cu powikłania, a leczenie biologiczne

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
grzesio
Debiutant ✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: śląskie

cu powikłania, a leczenie biologiczne

Post autor: grzesio » 21 cze 2015, 21:39

Witam. Jestem mama 7 letniego syna u którego w 2013r zdiagnozowano cu. Na początku by leczony samym asmaxem, ale potem włączono imuran, helicid encorton, proursan, calperozD3, potas. W październiku 2014 po kolo i ngastroskopii były powikłania - krwiak na dwunastnicy. Włączono leczenie pozajelitowe na czas oczekiwania aby krwiak się wchłonął. W styczniu po badaniu okres remisji, zmniejszano dawke encortonu. W kwietniu po kontrolnym badaniu stwierdzono gastropatie wrotna, biopat wątroby- cechy psc. W jelitach ponownie stan zapalny ( ropnie czego wcześniej nie było) syn pomimo w/w wyników czuje się ok. Nie ma boli brzucha, stolce normalne, brak krwi( czasem chodzi co 3 dzień do toalety). Nie mam pojęcia czy tak ma być. Czy ktoś z was może ma lub miał takie objawy? Lekarze powiedzieli ze w takim wypadku mamy czekać do sierpnia na badania i zobaczą co będzie. Jeśli nadal będzie stan zapalny to do rozważenia jest włączenie leczenia biologicznego. W tej chwili odstawiliśmy już encorton na dobre i czekamy- ale nic się nie dzieje. To chyba dobrze. Czytałam trochę o biologii i wiem ze nfz nie chce tego finansować za bardzo. Czy ktoś może leczony jest na cu biologia chodzi mi w szczególności o dzieci? Czy ktoś może miał do czynienia z psc i gastropatia wrotna? Będę wdzięczna o wasze spostrzeżenia i ewentualne wskazówki. Leczymy się w CZDz w warszawie. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 21 cze 2015, 22:13 przez grzesio, łącznie zmieniany 1 raz.
Grzesio

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”