pare pytan odnosnie oczu

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
hindus
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono
Kontakt:

pare pytan odnosnie oczu

Post autor: hindus » 11 mar 2006, 14:46

hej - nowu ja zasypuje forum - juz sie nie łamie :) ale z czystej ciekawosci zebym wiedział co i jak i kiedy moze byc naprawde niebezpiecznie - szukam jakiegos info ale nic z tego bo mało na ten temat jest - pare pytanek odnosnie oczu - jesli juz by przyjac ze choruje na jakies nzj to :

- jaka jest szansa wystapienia jaskry po roku choroby skoro wystepuja nastepujace objawy jesli idzie o oczy:

bardzo zadko i niekiedy (moze z 6 w ciagu roku) - gdy patrze na monitor komputera to kątem oka dostrzegam jak gdyby lecący do góry punkt - taki swiecacy - pogladam szybko w tamtym kierunku i juz go nie ma + codziennie męty + uczucie jakgdyby padajacego sniegu - takie małe swiecace pkciki wirujace w oku - ale nawet jak patrze w jeden pkt to one sobie wiruja - nie tak jak męty ze sobie jakgdyby płyna gdy rusze okiem - dodatkow oczasami jak wstane rano to jak leze w łóżku w momencie otworzenia oczu taki jak by pajaczek - jak mryga potem badz otwieram i zamykam to go nie ma tylko rano zaraz po przebudzeniu jak otworze oczy i jak np zamkne i po chwili otworze - to wtedy tak - takie czarne linie - nie wiem moze to cos z nerwami ? moze miałem to wczesniej ale jak cżłowiekowi cos dolega to sie zaraz dopatruje, mam tak od 6miesiecy no i jak juz wspomniałem na poczatku - jak jestem zwłaszcza na dworze to takie uczucie mrygania okregów na obrzerzach oka w rytm tetna - w sprawie tego kumpel mi mówił ze tez tak miał bo to ponoc czesto meczy grafikao - nadcisnienie itd ale nei wiem czy to nie jest na tej zasadzie ze mi sie nerw wzrokowy psuje czy cos b tu mi mryga w rytm tetna - to moze cos z nerwem + te rano pajeczynki zaraz po przebudzeniu hmm nei wiem lekarzem nie jestem i łamac sie nie łamie ob trwa to dosc długo i moze jak by było az tak powaznie to juz bym byłslepy - dzieki bogu narazie jeszcze nie - duza to szansa ze to poczatki jaskry - wiem ze przez neta mnie nie mozecie zdiagnozowac ale moze ktos cos powie moze miał cos podobnego - z tym mryganiem to mam problemy z sercem - biore leki na obnizenie cisnienia bo strasznie czest m iskacze pod wpływem byle czego - tak jak od tego stresowania bym sie nabawił nacisnienia + kołatanie o ktorym pisałem - koro mryga w rytm tetna to juz raczej cos z nerwami prawda ? nie zawze ob w domu teog nie widze - obraz normalny ostrosc normalna co by nie powiedziec ze nawet bardzo dobra, zadnego widzenia tunelowego nie mam przynajmniej tak mysle - moze cos poradzicie - nie stac mnie na te ciagłe wizyty u lekarzy.

Nie łamie sie ale chce cos sie dowiedziec na ten temat - niewiedza to najgorsza sprawa bo człowiek sie tylko zastanawia czy to normalne czy juz cos go bierze - wszedzie pisza ze zadko kiedy sa objawy przy jaskrze ze szybk oatakuje ale moze ktos miałcos podobnego - nie wiem. dzieki :] 3majcie sie.

Awatar użytkownika
ranka
Mistrzunio ❃❃❃
Choroba: CU
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: pare pytan odnosnie oczu

Post autor: ranka » 11 mar 2006, 15:02

to ci tylko okulista wyjasni :wink:
Obrazek

Misia

Post autor: Misia » 11 mar 2006, 16:07

treść wpisu została usunięta na prośbę użytkownika

mrowak
Debiutant ✽
Choroba: CD
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: mrowak » 14 mar 2006, 13:04

Miałam podobne objawy po odstawieniu sterydów.Mimowolne mruganie powiek i coś w rodzaju poplątanych, przeźroczystych nici w polu widzenia.Badanie wzroku wykazało -2,0 natomiast krwi - min. niski poziom pierwiastków.Lekarz prowadzący stwierdził, że są to skutki przyjmowanych leków - i osłabionego organizmu.Dzisiaj wady wzroku żadnej nie posiadam a i z krewką jest przyzwoicie.Zrób sobie takowe badania, może znajdziesz odpowiedż na gnębiące pytania. :lol:

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
województwo: śląskie
Kontakt:

Post autor: Raysha » 29 sie 2006, 08:03

Nie chce nikogo martwić ale moja babcia tez miała takie objawy jak powużej napisane i ma jaskrę i zaćmę...zresztę nie będę straszyc idź lepiej do okologa :lol:

Teraz ja mam pytanko jak mnie boli głowa to boli mnie całe czoło,po bokach i na środku głowy,bardzo rzadko z tyłu.Ale jak mnie głowa boli to i mnie oczy jakby od wewnątrz bolą.Wiem że powinnam iśc do okulisty ale niestety kolejki są i mam termin dopiero na październik :neutral: .Mama mówi że to może być jakieś ciśnienie w oczach.A wy co sądzicie??Poradźcie co jak mogę sobie ulżyć bo to jest noie do zniesienia.Biorę encorton,imuran i pentasę + witaminki

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: Shima » 29 sie 2006, 23:57

"idz lepiej do okologa"

Mikrusiu -kochanie czy to znaczy idz do onkologa czy idz do okulisty :?:

To zasadnicza roznica a niechcąco mozna komuś stracha napędzić :neutral:
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Shima
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Shima » 30 sie 2006, 00:01

Mama pewnie ma racje :)
a na kolejki nic nie poradzisz :evil:
Pozostaje ci tylko wytrzymac do października a jak juz nie bedziesz mogla z bolu glowy wytrzymać to poproś mamę o cos przeciwbólowego....napewno nie pozwoli Ci cierpieć a i bedzie wiedziala co dla Ciebie odpowiednie.
Zawsze służę rozmową [you] :)
Choroba:CD, astma, alergia, łuszczyca, ginekologiczne powikłania w trakcie leczenia immunosupresyjnego, podobno przebyta gruźlica jelit Stan:Lewostronna hemikolektomia,resekcja zwężenia w miejscu zespolenia i jeszcze dodatkowych kawałków jelit, zaostrzenie Leki:asamax3x1000mg,helicid2x1, metotreksat i parę innych paskudztw Waga/wzrost 99/173

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 30 sie 2006, 08:17

Ten okolog to miałby być okulista w żartobliwym tonie oko-log :]Sorry za kłopot
A przeciwbólowe zażywam właśnie apap,tylko jest problem bo mnie chwyta to często a często apapu brać nie mogę.. :neutral: Pozdrawiam

fiesta
Początkujący ✽✽
Choroba: CU

Post autor: fiesta » 25 lip 2007, 10:08

I ja napiszę coś odnośne oczu. Właśnie dziś zawiozłam mamę moją na zdjęcie opatrunku. Wczoraj miała usuwaną zaćmę. Nie choruje co prawda na żadne C..ale od wieku młodzieńczego ma silną alergię z astmą. A jak wiadomo, kiedyś takiego typu choroby leczyło się tylko sterydami. :smutny: I doktor potwierdził że zaćma jest z reguły powikłaniem po sterydowym.Sama raz po raz idę przebadać patrzałki, choć że mną jest ok. :roll: dziś poprosiłam o kropelki do oczu, wspominając że sporo pracuję przy komputerze i dostałam receptę bez problemu.
Dlatego apeluję do wszystkich, nie zapominajcie o okuliście.
pozdrawiam

P.S. wczoraj zabieg , dziś zdjęcie opatrunku i mama mówi, że lepie widzi :jupi: ale po co się męczyć...lepiej zapobiegać, jeśli się da.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 10 lis 2010, 10:28

Mikrusia pisze:Teraz ja mam pytanko jak mnie boli głowa to boli mnie całe czoło,po bokach i na środku głowy,bardzo rzadko z tyłu.Ale jak mnie głowa boli to i mnie oczy jakby od wewnątrz bolą.
Mikrusiu, chciałam się zapytac, jak rozwiazalas ten problem?
Mam podobne objawy, bylam juz u okulisty, ale niestety nic nie zauwazyl niepokojacego...
Przebadal mnie jak tylko mogl najlepiej... Przeciwbolowych nie moge brac, bo nawet czopki nurofen dla dzieci dzialaja na mnie prawie jak fortrans... :E
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Awatar użytkownika
Linda123
Aktywny ✽✽✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Linda123 » 10 lis 2010, 10:46

A może ten ból jest od kręgosłupa?
biore: pentasa 2x2, sulfasalazyna 1x2
IBS u dziecka

mjmartino
Początkujący ✽✽
Choroba: kolagenowe zap. j.
Kontakt:

Post autor: mjmartino » 17 lis 2010, 17:26

Witam
@hindus te objawy są spowodowane sterydami .. po odstawieniu powinno być lepiej ale profilaktycznie wizyta u okulisty nie zaszkodzi
@Mikrusia taki ból jak opisujesz może być spowodowany ciśnieniem śródocznym które może promieniować.. chodź jeśli bolą Cie skronie może to też być zwyczajowa migrena.
Ciepłe okłady z rumianku..
Jak sobie radzić z bólem głowy.. np rozgrzewający amol ... roztarty czosnek
Ja zazwyczaj staram się iść przejść po dworze 15 min ... głęboko oddychać.. w między czasie przewietrzyć pokój .. położyć się na trochę drzemka ... tabletka w ostateczności.. apap

A na zdrowe oczy .. marchewka i owoc czarnej borówki (nazwa apteczna) osoby z zaparciami pić ostrożnie.
Pozdrawiam
NFZ i biurokracje trzeba zlikwidować!
A lekarzy leczących na oko pozbawić prawa wykonywania zawodu!

Asamax 500 2|0|1
Budenofalk 3mg 0|0|0
Acidium Folicum 15mg 0|0|0 | co 2 dzień
Debutir 0|0|0
Colostrum 0|0|0
Imunoglukan 0|0|0
Bioastin Supreme 0|0|0 (6mg astaksantyna)

Jeśli coś jest niemożliwe do zrobienia, musi się znaleźć ktoś kto tego nie wie, przyjdzie i to zrobi!

Awatar użytkownika
Raysha
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Raysha » 17 lis 2010, 19:15

Alutka86 pisze:Mikrusiu, chciałam się zapytac, jak rozwiazalas ten problem?
mjmartino pisze:@Mikrusia taki ból jak opisujesz może być spowodowany ciśnieniem śródocznym które może promieniować.. chodź jeśli bolą Cie skronie może to też być zwyczajowa migrena.
Ciepłe okłady z rumianku..
Jak sobie radzić z bólem głowy.. np rozgrzewający amol ... roztarty czosnek
Ja zazwyczaj staram się iść przejść po dworze 15 min ... głęboko oddychać.. w między czasie przewietrzyć pokój .. położyć się na trochę drzemka ... tabletka w ostateczności.. apap
Em. To było dość dawno. Biorę apap i idę spać. Przechodzi.
Okulista nic nie wykrył.

Awatar użytkownika
Alutka86
Doświadczony ❃
Kontakt:

Post autor: Alutka86 » 17 lis 2010, 19:21

Mikrusia pisze:Em. To było dość dawno. Biorę apap i idę spać. Przechodzi.
Okulista nic nie wykrył.
no u mnie wlasnie jest taki problem ze wszystkie przecibolowe mnie oczyszczaja...
nawet nurofen w czopku dla dzieci... skubaniec nie zdazy sie jeszcze rozpuscic a juz banka odbytu (?) piecze i od razu wszystko z jelitek schodzi :)
Nie marnuj uśmiechu dla siebie samego!!!

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”