Guzek po prawej stronie brzucha?

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
milkusia11
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie
Kontakt:

Guzek po prawej stronie brzucha?

Post autor: milkusia11 » 16 lut 2007, 10:24

Mam CU od pewnego czasu mam bole po prawej strone brzucha. Sa one takie chwilowe złapie mnie silny bol potrzyma kilka minut ipuszcza...wczoraj wymacalam wlasnie w tym miejscu guzka cos w ksztalcie kulki jest wyczuwalnu od palcami co to moze byc??
Milkusia11

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CD
województwo: opolskie
Kontakt:

Re: Guzek po prawej stronie brzucha?

Post autor: Alishia » 16 lut 2007, 12:13

ja mam to samo!U mnie są to porpstu gazy,które się gromadzą w tym miejscu...i wygląda to jak twardy guzek!Kiedy zaczynam masować to miejsce wszystko wraca do normy po chwili:)

milkusia11
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: milkusia11 » 16 lut 2007, 12:16

napewno to to samo u mnie to nie zniklo od wczoraj?;/
Milkusia11

Awatar użytkownika
ewela78
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie

Post autor: ewela78 » 16 lut 2007, 12:50

Ja też miałam takie bóle, czasami były tak silne że dochodziło do omdleń. Ja choruje na CD. Po prawej stronie jest końcowy odcinek jelita cienkiego i początek grubego. Tam umiejscowiła mi się choroba (chociaż od 1,5 roku wiem że jestem jak to nazwał lekarz rzadkim przypadkiem bo CD jest w przełyku, żołądku, jelicie cienkim i grubym). Też wyczuwalne pod palcami było zgrubienie, ale większe niż guzek to raczej coś podłużnego ok15x2cm. Światło w jelicie było coraz mniejsze aż w końcu doszło do niedrożności jelita i musiałam być operowana (wycięto część jelita cienkiego i kątnice ok 30cm). Teraz nic nie boli i nie wyczuwam tam żadnych guzków. Choć objawy podobne to oczywiście nie znaczy że u Was jest to samo.

pozdrawiam gorąco i życzę dużo cierpliwości
o marzenia trzeba walczyć do samego końca
-----------------------------------------------------
Leki: AZA 1x50
Leczenie: REMICADE (I dawka)
Waga: 63 Wzrost: 163
Stan: średni rzut

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 16 lut 2007, 12:50

Na poczatku mojej choroby caly czas wlasnie mialam twardy brzuch w tamtym miejscu,ale z czasem mi to zaczęło schodzić.Lekarz powiedział mi bym kładła się na lewy bok,nogi trochę podkurczyła i masowała to miejsce.Ból ustępuje...a i te gazy się"wynoszą";p

Ala
Debiutant ✽
województwo: łódzkie

Post autor: Ala » 18 lut 2007, 19:12

Też mnie boli w tym miejscu,z prawej strony brzucha.Lekarz dał mi DEBRIDAT,ale nie pomogło :smutny:

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 18 lut 2007, 20:35

Milkusia gdzie dokladnie masz te bole?Nie wystarczy powiedziec ze z prawej strony brzucha bo brzuch ma kilka czesci.Umiejscow dokladnie :roll:
Obrazek

milkusia11
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: milkusia11 » 19 lut 2007, 09:39

jest on jakies 5cm w prawo od pępka i 2 cm w dół...niewiem czy to guzek to jestt akie dziwne razjakby guzek a raz wyjdzie nawierzch jakby jakas gruba zyłka,wypukła i przy dotyku lekko kuje
Milkusia11

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 19 lut 2007, 10:24

no to rzeczywiscie to moze byc cos jelitowego.mysllaam na poczatku o wezlach chlonnych ale one sa troszke nizej :roll:
Obrazek

milkusia11
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: milkusia11 » 05 mar 2007, 09:38

byłam u chirurga i okazało sie ze to przepuklina!!
Milkusia11

nusiek

Post autor: nusiek » 17 maja 2007, 16:19

(...) Też wyczuwalne pod palcami było zgrubienie, ale większe niż guzek to raczej coś podłużnego ok15x2cm. Światło w jelicie było coraz mniejsze aż w końcu doszło do niedrożności jelita i musiałam być operowana (wycięto część jelita cienkiego i kątnice ok 30cm). Teraz nic nie boli i nie wyczuwam tam żadnych guzków. Choć objawy podobne to oczywiście nie znaczy że u Was jest to samo.

pozdrawiam gorąco i życzę dużo cierpliwości[/quote]

Do ewela78
Te Twoje objawy, to wypisz, wymaluj - moje. Boli cały prawy dół aż do kolana. Jak się zaczęło, to bolało wszystko na okrągło łącznie z lędźwiami, tak że nawet bólu nie mogłam zlokalizować. Do tego doszedł duży ból prawego biodra, nie mówiąc o tym, że po kolei wysiadały wszystkie stawy. Później w miejsce bólu pojawiały się guzki. Nie mam dny, nie mam rzs - przynajmniej wyniki na to nie wskazują.
Najbardzej boli, i najbardziej ten wałek jest wyczuwalny (dokładnie taki o jakim piszesz), jak leżą na lewym boku. Pręży się i "coś" w nim bulgoce, jakby z trudem się przeciskało.
Chyba mam to od dłuższego czasu, tyle że wcześniej nie bolało.
Przy tym od dłuższego już czasu ostateczny efekt konsumpcji zamiast wyłazić stadnie i gromadnie - wije się jak wstęga...
Co o tym sądzisz, bo ja nadal mam nierozpoznaną chorobę. Przez lekarzy nierozpoznaną. Bo ja osobiście wszystko zaczęłam już sobie składać do kupy... przepraszam za wyrażenie.
Możesz mi coś napisać? Napisz też, jak było po tej operacji i czy długo byłaś w szpitalu. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ula83pl
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Ula83pl » 17 maja 2007, 16:34

Ja tez mialam cos podobnego jak Ewela78. U mnie byla to "struktura guzowata" o rozmiarach 4cm na 6cm i w tym samym miejscu. Mialam operacje, wycieli mi to cos, kawal cienkiego i grubego, razem ok. 1,5 kg. Lezalam w szpitalu tylko tydzien, szybko doszlam do siebie, a 2 tygonie po operacji bylam na imprezie. Tez "bulgotalo" mi straszine w brzuchu przed operacja, teraz juz sie to nie zdarza. Pozdrawiam

nusiek

Post autor: nusiek » 17 maja 2007, 16:41

Ula83pl pisze:Ja tez mialam cos podobnego jak Ewela78. U mnie byla to "struktura guzowata" o rozmiarach 4cm na 6cm i w tym samym miejscu. Mialam operacje, wycieli mi to cos, kawal cienkiego i grubego, razem ok. 1,5 kg. Lezalam w szpitalu tylko tydzien, szybko doszlam do siebie, a 2 tygonie po operacji bylam na imprezie. Tez "bulgotalo" mi straszine w brzuchu przed operacja, teraz juz sie to nie zdarza. Pozdrawiam
Ty nie żartujesz? To ważyło aż 1,5 kg?
Dowcip mi się przypomniał...
Lekarz szykuje się do operacji, pacjent jeszcze nie znieczulony, a tu coś miałczy.
lekarz mówi: Cicho bądź, jak będziesz grzeczny, to dostaniesz...

A to by się kot najadł :mrgreen:
Baaaardzo Ci dziękuję i bardzo pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ula83pl
Debiutant ✽
województwo: małopolskie
Kontakt:

Post autor: Ula83pl » 17 maja 2007, 18:51

Nie, nie zartuje, na prawde TO wszystko co ze mnie wycieli wazylo razem 1,5 kg. Przynajmniej o tyle schudlam od razu :wink:

Awatar użytkownika
Natanael
Początkujący ✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Natanael » 26 maja 2007, 01:14

u mnie to jest po wyrostku taki guzek, zrost po operacji :) 1,5 kg niezły wynik
22 lata - CU
...Ufać Bogu to wszystko co nam zostało...

Zablokowany

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”