grypa żołądkowa / jelitowa

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lucass
Debiutant ✽
Choroba: CD

grypa żołądkowa / jelitowa

Post autor: lucass » 11 sty 2007, 22:49

hej, właśnie skończyłem grypę żołądkową / jelitową czy jakby jej nie nazwał. czy ktoś miał to "szczęście" ? jestem w remisji ale nie wiem jak to może wpłynąć na cronojada. powiem wam, że np fortrans przed kolono to pikuś przy tej przypadłości hi hi. niczym specjalnym się nie leczyłem oprócz gastrolitu, enterolu i smecty, no i oczywiście dietka, ale to znamy prawie że z codzienności.

lucypah
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: zachodniopomorskie

Re: grypa żołądkowa / jelitowa

Post autor: lucypah » 12 sty 2007, 11:00

mnie tez to "szczescie" spotkalo- bole brzucha i wysoka temp- czyli prawie jak przy zaostrzeniu, ale ja niczym sie specjalnie nie leczylem, dietka i okolo 6 dni i samo przechodzilo

Elpe
Początkujący ✽✽
Choroba: CU w rodzinie
województwo: łódzkie

Post autor: Elpe » 12 sty 2007, 16:07

A po czym poznajecie, że to akurat grypa jelitowa a nie zaostrzenie? Objawy są przecież bardzo podobne. U mojego syna zanim zdiagnozowano CU też podejrzewano grypę jelitową.

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Choroba: CU u rodzica
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 12 sty 2007, 19:20

Ostre torsje, lużne a wręcz wodniste biegunki, wysoka gorączka, tendencje do błyskawicznego odwadniania organizmu - istny cyrk :!:

Przerabialiśmy to na samym początku "drogi krzyżowej" właściwego diagnozowania naszej córeczki.
Patrzeć oczyma dziecka aby kochać świat i aby nigdy nie przestać się dziwić.

edi
Debiutant ✽
Choroba: CD u rodzica

Post autor: edi » 12 sty 2007, 19:27

Moją małądopadła właśnie taka dolegliwość.Pierwszy raz w święta wylądowaliśmy w szpitalu na wielkim odwodnieniu.przeleżeliśmy 10 dni i niby wszystko wróciło do normy , ale po dwóch dniach wirus uderzył ze zdwojoną siłą i teraz lekarze nie mogą nas doprowadzić do porządku stan nasz pogarsza się z dnia na dzień :smutny:

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 12 sty 2007, 19:40

Jeżeli podadzą odpowiedni antybiotyk, to powinno pomału ustępować. Julce zaserwowali Zinacef ale niestety trochę za późno, przez co dłużej dochodziła do formy.
Po wyjściu ze szpitala ważyła 11kilo- zgroza :!:
Życzę powodzenia i trzymam kciuki za cóeczkę.

edi
Debiutant ✽

Post autor: edi » 12 sty 2007, 21:34

Unas problem polega na tym że mamy stomię i leci z nas jak z kranu a przez to wypłukuje wszystkie pierwiastki z organizmu i ciągle muszą nas nawadniać aż spuchliśmy a na endowirusy antybiotyki nie bardzo działają.Od dziś włączyli nam żywienie pozajelitowe więc może nasz stan trochę zacznie się poprawiać :?:

lucypah
Początkujący ✽✽
województwo: zachodniopomorskie

Post autor: lucypah » 14 sty 2007, 13:14

Elpe pisze:A po czym poznajecie, że to akurat grypa jelitowa a nie zaostrzenie?
wymioty przede wszystkim, to ze otoczenie sie od nas zaraza oraz bol- jest gdzie indziej umiejscowiony, innej jakosci ;) , rodzaju

lucass
Debiutant ✽

Post autor: lucass » 14 sty 2007, 13:25

więc widzę że mimo podobnych objawów do zaostrzeń to nie ma się zbytnio czym przejmować. ścierpieć i już. magdalen pisze że spędziła 1/2 dnia w wc. ja jak zacząłem w środę to do poniedziałku miałem jazdę. przy czym od piątku wieczorem do niedzieli rano prawie nie wychodziłem z kibelka. ale każdy inaczej przecież to przechodzi.

Mutti
Początkujący ✽✽

Post autor: Mutti » 14 sty 2007, 19:41

lucypah, u mojego dorosłego dziecka każde zaostrzenie z reguły przebiega z mdłościami a często z wymiotami.
nawet błąd ditetyczny ( chipsy) tez sie skończył biegunka i wymiotami.
Więc wymioty to nie jest objaw jedynie grypy...moze byc takze objawem zaostrzenia

MILKA
Debiutant ✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: MILKA » 14 sty 2007, 20:20

uważajcie na tzw grype jelitową w naszym przypadku!! ja rok temu mialam wlasnie niby grype jelitową :( 40 C goraczki wymioty 3 razy na godzine rowno dobe i przechodzilo poszlam do lekarza który powiedzial "pani grypa jelitowa teraz taki okres" ale problem w tym ze incydent powtórzyl sie jeszcze trzy krotnie w równych odstępach 2 tygodniowych i ciągle slyszlam grypa jelitowa ;/ przy ostatnim ataku trafilam do gastro który od razu wstępnie postawił diagnoze leśniowski-crohn ( pozniej badania to potwierdzily) bylam na skraju wycieńczenia crp ok 160 kilka miesiecy dochodzilam do siebie
trzymajcie sie

edi
Debiutant ✽

Post autor: edi » 14 sty 2007, 23:00

Nasza grypa żołądkowa przemieniła się w niedrożność jelita cienkiego a jak by tego było mało to jeszcze dopadła nas sepsa :smutny: i teraz nie wiadomo czy zakażenie poszło z jelita czy w jakiś inny sposób dostało się do organizmu :smutny:

Awatar użytkownika
Miki
Początkujący ✽✽
województwo: warmińsko-mazurskie

Post autor: Miki » 17 sty 2007, 17:45

Ja grypę żołądkową przechodziłam rok temu przed świętami wielkanocnymi, po prostu masakra : wymioty, biegunka, ból głowy, gorączka :smutny:

Mama Juleczki
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Mama Juleczki » 17 sty 2007, 18:56

Właśnie po to , by uniknąć sepsy i innych paskudztw zaszczepiliśmy naszą córcię HIB-em, Vaksigripem i Prevanarem - ale można czszepić tylko w czasie remisji. Warto o tym pomyśleć.
Pozdrawiam gotąco i trzymam mocno kciuki za malutką.

edi
Debiutant ✽

Post autor: edi » 17 sty 2007, 19:23

Po badaniach okazało się że sepsą musieliśmy się zarazić w momencie zakładania dojścia obwodowego bo w krwi wychodował się gronkowiec a posiewy z jelit dały inny skład bakteryjny.Narazie jest poprawa :roll: CRP powoli spada więc antybiotyk działa tylko że gronkowca ciężko pozbyć się z organizmu i nasza kuracja napewno jeszcze trochę potrwa i równierz powoli poprawia się nasz stan jelitowy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”