crohn-pokrzywka cholinergiczna

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
henex
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: podkarpackie

crohn-pokrzywka cholinergiczna

Post autor: henex » 27 lis 2010, 07:26

Witajcie. Spotkał sie ktos z Was z takim przypadkiem, czyli pokrzywką choroby nie do końca alergicznej bo sami lekarze nie maja pojecia co w 60% jest przyczyna tych pokrzywek. Jedni twierdza ze stres uwalnia ta chorobe, nie powiem należałem do ludzi zakompleksionych, niskiej samoocenie, to sie juz zmieniło od wielu lat ale pokrzywka nadal jest, pojawia sie po spoceniu, rozgrzaniu organizmu, lecz też nie zawsze, często po oziebieniu pojawiaja sie czerowne kropeczki oraz bąble pokrzywkowe. Ja zaczynam miec swoje zdanie na ten temat, myśle ze ta pokrzywka ma podłoże związane ze stanem zapalnym jelita a byc może istnieje niezaleznie od choroby crohna, macie jakes doswiadczenia skórne, moze znacie kogos z taka pokrzywka? Leczenie antychistaminowymi lekami nie przynosi zadnych rezultatów, jedynie zmniejsza swąd, wysypki tak sie pojawiaja.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Re: crohn-pokrzywka cholinergiczna

Post autor: Coralie » 27 lis 2010, 12:41

Miałeś robione testy alergiczne?
New beginning :)

henex
Debiutant ✽

Post autor: henex » 27 lis 2010, 19:08

Testy robiłem dwukrotnie,testy pokarmowe robione na NFZ nie wykazały nietolerancji na żaden pokarm jakies pyłki, roztocza, kurz, dziwne bo przebywanie w takich niby uczulających miejscach gdzie wystepuja te allergeny nie stanowi dla mnie problemu, ta porzywka jest po rozgrzaniu sie, nie zwasze pojawia sie pot, typowe kropeczki, czesto z bąblami, myslałem ze to potówka. Tera zaczynam łykac na nowo leki, gdzie czesto jest mowa o mozliwosci uczuleń rerakcji alergicznnej, kilka razy popuchły mi oczy po ketonalu który musiałem zazyć przy bólach stawów wiec takie błedne koło, łykac leki przecizapalne, immunosupresyjne, sterydy które byc moze nasilaja moja pokrzywke, a moze jaka mam nadzieje uspokoja ja bo byc moze ta pokrzywka równiez jest na tle immunologicznym, nie wiem jakie mogłbym zrobic badania które moga to potwierdzic. Zapisywanie i łykanie leków typu telfast, ceterizyna, itp. nie przynosza wielkiej ulgi, troche mniej swedzi ale wysiew jest najgorsze ze głównie atakuje twarz szyje, potem tułów. Po 30min śladu nie mam. Jezeli nawet miałbym utajoną alergie pokarmowa która mi nie wyszła to czemu wysypuje mnie podczas podnoszenia temp. ciała, podczas pocenia sie? Żaden lekarz mi nie umie tego wytłumaczyc. Mama nadziej ze uspokoje jelitko, te zaostrzenie oklic odbytu, po 2-3 miesiacach bede widział czy pokrzywka troche odpusci a moze nie ustapi juz nigdy. Tak sie zastanawiam czy nie ma na forum podobnego przypadku do mojego? prosze o kontakt w razie podobnych objawów. pozdrawiam

Awatar użytkownika
Coralie
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: pomorskie

Post autor: Coralie » 28 lis 2010, 03:22

http://vimed.pl/100-dni/wstep-do-kodu-metabolicznego/ badania w tym lub podobnym instytucie mogą pomóc ustalić dokładne nietolerancje i alergeny. To są inne badania niż te testy płytkowe. Jednak są bardzo drogie. Jeśli będziesz miał podstawy twierdzić, że to jest jakieś uczulenie, to warto zrobić, mi polecał to lekarz, podając za przykład swoich pacjentów, którzy po wyeliminowaniu produktów na które byli uczuleni, praktycznie wyzdrowieli z wielu chorób pokarmowych, skórnych, bólów głowy, słabości itd. Oczywiście Crohna Ci to nie wyleczy, ale jest szansa, że skórę owszem i jelito też będzie odciążone. Ale wcześniej skonsultuj z jakimś specjalistą od nietolerancji pokarmowych, ja jeszcze nie zgłębiłam dokładnie tematu, więc musisz się dowiedzieć czy w Twoim przypadku warto to robić.

Ja mam atopowe zapalenie skóry i też przy tzw "zgrzaniu się" czy spoceniu, jak się za chwilę nie umyję, to wychodzą mi różne wysypki w zgięciach ciała, np tych łokciowych. To chyba częsty objaw u alergików, dziwię się, że lekarze tego nie powiedzieli.
Nie powinieneś też nosić żadnych wełnianych ubrań, ani sztucznych poliestrowych itd. Najlepiej, żeby była to 100% bawełna. Jeśli zauważasz skutki uboczne leków, to powiedz o tym lekarzowi, może niektóre Ci zmieni?
New beginning :)

henex
Debiutant ✽

Post autor: henex » 28 lis 2010, 07:02

Dziekuje za odpowiedz, testy pokarmowe jakies tam robiłem, nie wiem dokładnie na ile składników ale jak pamiętam to te rozszrzone, nie wykazały jakis przeciwskazań do sporzywania jakichś produktów. Musze sie zorientowac jakie moge porobic badania, pod katem pracy wątroby oraz przeciwciał w surowicy i moze cos wykarza, fakt faktem, częsc tych badan jest nierefundowana, co za tym idzie tez nie tania, szukałem przyczyny w tarczycy ale okazało sie ze jeje czynnosc jest prawidłowa. Bede szukał przyczyny w miare mozliwosći, napewno sie podziele swoimi uwagami, pozdrawiam

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”