Ropień

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Ropień

Post autor: Słonko » 25 sty 2010, 22:19

[cytat usunięty na prośbę użytkownika]

A taki roztwór samemu można spreparować? czy gotowe się kupuje? No i czy z tą cynkową pastą dobrze zrobiłam?

Misia

Post autor: Misia » 25 sty 2010, 22:47

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 25 sty 2010, 22:58

Dzięki Misia, znalazłam sodę w kuchni i idę zrobić sobie okład, może coś z tego będzie.

Byłam u lekarza, dostałam maść z antybiotykiem (oxycort). Mam nadzieję, że to zejdzie, bo wyglądam jak Gązo (bez pudru ani rusz...).

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 28 sty 2010, 12:21

Właśnie mnie olśniło, że jak byłam mała to bardzo często miałam jak to wtedy lekarz nazwał - czyraki. Myślę, że to do ropni bardzo podobne.
Często miałam je w uszach i zawsze lekarz laryngolog je usuwał, a kiedyś wyszedł mi jeden na czole a drugi na przedramieniu i za każdym razem mi to chirurg usuwał, nakłuwał i czyścił.
Pamiętam, że jako przyczynę lekarz wymienił przeziębioną krew i to podobno od tego te zjawiska na skórze.
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 28 sty 2010, 14:00

maggie0278 pisze:Właśnie mnie olśniło, że jak byłam mała to bardzo często miałam jak to wtedy lekarz nazwał - czyraki. Myślę, że to do ropni bardzo podobne
Czyraki to ropnie, tylko nazwa potoczna. Tak słyszałam.

Awatar użytkownika
Słonko
Początkujący ✽✽

Post autor: Słonko » 28 sty 2010, 14:15

Tak jest, czyraki to ropnie. Mój "ropień" na nosie po antybiotyku już prawie zanikł, to była skuteczna terapia, już pierwszego dnia wyszła ropa a teraz się ładnie goi.

Awatar użytkownika
maggie0278
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU u rodzica
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

Post autor: maggie0278 » 28 sty 2010, 15:14

Słonko pisze:Tak jest, czyraki to ropnie.
no to już wiem z autopsji jak cierpicie wszyscy z ropniami=czyrakami bo doskonale pamiętam ból jaki mi towarzyszył w dzieciństwie gdy mi takie "cudo" raz po raz wyszło :neutral:
Aktualnie : Pentasa 1x2gr, Imuran obniżono do 50mg z uwagi na podwyższony poziom thioguaniny, Biopron 9 2x1, Omega-3, Calperos+Vit.D3
Czopki Salofalk, wlewy z Pentasy, wlewy z Corhydronu, Budenofalk Foam, Cyklosporyna -leki, które w ogóle nie pomogły :(
Włączono Infliksymab, który nie zaindukował remisji :(
Humira od września 2012r do maja 2013. REMISJA!
dodatkowo Astma Oskrzelowa (Alvesco, Zafiron, Ventolin)

Awatar użytkownika
Bartek
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Bartek » 27 mar 2010, 14:38

Mój po prostu operacyjnie zdrenowali, ale po fakcie okazało się, że prawdopodobnie uległby wchłonięciu samoistnie.
Kropka, przecinek, wykrzyknik, pytajnik, dwukropek, wielokropek, średnik, apostrof, cudzysłów, nawias tylko czekają abyś użył ich mądrze w swoim poście! Nie czekaj więc! Poświęć pięć minut na naukę interpunkcji...

kasinp
Znawca ❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: kasinp » 16 cze 2010, 20:29

martita, ja jutro idę z tym samym do chirurga , zwariujemy razem , w kupie siła !! mam to samo , ja myślę ze przetoka rezonans wykluczył przetoke , ropien to niby też nie jest a boli i jest guz jak opuszek kciuka(tzn.taka wielkość -srednica okolo 1 cm) przy nacisku boli . Co jakis czas cos tam podcieka i najśmieszniejsze jest to ze gazy jak zatrzymuje zwieraczem to uciekają mi pochwą i ja podobno przetoki nie mam , paranoja

Natalka
Weteran ✿
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 16 cze 2010, 21:15

kasinp pisze:ropien to niby też nie jest a boli i jest guz jak opuszek kciuka(tzn.taka wielkość -srednica okolo 1 cm) przy nacisku boli
miałam to samo w ostatnim zaostrzeniu, na kolonce wyszło, że tworzy się przetoka, po leczeniu sterydami i resztą cofnęło się, tzn. nie miałam kontrolnej kolonki, ale guz zniknął i nie mam żadnych objawów pasujących do przetoki, po tym wnoszę, że się cofnęło po lekach, poza tym lekarz wtedy też tak mówił, że może się cofnąć po leczeniu.

a co do 4 tygodni, to może w takim czasie utworzyć się przetoka?
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 18 cze 2010, 20:14

Czy to per rectum to było paluszkiem??? Jeśli tak to połączenia odbyt-ropień nie mógł zobaczyć. Mógł wyczuć zgrubienie. Przy takim połaczeniu (to wiem tylko teoretycznie) w kale może być zauważalny wyciek wydzieliny ropnej.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 19 cze 2010, 22:09

Palcem przetoki stwierdzić nie mżna, chyba, że jest tak duża, że on (palec ) tam wchodzi.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

annamaria94
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy

Post autor: annamaria94 » 21 wrz 2010, 18:18

Witajcie
Marita czy możesz się odezwać i napisać co u ciebie słychać?
Coś czuję ze bedę miała taki problem jak twój. Właśnie czekam na retoskopię. Jakiś miesiąc temu zrobił mi się chyba ropień koło odbytu przekułam go igłą i od tamtej pory nie boli ale się czasami sączy z niego ropa i troszkę krwi. Do tego mam zdiagnozowaną szczelinę odbytu od 4 lat.
annamaria94

patriot
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: patriot » 25 lip 2011, 14:39

Hej, mam pytanko odnośnie ropnia. Choruję od wielu lat, ropień pojawił się niedawno po raz drugi. Za pierwszym razem szybko nabrał, pękł i było ok przez okres dwóch lat. Ostatnio również szybko nabrał, pękł i wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to że cały czas ropa cieknie mi z pośladka. Zrobiłem z tego wymaz, wyszły trzy bakterie, dostałem na trzy tygodnie antybiotyk Cipropol. Co dalej mam z tym fantem zrobić? Codzienna nasiadówka z kory dębu bardzo pomaga, ale wiecznie mokra bielizna od ropy jest denerwująca.
18.10.2013 - usunięcie jelita grubego przez prof. Dzikiego

Mariusz82
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: Mariusz82 » 25 lip 2011, 16:04

Nie ma na co czekać. Ropień nie zniknie o tak. Przyczyną powstawania ropnia w CU jest zazwyczaj przetoka. Aby nie powstawał ropień konieczne jest wyleczenie przetoki ale najpierw należy przeciąć ropień. Nie jestem fachowcem ale przeszedłem to i myślę, że lepiej raz pocierpieć, żeby żyć komfortowo. Nie taki diabeł/zabieg straszny. Ja przenosiłem ropień zbyt długo i musiałem mieć go wyciętego operacyjnie. Więc nie ma na co czekać i czego się bać.
175 cm, 53 kg, Encorton 20mg x 2, Imuran 75 mg, Salofalk 500 mg 3x2, kwas foliowy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”