Strona 1 z 2

Ropień w środku?

: 16 kwie 2016, 14:41
autor: Mala_Mi
Pomocy, wczoraj miałam uwalniany ropień, który zrobił mi się w bliźnie. Jednak moja koleżanka dosyć mocno mnie nastraszyła, powiedziała że z takim trybem życia i odżywaniem jak moje na pewno mam też ropnie w środku. Nawet wcześniej o tym nie myślałam. Wczoraj po uwolnieniu ropy miałam podwyższoną temperaturę. Dzisiaj z kolei kuje mnie w brzuchu z kilku stron. Ratuuuunku :( czy to mogą być ropnie w środku? :(

Re: Ropień w środku?

: 16 kwie 2016, 21:32
autor: Mamcia
To gdzie tworzy się ropień i jak penetruje widać z reguły dość dobrze na USG. Mnie niepokoi coś innego operację miałaś dość dawno, a tu coś się paprze. Czy usunięte jelito było zbadane dokładnie przez dobrego histopatologa?? Takie powikłania są bardziej typowe dla CD a nie CU.

Re: Ropień w środku?

: 16 kwie 2016, 23:01
autor: Mala_Mi
Mamcia, chirurg powiedział że ten ropień w bliźnie to sprawa źle rozpuszczonego szwa, włożył nożyczki, wyczyścił wszystko i zdezynfekował. Stwierdził, że nie ma powodów do niepokoju. Usunięte jelito było badane chyba z 3 razy - raz wycinki z kolonoskopii, drugi raz usunięte jelito a trzeci raz obcięty kawałek kikuta- wszystkie obrazy przemawiały za CU.
Czyli ropnie byłoby widać w badaniu USG? Może dla czystego sumienia powinnam się przejść na takie badanie.
A jakie są jeszcze objawy tworzącego się w środku ropnia?

Re: Ropień w środku?

: 17 kwie 2016, 19:34
autor: Bizonik
U mnie było podobnie w lutym. Ewaruowany ropień w bliźnie po drenie, na usg zbiornik sięgający 6 cm w głąb tkanek brzusznych. Chirurg zalecił płukanie wodą utlenioną i czekać aż się wygoi. Po 2 tygodniach wizyta kontrolna i okazuje się że dalej z niego leci ropa.
Dostałem skierowanie na ponowne usg ale nie wiele pokazało. Lekarz zalecił tomografie ale czas oczekiwania dość długi. Prywatna konsultacja u chirurga i zleca zrobienie fistulografii. W Warszawie nie chca jej zrobić bez położenia się do szpitala a do szpitala nie chcą położyć.
Robie prywatnie w Sosnowcu fistulografie i ukazuje się przeroka skórno jelitowa. Doczekałem się też na tomografie, pokazuje kanał w bliźnie drenowej. Chirurg zaleca czekanie, może się zamknie.
Konsultacja gastrologiczna i w trybie narychmiastowym mam dodatkową konsultacje chirurga.
Diagnoza operacyjna przetoka jelitowo skórna z ropniem na jelicie cienkim.
We wtorek idę na ustalenie terminu operacji.

Re: Ropień w środku?

: 17 kwie 2016, 19:45
autor: Mala_Mi
Bizonik, a jakie masz objawy tego ropnia? boli Cie cos? masz goraczke?

Re: Ropień w środku?

: 17 kwie 2016, 19:52
autor: Bizonik
Temp mam okolo 37.4, brzuch miałem wzdety i bolesny miejscowo, prawy bok pod zebrami tam mam zespolenie ale też bolalo z lewej stronie na dole. Jazda samochodem sprawiała spore problemy, wszelkie wstrząsy to był kszmar. Teraz po zmianie diety i ograniczeniu cukry do minimum ( prawie zero) jest mniej bolesny ale nie jest już tak wzdęty. Doszły do tego częste biegunki i totalny brak siły.

Re: Ropień w środku?

: 17 kwie 2016, 19:53
autor: Bizonik
Przed ewakuacja ropnia miałem 38,7. Gastro dała mi metronidazol.

Re: Ropień w środku?

: 17 kwie 2016, 19:58
autor: Mamcia
Mala_Mi jeśłi to na pewno CU to pp, że to przetoka jest minimalne. Po zabiegu temperatura moze skoczyć, ale powinna spaść. oczywiście taki ropień w bliźnie może się odnawiać. Po prostu obserwuj.

Re: Ropień w środku?

: 17 kwie 2016, 20:09
autor: Mala_Mi
ja miałam malutkiego tego ropnia w bliźnie - lekarz powiedział że nie widzi wskazań do antybiotykoterapii. W sumie nie wiem sama co mi jest, jajniki kują, w plecach strzyka, noga boli, zęby bolą, gardło boli :cry: :cry: :cry: :oops:

Re: Ropień w środku?

: 17 kwie 2016, 20:09
autor: Bizonik
Mnie na początku przy pierwszej operacji nie zdiagnozowali cu mimo kilku wycinków. Przy drugiej już było oczywiste że to CD.
Obserwuj, mierz temp i jak by było źle idz do lekarza niech robią badania.

Re: Ropień w środku?

: 17 kwie 2016, 20:14
autor: Mala_Mi
Bizonik, ale temperature moge miec od gardła bo mnie też boli :/

Re: Ropień w środku?

: 17 kwie 2016, 20:18
autor: Mala_Mi
Mamcia, niestety w tych choróbskach nie ma nic na pewno, ile razy już zmieniano tutaj diagnozy :(

Re: Ropień w środku?

: 17 kwie 2016, 20:25
autor: Bizonik
Ależ oczywiście że tak, dlatego ja temp nie uważam za podstawowy objaw tylko jako dodatek. Może zrób usg, wtedy będziadomo więcej.

Re: Ropień w środku?

: 18 kwie 2016, 11:37
autor: Jacekx
Mi czasami dolega szczęka np. ostatnio od tygodnia a od 2 tygodni ucho ( stosowałem kropelki)... raczę się więc metronidazolem od tygodnia ale innym nie polecam bez konsultacji z gastroenterologiem wiodącym czy ze swoim Rodzinnym.

U mnie jest poprawa tzn. ucho przestało dokuczać ale chyba to było od szczęki one są ze sobą blisko.

Ps. Bizonik jak możesz to poprawiaj swe teksty bo czasami trzeba się domyślać :smutny: ...jest przecież opcja Edytuj

Re: Ropień w środku?

: 18 kwie 2016, 11:50
autor: Bizonik
Jacku postaram się :) pilnować. Za grube paluchi do pisania na telefonie mam:)