Plamy na twarzy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
tom-as
Ekspert ✿✿
Choroba: CD
województwo: śląskie

Re: Plamy na twarzy

Post autor: tom-as » 28 cze 2008, 09:18

Co o tym sądzicie? czy oboje mamy uczulenie od słońca?
moze tak.... moze nie... trudo powiedziec...

u Ciebei moze byc to spowodowane aza (imuranem) ? ja mialem tak ze kiedys co lato koło łokcia robila mi sie taka 'plama' takich malutkich krostek, które to kusiły świądem by je rozdrapać... oczywiscie im wiecej sie drapało tym sie to robilo powolutku większe... pod koniec lata znikalo.. by pojawic sie kolejnego lata. rok temu poczułem ze znow sie cos zbiera, ale juz sie opanowalem i nei drapalem... i sie to nie rozwinęło ... w tym tez nic nie mam. Tylko u mnie to w ogole dziwna sprawa bo ja sie nei opalam.. unikam słońca wrecz.

a może się oboje wybierzcie do dermatologa? :-) powiedz o lekach itd i pewnie cos powie na ten temat.. a moze jakas kolorowa masc na to da :-)

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 28 cze 2008, 12:49

tom-as pisze:a może się oboje wybierzcie do dermatologa? :-) powiedz o lekach itd i pewnie cos powie na ten temat.. a moze jakas kolorowa masc na to da :-)
no ja już byłam i szkoda mi się zrobiło pani dermatolog, bo jak jej opowiedziałam moją "historię", to miała taką bezradną minę i dała mi na to Davercin :neutral: a to jest przeca antybiotyk. A ja wczoraj posmarowałam na noc te zmiany Sudocremem i dziś jakby trochę lepiej jest :smile:
Sudocrem nie jest kolorowy tylko biały :smutny: :lol:
A chłopaku pomógł żel Fenistil.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Arnika
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: dolnośląskie

Post autor: Arnika » 18 paź 2008, 00:57

Mi lekarz powiedział, że przy lekach jakie biorę (asamax i salofalk) mogą wystąpić plamy na skórze (ale chyba chodziło mu tylko o plamy w sensie zabarwienia, nic innego) nie tyle od słońca, co od alkoholu, choć też oczywiście nie u wszystkich. Ja na szczęście nie mam takich objawów, ale może u niektórych osób tak się dzieje właśnie przy np. połączeniu nawet małej dawki alku z jakimś czymś (z diety).

Pozdrawiam
Arnika

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”