Ropa po odkaszleniu !!

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
nestetin93
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: śląskie

Ropa po odkaszleniu !!

Post autor: nestetin93 » 27 paź 2010, 15:22

Witam

Mam problem a mianowicie po odkaszleniu z gardła wypluwam twarda kulke ropy. Kolor tej ropy jest pomieszany zielony z takim ciemnym. Jeszcze mam problem z zatokami moze to jest tym problemem ze te kulki wypluwam. Gdy w nocy nie czyszcze nosa to spływa do gardła i to gromadzi się w gardle przez dłuższy czas. I teraz nasuwa sie pytania jak mam uniknac wypluwania takiej kulki ropy. Zawsze gdy mam zapełniony nos zaraz go czyszcze. Moze coś do płukania gardła ?? Miał to ktoś ?? Prosze o porady

Pozdrawiam

Piciu
Znawca ❃❃
Choroba: CU
województwo: wielkopolskie

Re: Ropa po odkaszleniu !!

Post autor: Piciu » 27 paź 2010, 17:22

Tobie raczej lekarz powinien doradzić. Byłeś z tym problemem u niego ? Bierzesz leki na zatoki, na grype?

dethleffs

Post autor: dethleffs » 27 paź 2010, 18:45

Ta "kulka", to prawdopodobnie czop ropny powstajacy na migdałach wskutek przewlekłego zapalenia gardła. Nic groźnego, leczy się antybiotykami. Zgłoś się do rodzinnej

Lorema

Post autor: Lorema » 27 paź 2010, 19:34

Nie powinieneś unikać wypluwania tego co gromadzi się w gardle bo wypluwając oczyszczasz gardło z tego co tworzy się w wyniku stanu zapalnego. Jeżeli masz problemy z zatokami to jak najszybciej powinieneś je wyleczyć i tak jak poradzili już inni pójść do lekarza.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 27 paź 2010, 22:42

dethleffs pisze:czop ropny powstajacy na migdałach wskutek przewlekłego zapalenia gardła
też tak myślę, miałam takie coś właśnie przy chorym gardle, do lekarza idź nestetin93 i się pozbędziesz problemu :wink:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 paź 2010, 23:14

Dla mnie to typowy objaw zapalenia zatok. Powinieneś zrobić wymaz, posiew i antybiogram o szerokim spektrum, aby dobrać antybiotyk najmniej szkodzący jelitom. Należy pamiętać o nawilżaniu pomieszczeń w sezonie grzewczym.
Mnie za dawnych czasów lekarz przepisywał płukanki z antybiotykiem i jeszcze czymś przeciwbakteryjny, czym płukałam co rano zatoki.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”