Strona 1 z 1

polip? pecherzyka zolciowego

: 16 lut 2010, 14:12
autor: marinist
Witam serdecznie.
Bardzo dawno nic nie pisalem na forum, bo tez nie bylo o czym. CU w remesji oo 3 lat. Natomiast problem pojawil gdzie indziej. Od 3 miesiecy boli mnie brzuch, mam stany podgoraczkowe, doszedl jadlowstet, wiec praktycznie nic nie biore do ust. Na 22 lutego moja gastro kladzie mnie na oddzial na Sniadeckich w Krakowie, celem zrobienia tomografii. W tamtym tygodniu zrobilem sobie na wlasna reke usg i proby watrobowe. W USG wszystkie organy w normie, oprocz "Pecherzyk zolciowy gladkoscienny ze zmiana hyperechogeniczna w trzonie (polip?). W widzianym fragmencie PŻW nieposzerzony, bez nieprawidlowych odbic w swietle". Proby watrobowe w normie, jedynie podwyzszona fosfataza zasadowa do 157, przy normie 150. Ostatnie CRP robione w sylwestra - ponizej 5. Obawiam sie najgorszego (hyperechogenicznosc), bo podobno polipy nie daja w usg tego typu odbic, a takze nie ma pozytywnych rokowan przy tym nowotworze, pol roku i do piachu.

Re: polip? pecherzyka zolciowego

: 16 lut 2010, 15:42
autor: Tomy
Eee tam zaraz do piachu :)
Ja taż niedawno miałem podobny epizod, z tym, że u mnie w obrazie USG było widać jakąś zmianę o średnicy ok. 2 cm w trzustce. USG było robione dlatego, że przez ok. tydzień miałem silne bóle dokładnie pasujące do nowotworu trzustki. Ale mój lekarz od razu zastrzegł, ze obraz jest niewyraźny i dopiero w TK dokładnie wyjdzie, czy tam w ogóle coś jest. Bóle skończyły się u mnie po tygodniu, a po następnym w TK wyszło wszystko prawidłowo. Więc nie ma co zaraz myśleć o najgorszym.
U Ciebie może to być równie dobrze kamica pęcherzyka żółciowego, a to jest przecież dość łatwe do wyleczenia. Więc nie snuj czarnych scenariuszy, TK masz niedługo i pewnie wyjdzie, że to nic znowu tak groźnego. Wiem, że to łatwo powiedzieć, ale "cza" być dobrej myśli :)

Re: polip? pecherzyka zolciowego

: 16 lut 2010, 16:13
autor: marinist
Tomy, dzieki za opisanie twojego niedawnego doswiadczenia. Jesli chodzi o kamice, to pewnie mialbym nieodpowiednie proby watrobowe, a to dziadostwo rozroslo sie na zewnatrz sciany.

Re: polip? pecherzyka zolciowego

: 16 lut 2010, 22:41
autor: marta_2580
:) nie martw się na zapas :) będzie dobrze :) ja trzy latka jestem już bez pęcherzyka ( wychodowałam sobie olbrzymie dwa kamienie ) i jakoś leci . U Ciebie może to być torbielka która jak sie pojawiła może tak samo się wchłonąć. Zrób badania - wszystko się wyjasni. I napisz jak będziesz po TK. powodzenia życzę wiele :)

Re: polip? pecherzyka zolciowego

: 05 mar 2010, 15:18
autor: marinist
W koncu odebralem wyniki tomografii. Okazalo sie, ze sa 2 polipy w pecherzyku zolciowym, ktore w kwietniu zostana usuniete wraz z pecherzykiem. Chirurg powiedzial, ze w moim przypadku nie ma sensu tego oberwowac. Do obserwacji wystarczy juz sam colitis.