Clostridium difficle-CU

Czyli wszystko, co dotyczy chorób wątroby, żołądka (np. refluks), trzustki, itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mtyrakowska
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Re: Clostridium difficle-CU

Post autor: mtyrakowska » 25 kwie 2016, 19:00

Proszę o poradę wykryto u mnie tę toksynę ,wszystkie wyniki nie za dobre , CRp 39, utajona krew w kale przepisany mi został metronidazol 3x2 , biorę od czwartku lekarka kazała się zgłosić we wtorek czyli jutro jesli nie bdzie poprawy. Czy ktoś wie może co innego może mi zaproponować ? Tylko leczenie szpitalne ? Nie mogę poradzić sobie z mdłośćiami bardzo boli mnie żołądek i kłuje pod prawym żebrem przepraszam ze pisze tak chaotycznie , ale eldwo klikam

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 kwie 2016, 19:25

Może dołożyć antybiotyk jak sam metronidazol nie zadziała.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

mtyrakowska
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Post autor: mtyrakowska » 25 kwie 2016, 19:42

Czyli zsotaje leczenie szpitalne ? Bo nie ma innego antybiotyku na leczenie tego w domowych warunkach ? Bardzo dziękuje za odpowiedź

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 25 kwie 2016, 20:27

Chyba w naszej rzeczywistości tak - poczytaj http://www.antybiotyki.edu.pl/pdf/Clost ... -v6_10.pdf
to nie najnowsze, ale chyba nadal obowiązujące.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Mjk
Początkujący ✽✽
Choroba: mikroskopowe zap. j.
województwo: pomorskie

Post autor: Mjk » 26 kwie 2016, 09:41

Jest jeszcze możliwość przyjmowania wankomycyny w domu. Tylko, że jest to dość drogie, jeśli dobrze pamiętam to 10 dni leczenia to było coś w granicach 400-500 zł, ale cena była zmienna. Teoretycznie to tylko w leczeniu zamkniętym, ale jak lekarz wypisze receptę, to można normalnie ten lek wykupić w aptece. Rozpuszcza się ten roztwór z wodą i chyba co 8 godzin trzeba było to przyjmować. Tylko jest jakiś bałagan z tym, bo pamiętam że lekarz twierdził, że nie można wankomycyny samemu, dał mi skierowanie do szpitala zakaźnego...a na izbie przyjęć odesłali mnie do domu z receptą :wink:

Mamcia
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 26 kwie 2016, 21:30

W moim cenniku aptecznym nie było w ogóle. Na zdrowy rozum powinni wywalać do domu wszystkich, których można , bo przecież izolatek nie ma dla wszystkich.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania ze Strony Ukł. Pokarmowego”