Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ania16
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: pomorskie
Kontakt:

Re: Stawy

Post autor: Ania16 » 29 wrz 2007, 18:21

i mnie tez stawy bola, ale najbardziej biodrowe, to moze byc posterydowe? sterydy bralam dosc dlugo, a nie biore ich juz cztery lata czy jakos tak.. czasami tez mnie tak nadgarstek boli ze nie jestem w stanie zgiac reki a nie wspomne o oparciu sie na niej...
a zaden lekarz nie chce dac mi skierowania na badanie na osteoporoze.. jak leczylam sie jakod ziecko dostalam raz na pol roku takie skierowanie do sopotu, tam robia takie badania..
http://magdamroczkowska.pamietajmy.com.pl/
Moj Aniołek (*)

Obrazek

Ileostomia od 7.03.2013

Marta31
Debiutant ✽
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Post autor: Marta31 » 06 gru 2007, 21:24

A mi pierwsze bóle stawów pojawiły się na około 3 tygodnie przed porodem. Głównie były to tylko bóle dłoni i sztywnienie palców u rąk. Moje dziecko ma już pół roku a ja nadal mam te sztywnienia. do tej pory nie brałam żadnych leków bo karmiłam dziecko piersią ale w końcu muszę chyba zaczac się leczyć bo z tego co czytam może się to źle skończyć... Muszę przede wszystkim przestać karmić syna.
Chcę jeszcze zaznaczyć, że od momentu zajścia w ciąże (może nawet trochę wcześniej miałam remisję CU, która chyba powoli się kończy bo parę dni temu znów zauważyłam krew. przeraża mnie nawrót chooby i do tego te stawy.

Aniijjaa
Początkujący ✽✽
województwo: opolskie

Post autor: Aniijjaa » 07 gru 2007, 11:05

Nie powinnaś z tym zwlekać dłużej, prędko do lekarza :roll:
Aniijjaa

Marta31
Debiutant ✽

Post autor: Marta31 » 07 gru 2007, 18:07

Wiem wiem, że nie powinnam zwlekać ale teraz wszystkie zapisy są dopiero na przyszły rok. Muszę więc iść prywatnie ale zupełnie nie wiem do kogo. Może byści mi polecili jakiegś dobrego lekarza z warszawy lub okolic.

Awatar użytkownika
natala09
Początkujący ✽✽
województwo: łódzkie
Kontakt:

Post autor: natala09 » 04 lut 2008, 16:50

Ja ze stawami mam duzo gorzej niz z jelitem !!! :( No i dlatego idę 14.02.08 do szpitala na pierwsza dawkę infliksimabu... Szczerze ? To juz nie moge sie doczekac :P
...natala09... :*:*:*:*

Marta31
Debiutant ✽

Post autor: Marta31 » 04 lut 2008, 17:12

A mi jak do tej pory się nie pogarsza i nie biorę żadnych leków na stawy. Bolą mnie nadal trochę kości lecz myślę, że to efekt ciązy i karmienia piersią. A poza tm z jelitkiem też mi się poprawilo i znów niczego nie łykam.
Jestem tylko baaaardzo zmęczona i przy tym nerwowa bo mój maluch daje mi nieźle popalić. Aż się boję jak zacznie raczkować...

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 11 lut 2008, 11:39

Ja do tej pory nie jadłam sterydów, a stawy dają o sobie znać o początku choroby, najpierw w nadgarstkach, potem w kolanach, paliczkach, biodrach, a teraz o zgrozo w barku lewym, przeraża mnie to, bo jestem leworęczna i boję się, że wysiądzie cała ręka, mam coraz większą ograniczoną ruchliwość tego stawu, a w nocy , jak długo śpię na nim, to budzi mnie ból w tym stawie, jak próbuję zmienić pozycję, powoli zmieniam i ból ustaje...Kolana, to klęcze nie mogę, a bark, to nawet nie dam rady porządnie teraz włożyć bluzeczki do spodni z tyłu przy użyciu tej ręki, żeby nie zabolało i najgorsze są gwałtowne ruchy lub mocniejsze szarpnięcie ręką.Pewno, jak zaczne się porządnie leczyć zatrzyma się, to i wrócą stawy do minimalnej przynajmniej normy.
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

elka
Debiutant ✽
województwo: małopolskie

Post autor: elka » 28 lut 2008, 16:13

Powiedzcie, czy leczycie sie u dwóch lekarzy: gastrologa i reumatologa? Ja mam z tym problem, na CU choruję już bardzo długo, ale od niedawna trafiłam do gastrologa ( do tej pory byli: chirurg, immunolog, reumatolog no i rodzinny...). Ponieważ u mnie Cu przebiega zamiennie jakby z RZS, bo stawy mnie bardzo bolą gdy mam remisje ze strony CU, wiec leczyłam sie także u reumatologa. Pani doktor chętnie mi przepisywała sterydy i bardzo mi pomagały, ale żołądek mi wysiadł no i trafiłam do gastrologa który jest wrogiem sterydów i wszelkich środków przeciwbólowych i przeciwzapalnych (które regularnie przepisywała mi reumatolog). Zażywam Imuran. Teraz z CU spokój ale stawy bardzo bolą. Co mam robić? Iść do tej reumatolog? Czy gastrolog specjalizujący sie w CU i CD nie wie jak pomóc przy bólu stawów?
Ela

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 29 lut 2008, 18:48

Czy próbowano leczyć cię sulfasalazyną?
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

elka
Debiutant ✽

Post autor: elka » 29 lut 2008, 22:16

Tak, na początku choroby, przez jakieś 2 lata, ale nie było efektów, tzn. pomimo tego że cały czas zażywałam sulfę choroba raz była a potem ni stad ni zowąd następowała remisja, nerki mi wysiadły i lekarz stwierdził, że to nie jest lek dla mnie. Zaczęłam stosować Salofalk i po nim zawsze był efekt. Niestety na stawy nie działa...
Ela

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 mar 2008, 16:33

To jest to problem, bo pp, ze teraz też będą działania niepożądane jest większe.. Zarówno Cu jak i ZS można leczyć biologicznie, ale ponieważ na CU jeszcze nie ma programu (jest na RZS) to nie jest łatwo znaleść miejsce, gdzie to zastosują.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
majka12
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: majka12 » 16 mar 2008, 13:46

Ja też się dołączam do problemu poniewaz nie brałam i nie biorę, sterydow, obecnie jestem na pentasie a stawy te nadgarstkowe, kolanowe i krzyżowe bardzo bolą tak, ze nie moge w nocy spać, a w dzień chwilami jest mi trudno wziąść szklanke do ręki i jak pisaliście uklęknąć, czy sie schylić, smarowanie tez nie pomaga i tak jak pisała Patryśka, chwilową ulgę przynosi mi kąpiel i zabardzo nie wiem co z tym dalej zrobić.

Awatar użytkownika
Agata K.
Początkujący ✽✽
województwo: kujawsko-pomorskie
Kontakt:

Post autor: Agata K. » 16 mar 2008, 15:53

Do dzisiejszego dnia biorę encorton ale stawy mnie po nim nie bolały i niebolą(tak mi sie wydaję),ale po sulfasalazinie to tak,ale tylko trochę i to na samym początku brania sulfasalazyny bo teraz nie odczuwam bólu stawów.
CU znowu się odzywa....zresztą od dłuższego czasu...

emiczek72
Debiutant ✽

Post autor: emiczek72 » 16 mar 2008, 19:38

jestem nowa o chorobie dowiedzialam sie przez przypadek gdy mialam biegunke krwotoczna i znalazlam sie w szpitalu od 14 lat mialam dolegliwosci ze strony stawów -kolana tzn.obrzęki ,bóle miaam dwie synowektomie kolana od roku pojawiy się kolejne bóle stawów-barkowe,krzyżowe,klatki piersiowej,opuchlizny palców oraz częste bóle żolądka z biegunką.od 8 lat jestem na sulfasalazynie lecząc kolano a nie cu,dopiero w lutym reumatolog skierowal mnie do szpitala na badania gdy powiedzialam mu o biegunce krwotocznej i jak zobaczyl moje wyniki krwi gdzie mialam wysoką anemię i dzięki bogu bo wybadali mnie na siódmą stronę i najważniejsze zrobili kolonoskopię gdzie wybadali cu,dalej biorę sulfasalazyne nlpz zakazali przeciwbólowe teraz to zaldiar 3 razy dziennie w razie bólu stawów ale już się boję bo wiem że jakmnie bolą stawy to nie pomaga w dzieciństwie mialam zapalenie stawów ,częste anginy,póżniej usunięto mi migdaly,w wieku 18 lat mialam salmonelle
beata

Awatar użytkownika
doelli
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie
Kontakt:

Post autor: doelli » 13 maja 2008, 22:05

Mnie też stawy nawalają i w nadgarstku, i w kolanach, i teraz w barku, i tu jest najgorzej, bo już nie podniosę i nie wyprostuję mojej lewej ręki na prosto do góry, i od czasu do czasu pojawia się taki kłujący ból, a nie daj Boże, jakiś szybki ruch - ból... prof. dała mi sulfe, ponoć pomaga na stawy, zobaczymy... ale z tym stawem barkowym nie jest za wesoło, a dodatkowo jest to lewy bark, a ja jestem mańkutem... :smutny:
doelli
Jak dobrze, że jesteście!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”