pomozcie jestem nowa

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Zyczka
Debiutant ✽
Choroba: nie ustalono

pomozcie jestem nowa

Post autor: Zyczka » 08 lut 2006, 09:47

witam
wlasnie sie dowiedzialam po 10 latach ze mam CU. Dopiero wyszlam ze szpitala po silnym zaostrzeniu i ciesze sie ze jest taka strona jak ta i takie forum jak to bo nie czuje sie juz taka odosobniona w tej chorobie.
Czytam po kolei wszystko i daje mi to sile - widze ze mozna jakos z tym chorobskiem zyc...jakos....
chcialam prosic o porade co do bolu stawów - bola mnie wszystkie palce. Biore encorton 30 mg, salazopyrin, gazec i potas + zelazo. Na stawy lekarz zapisal mi ketonal - ale to tylko przeciwbolowy lek i nie bardzo pomaga.
Poleccie cos prosze co mi nie zaszkodzi z pomoze przezwyciezyc bol chodzenia
dzieki

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: łódzkie
Kontakt:

Re: pomozcie jestem nowa

Post autor: Shima » 08 lut 2006, 10:20

Witaj!!!Są dobre leki przeciwzapalne na stawy ale ich cena jest...powiedzmy jak dla mnie zaporowa :(
Tak wiec faszeruje sie ibupromem max i ..oby do przodu :)
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

annnnna
Debiutant ✽
Choroba: CU

Post autor: annnnna » 08 lut 2006, 11:55

tylko ze jak sie ma cu to nie powinno sie brac ibupromu, bo moze zaszkpdzic, szczegolnie jak mialas ostatnio zaostrzenie

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 08 lut 2006, 12:29

hmm...wiem...przy CD tez sie nie powinno ale czasem nie ma rady bo trzeba wstac i isc do pracy :? ....uff..to takie bledne kolo.
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Agnesis » 08 lut 2006, 17:09

A mi doktory powiedziały, że takie powikłania stawowe są bardzo częste przy nieswoistych zapaleniach jelit. To ten sam felerny gen paskudzi i tu i tu. Nie wiem dokładnie jak to jest, ale faktem jest, że mam zapalnie stawów biodrowo-krzyżowych stwierdzone w rezonansie, i w ogóle coś nie tak ze stawami. Nie mam jeszcze diagnozy co do stawów, bo jeszcze nie dotarłam do reumatologa. Ale zaczęło się zanim zaczęłam brać sterydy, i to jest na pewno powikłanie od choroby jelit, a nie od prochów. tyle wiem...
Niestety też zazywam ibubrofeny, jak już nie moge wytrzymać, cały czas mnie coś boli, najgorzej jak kręgosłup wariuje, bo wtedy trudno jest wytrzymać. Może jak już reumatolog postawi diagnozę to mnie odeślą na jakąś fizjoterapię, ćwiczenia, sanatorium, poradnia bólu przewlekłego, nie wiem na co, ale mam nadzieję, że to sie trochę uspokoi, bo od tego ciągłego bólu, to mi się czasami żyć odechciewa... Może ciebie też by wysłali na jakieś takie zabiegi? Popytaj swojego doktora. I trzymaj się.

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 08 lut 2006, 20:35

problem w tym ze dzie nikt niekoga nie chce wysylac ......nawet na przeswietlenie....ja o tym ze mam pekniety kregoslup dowiedzialam sie po 10 latach jak juz byly zrosty na kregach i bolo nie dawal spac....
wczesniej bralam zastrzyki z olfenu, a teraz doraznie tramal, a na ostry reumatyzm zastrzyki z naklofenu!!!
cos byc musi do cholery za zakretem;)

Ela
Początkujący ✽✽
województwo: małopolskie

Post autor: Ela » 08 lut 2006, 21:29

Ja na bóle stawów biorę Aspicam 15mg (substancja czynna meloxicamum). Jest na receptę i kosztuje coś koło 25 zł za 20 tabletek (bierze się najwyżej jedną dziennie, można brać pół, jeśli wystarcza). Ta sama substancja występuje też w leku Movalis, ale wtedy jest droższa. Generalnie lek jest przeciwbólowy i przeciwzapalny, podobno bezpieczny dla przewodu pokarmowego.
CU, j-pouch

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 08 lut 2006, 23:49

OOO...wlasnie..Movalis...mialam ten lek raz i byl swietny....tylko ze ...niestety juz wiecej razy go nie kupilam (z wiadomych przyczyn)

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 09 lut 2006, 12:09

dla napietych miesni Myolastan albo mniej toksyczny Tetraratio, zwlaszcza sa dobre przy zesztywnieniu miesni....trzeba jednak pamietac by nie przesadzac z dawkami i stosowac zgodnie z zaleceniami

flowera
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

Post autor: flowera » 09 lut 2006, 14:47

Witajcie mi na stawy pomaga bardzo Litozin (naturalny lek)
+ Witamina C
pozdrawiam flowerecia
Hej hej Kochani!!!
piszcie do mnie gg 760652

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agnesis » 10 lut 2006, 17:33

Jak to Inkaska? Pęknięty kręgosłup? A z jakiej przyczyny? Rany boskie i tak miałaś szczęście w nieszczęściu!!!

A na mnie movalis w ogóle nie zadziałał, nie zadziałał zwiotczający sirdalud( chyba tak sie pisze, nie pamiątam ), nie zadziałał dexak. Nic nie pomogło szczególnie, na zesztywnienie które mam. A ból minimalnie łagodzi ibuprom. Dopóki nie bedzie wiadomo, co mi jest, to chyba nie będę wypróbowywać nowych specyfików, bo u mnie to jest daremne. Zastanawiam się nad glukozaminą, sporo osób miało poprawę po tym, i jeśli się nie mylę, to na jelita też dobrze działa.

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 10 lut 2006, 18:00

ech stare dzieje...tzn. sie jakies 3 lata temu skarzylam sie na starszliwe bole w nocy, budzilam sie o 3 i nie moglam lezec w lozku, w koncu po wizytach u wielu lekarzy (ktorzy tylko prochy przepisywali), trafilam w koncu na jednego ktory zaproponowal zdjecie RTG, no i juz sam radiolog sie mocno zdziwil, wyszlo ze mam pekniete 2 kregi w odcinku piersiowym, ale stety/ badz niestety sa tam juz narosle na chrzstkach, tak wiec gorest by juz nic nie pomogl, jedynie operacja.....ale ja na razie sie nie spiesze, probowalam ustalic skad te pekniecia, no i chyba doszlam do tego ze kiedys spadlam ze schodow, i starcilam przytomnosc, mysle ze wetdy to sie stalo, fakt, ze pamietam ze mnie plecy bolaly ale nikomu chyba do glowy nie przyszlo ze to moze miec takie konsekwencje......ortopeda mi powiedzial ze tak za 4 lata widzi mnie na operacji, ale poki co ja sie nie spiesze....bo sie boje

_Adamo_
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: _Adamo_ » 11 lut 2006, 01:40

Widzę, że nie tylko ja mam problem z bólami kręgosłupa po sterydach. Odkąd biorę Encorton, szczególnie nad ranem i rano przed wstaniem boli mnie kręgosłup i to dość mocno, że aż trudno uleżeć. Wcześniej nie byłem pewien, czy to właśnie od sterydów, ale dzięki Waszym relacjom wiem już, co jest grane. Biorę w sumie niewielkie dawki, teraz zszedłem do 15 mg, więc może dzięki temu nie muszę brać tabletek przeciwbólowych, wystarczy się z rana porozciągać i ból mija. Trochę mnie tylko zastanawia, co ma oznaczać to "kompresyjne złamanie kręgosłupa" na liście efektów ubocznych Encortonu. Ktoś z Was może wie, o co może z tym chodzić i czy można to potraktować z przymrużeniem oka?

Awatar użytkownika
inkaska
Aktywny ✽✽✽

Post autor: inkaska » 11 lut 2006, 02:27

Awatar użytkownika
Agnesis
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Agnesis » 11 lut 2006, 09:37

No to pięknie. A ja narzekam, że mnie bardzo boli, że nie da się stać, chodzić, leżeć. Ale widzę, że Ty to dopiero masz. Całe szczęście, że rdzenia nie uszkodziłaś 8O

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”