Wewnętrzne hemoroidy

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
agnieszkad
Początkujący ✽✽
Choroba: IBS
województwo: mazowieckie

Wewnętrzne hemoroidy

Post autor: agnieszkad » 19 kwie 2008, 17:57

Moga byc wogole takie ....i bolec? Czy one beda w postaci bolesnej kulki w kanale odbytu? Tylko tak nieco glebiej.
Czy to cos innego. Co w takim miejscu moze byc innego (nie chodzi mi o jakies raki czy polipy itp)

pozdrawiam
agnieszkad

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Wewnętrzne hemoroidy

Post autor: ranka » 19 kwie 2008, 23:06

moga byc przy zwieraczu wewnetrznym ale na rektoskopii bylyby zauwazone.
zylaki znaczy sie odbytu
Obrazek

agnieszkad
Początkujący ✽✽

Dzięki

Post autor: agnieszkad » 20 kwie 2008, 09:00

Wlasnie znow czeka mnie rektoskopia (bo nie wiedza, co sie dzieje ze mna) z powodu dolegliwosci. Wrzodziejace zapalenie nie jest , lesniowski tez nie. Juz czasami mysle "niech mi wytna to wszystko"i i koniec.

pozdrawiam
agnieszkad

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
województwo: pomorskie
Kontakt:

Post autor: ranka » 20 kwie 2008, 09:33

mam nadzieje ze teraz bedzie diagnoza :)
Obrazek

Krzysio71
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Re: Dzięki

Post autor: Krzysio71 » 22 kwie 2008, 20:58

agnieszkad pisze:Wlasnie znow czeka mnie rektoskopia (bo nie wiedza, co sie dzieje ze mna) z powodu dolegliwosci. Wrzodziejace zapalenie nie jest , lesniowski tez nie. Juz czasami mysle "niech mi wytna to wszystko"i i koniec.

pozdrawiam
Ciekawi mnie Twój przypadek bo histopatologicznie też wykryto u mnie niesklasyfikowane chroniczne zapalenie jelita. Jak jest krew to łykam pentasę 2 tygodnie i jest OK.
Oczywiście też upieram się u lekarza, że nie mam CU, że może złe rozpoznanie ale "oni" (lekarze) twierdzą, że jeśli pomaga pentasa to trzeba ją brać.
Muszę też powiedzieć, że w drodze eksperymentu zastosowałem lek przeciwgrzybiczy "Fluconazole" 50mg przez 2 do 4 tygodni i też mi pomógł, może nawet lepiej niż pentasa bo na dłużej.

To mój pierwszy post na tym forum więc jak macie jakieś sugestie to poproszę o nie. :roll:

agnieszkad
Początkujący ✽✽

Witaj Krzysiu,

Post autor: agnieszkad » 23 kwie 2008, 11:00

U mnie jest proctitis chronica non-specifica . Ponowna ocena u prof.Orlowskiej (histopatologiczna) wykazala, ze sluzowka jest bez zmian. NIe mam i nie mialam krwi , sluzu, biegunek tylko po wyproznieniu palenie , ktore przechodzi w "rozpieranie". Tak to w skrocie wyglada, a oczywiscie wzdecia i niestrawnosci jeszcze. Po przyjeciu Xifaxanu poczulam poprawe tzn apetyt sie poprawil i jest troszke lepiej (jakby troche jelita sie uspokoily). Ot tak to w skrocie wyglada. Tez pomyslalam o jakim Flukonazolu, zreszta ostatnio lekarz powiedzial, ze z jelitam to u mnie jest ok, problem dotyczy raczej kanalu odbytu. Tylko co? No i pomysl kolejnego badania. Byla juz rekto i sigmoidoskopia i nic (tak ostro juz ponad rok). Zaczynam od poczatku.
Na co choruje nie wiem. Zazwyczaj wmawiaja mi IBS.

Pozdrawiam
Agnieszka
agnieszkad

exa
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie

Post autor: exa » 23 kwie 2008, 19:27

Agnieszka, spokojnie.....u mnie minęly 3 lata prawie zanim zdiagnozowali u mnie CU, przez te lata leczyli mnie na hemoroidy :wink:
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

agnieszkad
Początkujący ✽✽

Czesc Exa,

Post autor: agnieszkad » 23 kwie 2008, 22:23

Jak to na hemoroidy? Tak bez badan endo i histopatu?
No to mam szanse, ze do 40 stki cos sie zdjagnozuje. Teraz mam 36.

Pozdrawiam Was,
agnieszkad

exa
Doświadczony ❃

Post autor: exa » 24 kwie 2008, 05:45

no normalnie :wink: , bez...aż trafiłam do specjalisty od tychże, mądrego starszego pana, nie pamiętam w jakiej randze był :wink: , który skierował mnie do proktologa..., to był rok zdaje się 96 r... :mrgreen:
nie było forum, ani nawet zbyt wielu info w necie :smutny:
zatem się nie ma co stresowac...trzymam kciuki, żeby Tobie szybko diagnoze postawili..
pozdr
sylwia
choruję od 96 roku, diagnoza od 98, remisja: od 2004 z 3 miesięczną przerwą:) bez leków (nie polecane)

Krzysio71
Debiutant ✽
województwo: wielkopolskie

Post autor: Krzysio71 » 15 maja 2008, 20:59

Dzięki za pozdrowienia Agnieszko.
I również pozdrawiam.

genus
Początkujący ✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: -- poza Polską --

Post autor: genus » 20 maja 2008, 13:50

Krzysio71 pisze:Ciekawi mnie Twój przypadek bo histopatologicznie też wykryto u mnie niesklasyfikowane chroniczne zapalenie jelita
U mnie ta sama diagnoza, jeśli chodzi o końcowy odcinek jelita to również mam podobne objawy do tych które opisuje tzn palenie, rozpieranie itp, reszta jelit też szaleje.

Awatar użytkownika
lady-d
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
Kontakt:

Post autor: lady-d » 20 maja 2008, 16:10

Agnieszka, spokojnie.....u mnie minęly 3 lata prawie zanim zdiagnozowali u mnie CU, przez te lata leczyli mnie na hemoroidy
Właśnie ja miałam podobnie. Najpierw nie wiedzieli co mi jest...jak mialam 9 lat jakoś i sie udpokoiło. Potem w wieku 19 lat dostałam krwawień i mnie leczyli na hemoroidy..też bez badań!!!! I dopiero w tym roku jak krwawienia wróciły i trafiłam do innego lekarza rozpoznano zapalenie jelita grubego. Tyle tylko, że do tej pory nie wiadomo nic na 100 %.
agnieszkad pisze:Moga byc wogole takie ....i bolec?
Z tego co sie orientuję to wewnętrzne hemoroidy, jak i zewnętrzne, zazwyczaj bolą. Mnie np. przy jelicie nic nie bolało i dlatego nie wierzyłam, że to hemoroidy :)
"...Yeah you bleed just to know your alive..."
--------------------------------------------------
planowana kolonoskopia 16 września 2008 szpital MSWiA Olsztyn

Awatar użytkownika
magdusia
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: magdusia » 05 sie 2008, 11:36

mnie na hemoroidy leczono 2 lata,lekarz rodzinny badał mnie per rectum i ze zdziwieniem spytał:ja tutaj nic nie widze i czy na pewno mam krew???Ale dalej leczyl mnie posterisanem h i datralexem az w koncu dostalam silnych biegunek od rana do nocy...
...wtedy ogólny stwierdził,że mam juz polipy od tych hemoroidow(nie badajac mnie juz) i dostalam skierowanie do chirurga na usuniecie hemoroidow.....chirurg zrobil mi rektoskopie i ze zdziwieniem powiedzial jakie hemoroidy???stwierdzil zapalenie jelit i dal skierowanie na kolonoskopie...

agnieszkad
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszkad » 13 sty 2010, 11:10

Krzysio71, Krzysio71,
Witaj,
Co u Ciebie tzn z choroba, ba ja nadal nie wiem na co choruje. TYlko pieniedzy coraz mniej po kolejnych badaniach i wizytach.

pozdrawiam
Agnieszka

[ Dodano: 13-01-2010 ]
lady-d,

Witam,

Jak z Twoja choroba? Jakies zmiany na lepsze. U mnie ciagle nie wiadomo co. Jestem u prof. Rydzewskiej, ale zadnych zmian na lepsze nie widac. Tylko pieniedzy coraz mniej (wizyty, badania)
pozdrawiam

Agnieszka
agnieszkad

agnieszkad
Początkujący ✽✽

Post autor: agnieszkad » 14 sty 2010, 15:11

Sorki

pomylilam sie
agnieszkad