silne mdlosci

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aguskowatosc89
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

silne mdlosci

Post autor: aguskowatosc89 » 01 gru 2016, 19:49

Czesc, od kilku dni mam wprowadzone nowe leczenie. Sulfasalazyna 3x3, metypred 1x1 16mg, a przez kilka dni azathiopryna 1x2 po 50mg.zglosilam lekarzowi, ze mam silne mdlosci. Jakbym miala jakas kluchę w gardle. Kazał odstawić mi azathiopryne i juz dzis jej nie brałam. Ale mdlosci nadal sa. Czy tak kiedys mieliście? Moze spodziewam sie, ze szybko mi przejdzie a na efekty trzeba poczekać. Miał ktos z Was taki mdlosci? Dodatkowo mam kłopoty z przelykaniem jedzenia. Po prostu musze je w siebie wmuszac...

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: silne mdlosci

Post autor: obyty.z.cu » 02 gru 2016, 15:48

czasami przy wprowadzaniu AZA na początku tak jest.
Są 2 możliwości, albo przejdą z upływem czasu (tak było u mnie-ok.2 tygodnie), a póxniej spoko. Albo w porozumieniu z lekarzem odstawić. AZA zacznie przynosić efekty najwcześniej i tak po 2 miesiącach.
Na początku jej brania trzeba zrobić po tygodniu badania krwi, zrobiłaś je ?
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

aguskowatosc89
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: małopolskie

Post autor: aguskowatosc89 » 02 gru 2016, 19:32

Lekarz odstawil mi aza. Dziwne jest to, ze kiedys przez kilka lat brslam imuran i nic takiego nie bylo. Morfologie zrobiłam wczoraj ;) tak bardzo chciałabym przytyć... A trudności z jedzeniem nie pomagają w walce z chudoscia... :( dziekuje za odp. ;)

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 02 gru 2016, 19:41

Może należy odstawić sulfosalazynę, szczególnie, że CD jej działanie jest porównywalne do placebo.
Oczywiście może to być także AZA, a mdłości mogą się utrzymywać.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”