesołych świąt! Może trochę psychicznie odpoczniemy, sam pewnie pogram w gry, bo na nic innego ochoty nie mam... w każdym bądź razie wesołych!

Emilius
Debiutant ✽
województwo: pomorskie

Post autor: Emilius » 24 lut 2015, 22:48

Dzieki za odpowiedzi
Aspat i Alat w normie, wiec to pewnie nie wątroba. Dzis mialam kolonoskopię, ale z uwagi na "kruchosc" jelita lekarz zbadal odcinek tylko do lewego zagięcia. Wiec dalej wiem, ze nic nie wiem.
Co dalej?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”