Strona 1 z 1

Ropa po odkaszleniu !!

: 27 paź 2010, 15:22
autor: nestetin93
Witam

Mam problem a mianowicie po odkaszleniu z gardła wypluwam twarda kulke ropy. Kolor tej ropy jest pomieszany zielony z takim ciemnym. Jeszcze mam problem z zatokami moze to jest tym problemem ze te kulki wypluwam. Gdy w nocy nie czyszcze nosa to spływa do gardła i to gromadzi się w gardle przez dłuższy czas. I teraz nasuwa sie pytania jak mam uniknac wypluwania takiej kulki ropy. Zawsze gdy mam zapełniony nos zaraz go czyszcze. Moze coś do płukania gardła ?? Miał to ktoś ?? Prosze o porady

Pozdrawiam

Re: Ropa po odkaszleniu !!

: 27 paź 2010, 17:22
autor: Piciu
Tobie raczej lekarz powinien doradzić. Byłeś z tym problemem u niego ? Bierzesz leki na zatoki, na grype?

Re: Ropa po odkaszleniu !!

: 27 paź 2010, 18:45
autor: dethleffs
Ta "kulka", to prawdopodobnie czop ropny powstajacy na migdałach wskutek przewlekłego zapalenia gardła. Nic groźnego, leczy się antybiotykami. Zgłoś się do rodzinnej

Re: Ropa po odkaszleniu !!

: 27 paź 2010, 19:34
autor: Lorema
Nie powinieneś unikać wypluwania tego co gromadzi się w gardle bo wypluwając oczyszczasz gardło z tego co tworzy się w wyniku stanu zapalnego. Jeżeli masz problemy z zatokami to jak najszybciej powinieneś je wyleczyć i tak jak poradzili już inni pójść do lekarza.

Re: Ropa po odkaszleniu !!

: 27 paź 2010, 22:42
autor: Natalka
dethleffs pisze:czop ropny powstajacy na migdałach wskutek przewlekłego zapalenia gardła
też tak myślę, miałam takie coś właśnie przy chorym gardle, do lekarza idź nestetin93 i się pozbędziesz problemu :wink:

Re: Ropa po odkaszleniu !!

: 27 paź 2010, 23:14
autor: Mamcia
Dla mnie to typowy objaw zapalenia zatok. Powinieneś zrobić wymaz, posiew i antybiogram o szerokim spektrum, aby dobrać antybiotyk najmniej szkodzący jelitom. Należy pamiętać o nawilżaniu pomieszczeń w sezonie grzewczym.
Mnie za dawnych czasów lekarz przepisywał płukanki z antybiotykiem i jeszcze czymś przeciwbakteryjny, czym płukałam co rano zatoki.