Co robić?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mycha526
Debiutant ✽
Choroba: CU u dziecka
województwo: dolnośląskie

Co robić?

Post autor: mycha526 » 17 sty 2015, 21:24

Witam

Nie wiem,gdzie zwrócić się o pomoc. Mój tato jest po operacji wyłonienia stomii (czerwiec 2013), we wrześniu 2014 miał drugą operację , potem miała być trzecia likwidująca stomię. Niestety po drugiej operacji tato od samego początku czuł się źle. Przez cały czas ma wodniste stolce, worek stomijny opróżnia wiele razy dziennie. Do tego ból brzucha, mdłości, stan podgorączkowy, drgawki prawej ręki, zawroty głowy. Lekarze dają mu kolejne antybiotyki, które nic nie pomagają. Żaden lekarz nie chce mu pomóc. Tato traci siły z każdym dniem. Jest coraz słabszy i zaczyna popadać w depresję.Jak mu pomóc?
Dodam,że ma wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Awatar użytkownika
chrzanovy
Znawca ❃❃
Choroba: CD
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Re: Co robić?

Post autor: chrzanovy » 17 sty 2015, 23:01

mycha526, witaj. Napisz coś wiecej co to za operacje były? Tato jak jest leczony?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę

Oddział Podkarpacki zaprasza na grupę wsparcia Brygada-J w każdy ostatni wtorek mc w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie

Awatar użytkownika
Maatylda
Znawca ❃❃
Choroba: nie ustalono
województwo: mazowieckie

Post autor: Maatylda » 17 sty 2015, 23:05

mycha526, a gdzie szukaliście pomocy?
Ogólnopolska Akcja Podnoszenia Wiary w Jednostkę!

by Rosomaki i Spółka :rockon:

mycha526
Debiutant ✽
Choroba: CU u dziecka

Post autor: mycha526 » 18 sty 2015, 20:25

Tato był leczony na Borowskiej we Wrocławiu.Przewieziony do kliniki na Curie Skłodowskiej,gdzie miał operację wyłonienia stomii. Druga operacja, twz. drugi etap wytworzenie połączenia z odbytem ( z tego co wiem). w międzyczasie tato podkrwawiał z odbytu,ale czuł się w miarę dobrze. Po drugiej operacji ciąle ma wodniste stolce, ból brzucha, w wytworzonym połączeniu zrobiły się przewężenia- rozrywane laparoskopem.
Z tego, co wiem,tato jest obecnie bez sterydów, po kilku różnych antybiotykach (od września). Lekarz ogólny dał skierowanie do szpitala,gdzie go nie przyjeli z braku miejsc. Miejscowy gastrolog nie widzi potrzeby hospitalizacji bo "zbyt mało leków mu jeszcze przepisał"-cytat z wypowiedzi lekarza.
Dodatkowo po pierwszej operacji pojawiła się małopłytkowość (badanie szpiku nie wykazało nieprawidłowości)
Jutro ma dzwonić do swojego wrocławskiego lekarza-może on mu pomoże

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 sty 2015, 21:21

Musi się udać tam gdzie sie leczył, lub był operowany. Trudno mi coś powiedzieć, bo piszesz chaotycznie, ale postaram się coś z tego wyciągnąc.
Zrozumiałam, że
1. operacja miała przebiegać 3 etapowo
1. etap usunięto j. grube i wyłoniono stomię na cienkim
2. uszyto z j. cienkiego zbiornik jelitowy wytwarzając zbiornik jelitowy
Po tym zabiegu to co pojawia się w worku jest rzadszej konsystencji - to może być spowodowane, że j. cienkie zostało skrócone. W połączeniu zbiornika z kikutem pojawiają się zrosty powodujące przewężenie - i to jest problem, ale skoro ktoś to rozszerza, to znaczy się,że sprawę śledzi. natomiast inne objawy są niepokojące, tylko bez pełnych wyników trudno powiedzieć, czy to skutek infekcji, czy np niedoboru potasu lub innych składników, bo mała jest pp, że drgawki prawej ręki to powikłanie po operacji.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

humulus
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: humulus » 24 sty 2015, 13:57

Analogicznie miałem mieć 3 operacje. Po drugiej, lało się ze mnie bardzo dużo wodnistych stolców do worka. Jadłem > lało się i tak w kółko, aż się odwodniłem tak że zemdlałem i nieprzytomnego wieźli mnie do szpitala.
1. Wykluczyłem wszystko co wywoływało luźne stolce: mimo iż nei byłem na to wcześniej uczulony nie mogę jeść:
- jajek, serów, mleka (wszelkich przetworów mlecznych), orzechów (twardych rzeczy), niektórych mięsnych.
2. włączyłem 1x dziennie loperamid rano.
3. Włączyłem takie dania jak np. ryż z gotowanymi bananami (na oleju kokosowym).
4. Probiotyki w dużych ilościach.
5. Ew. odżywki czasowo. Ew. Gastrolit w saszetkach.

U mnie organizm musiał się długo przyzwyczajać do jeszcze krótszego jelita. Ważna dieta i nie dopuszczać do zbytniego osłabienia (odwodnienia).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”