Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
loko
Debiutant ✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: lubelskie

Re: Stawy

Post autor: loko » 18 maja 2008, 10:45

a mnie pobolewaja stawy nadgarstkowe i barkowe i strzykaja. wogole w kolanach mi strzyka trochu i wszedzie. czy to mozliwe jest ze przez chorobe-pierwsze objawy-bo juz mi tak strzyka od ponad roku. czy to poprostu od tego ze na silowni przeciazalem stawy zbyt duzymi obiazeniami? czy odzywka moze wywolac CU lub CD i od tego te powiklania? pozdrowionka

Awatar użytkownika
Yaseck
Początkujący ✽✽
Choroba: CU
województwo: warmińsko-mazurskie
Kontakt:

Post autor: Yaseck » 26 maja 2008, 09:58

Nie powiem raczej nic nowego. Po zejściu z metypredu bolą mnie stawy. Najbardziej kolana i staw biodrowy. Na szczęście nie jest to nie do wytrzymania, więc nie stosuję żadnych maści itp.

Awatar użytkownika
Lemoni
Doświadczony ❃
Choroba: CD
województwo: -- poza Polską --
Kontakt:

Post autor: Lemoni » 08 cze 2008, 15:18

Od wczoraj bolą mnie stawy kolanowe, łokciowe i nadgarstkowe. A raczej mam ograniczoną możliwość poruszania nimi, chodzę na ugiętych nogach, przy skomplikowanych czynnościach (typu wyjęcie komórki z torebki) nadgarstki i łokcie mi strzelają (ała...), natomiast kucanie stanowi wielkie wyzwanie. Nie jest to efekt odstawienia sterydów (nigdy ich nie brałam), ani też stan zapalny. Sądzę, że powodem jest mała ilość mazi w stawach. Ktoś miał podobny problem? Do tego mam dziwną wysypkę na nogach (ktoś już wspominał o niej w starym wątku stawowym, to wygląda jak poparzenie niemalże (?)). I wg mamy mam opuchnięte kolana. Mam nadzieję, że nie ma to związku z jelitami.

Basia 444
Początkujący ✽✽
Choroba: nie ustalono

Post autor: Basia 444 » 08 cze 2008, 19:56

Hej witam serdecznie ,,chciałam powiedziec ze dowiaduje sie od was wielu ciekawych rzeczy :razz:
Jednak okazuje sie ze uczymy sie przez całe życie !! :idea:
Weszłam przejrzec tematy ,i kliknełam sobie na opuchniete nogi ,,zdawalo mi sie ze nic nie znaje a jednak wiele osób ma kłopoty ,,,
Ostatnio mam klopoty poniewaz puchną mi nogi ,,i nie wiem od czego !!!
Dzis np jest dobrze,,,,,,,,,,,,, samo mineło ,,ale czwartek i piatek okropnie ,,puchną o jakies 3 cm w kostkach -wkurzylam sie i zmierzyłam je centymetrem hahahhaa zeby nie myslec ze mam paranoje :twisted:
Wazna informacja dla mnie jest to ze stawy ,,,moga dawac znać o sobie przy alergi na białka mleka !!!
Niedawno dermatolog kazal mi wykluczyć mleko zupełnie/mam uczulenia/ :mad: potrzyłam na to z powatpiewaniem a jednak miał racje ....lepiej sie czuje
a teraz jeszcze czytam ze ma to zwiazek ze stawami ,,które mi potrafią niezle dokuczyc ??
Pozdrawiam serdecznie Basia :wink:
usmiech dla wszystkich !!!

Awatar użytkownika
Marta XXX
Debiutant ✽
województwo: mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Marta XXX » 08 cze 2008, 20:36

Lemoni pisze:Mam nadzieję, że nie ma to związku z jelitami.
Moim zdaniem ma. Bo ja miałam podobnie. Zaczęło sie bardzo niewinnie od nadgarstków, później łokcie, kolana i kostki a skończyło sie tak, że po dwóch tygodniach ze nie mogłam się ruszać i wstać z łózka. Dodam jeszcze, że kolana nadgarstki i palce były opuchnięte.
Ja tego nie powiązałam z Crohnem. I to był mój błąd.
Ale niestety tak było.
Dostałam sterydy, które pomogły od razu.

Basia 444
Początkujący ✽✽

Post autor: Basia 444 » 08 cze 2008, 20:39

Kiedys chyba 3 lata temu zrobiłam badanie w kierunku osteporozy,,wynik chyba nie za dobry ,,pan ktory robił mi badanie wysłal mnie do lekarza ,,ale tam madra pani dr..powiedziała ====w pani wieku ostoporoza ,,za mloda jest pani ,,,,,,,
chyba cos tam pisalo o osteopeni ????nie pamietam dzis ,ale moje kosci sa w zlym stanie ,,podobno sa 10 lat starsze odemnie tak powiedział ortopeda !!!! :wink:
ciagle musze chodzic na rehabilitacje ,,mam kłopoty z kregosłupem ,,,,w zyciu nie powiązalabym tego z chorobą jelit !!!i z alergiami :oops:

Basia 444
Początkujący ✽✽

Post autor: Basia 444 » 08 cze 2008, 21:30

Ja tak szczerze ,,,,,,,,,,to nawet nie wiem czy jestem chora ,,,pisałam na forum ,,o tym ,,i musze dopiero znalezc jakiegos lekarza !!
Własciwie czytam wasze posty i sie boie ze moge pasować ??? :cry:
Moje kontakty z gastrologami to nieudolne i godne pozałowania ,,,wizyty lekarskie ,,i z tego co widze nie majace nic wspólnego z leczeniem :mrgreen:
U mnie jak lekarz ma dac skierowanie to jest gorzej chory jak ja hahahhaaaa moj ortopeda nie daje skierowan !!
Przepraszam ,ale mam proste pytanie jak sie sprawdza wapno ?
i jak sie objawiaja zaburzenia wchłaniania >??
zielona jestem jak łaka na wiosne !! :wink: wybacz ,,,
Dziekuje za informacje Basia

Basia 444
Początkujący ✽✽

Post autor: Basia 444 » 10 cze 2008, 22:36

Chcialam powiedzieć słowko ,,,,
mam pomysl ,,moze w gabinetach lekarskich ,,nalezy zawiesić ,,,,takie tabliczki ,,,,jak napisała Anetka :razz:
,,,Jeśli sa krwawienia to nalezy to obowiązkowo dokładnie sprawdzić !,,
Sama nie mam kasy ale z ochotą bym kupiła takie tabliczki !!!usmiech dla moich lekarzy ....po znajomosci bym je sprezentowała :?:
Nie powiem ile razy weszłam do gabinetu poruszyc ten w sumie delikatny dla mnie temat ,,,,,,,, a uslyszałam słowa typu ---po co pani gastrolog pewnie ma pani homoroidy i nie ma co sobie szukać choroby ??? :mad:
Nie rozumiem lekarzy :oops: chce to napisać i napisze :razz: ,,
czytam wasze posty i widze jak ciezkie sa choroby jelit ,,,,,,,,,,,dziwimy sie ze w naszym społeczenstwie nie ma tego tematu ,,,,,,,,,,temat tabuuuuuuuuu
najpierw lekarze musza dojrzec do tego ze gastrolog to lekarz !!!!a nasze jelita to jeden z głównych organów ,,,,,,,,,a stolec ,,to nie wstydliwe obrazliwe słowo ,,a skutek działania naszego ciała ,,,,,,,,,,,
Lekarze rodzinni powinni miec Tabliczki z takim napisem ?????
Ale zanim je dostana powinni przejrzec to forum ,bo nie maja pojecia o chorobach jelit !!!
Pozdrawiam Basia :wink:

Joanna23
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 18 paź 2008, 10:09

Od dwóch dni bolą mnie stawy czyli w kolanach, w łokciacj i stopa wraz z palcami u nóg i jeszcze oczy mnie bolą niewiem czy to wszystko z powodu tego że choroba trochę się pogorszyła.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Natalka
Weteran ✿
Kontakt:

Post autor: Natalka » 20 paź 2008, 22:54

No może tak być, przy zaostrzeniu stawy czasem dają znać o sobie niestety, też tak miałam.
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

JULCIA
Debiutant ✽
Choroba: CD u dziecka
województwo: zachodniopomorskie
Kontakt:

Post autor: JULCIA » 04 lis 2008, 14:58

Witam ,
moja córka też od trzech lat narzekała na bóle stawów ale jedynym lekiem był antybiotyk który rzeczywiście stawiał ją na nogi , czasem bidulka z łóżka nie mogła wstać tak bolały ją kostki u stóp , łokcie , kolana a najgorsze było jak biodra bolały niestety nikt nie wiązał tego z problemami choroby jelit.
W tym roku w lipcu padła diagnoza Crohn i od razu przebadano kości jak odczytano mi wyniki to aż usiadłam , osteoporoza. Od razu dodatkowe leki i dziś dzięki Bogu jest ok, jesień/zima to były częste wizyty u lekarza i antyiotyczki a dziś jest spokój. Bierze tchonocalcin , alfadiol 15 listopada ostatnia orcja leku przez mieiąc i robimy powtórne badania kości , mam nadzieje że wynik będzie lepszy od poprzedniego.
pozdrawiam
JULIA ( i jej mama sylwia)
125cm , 25kg ,
bierze : entocort 2-0-0 , pentasa 2-0-2 , tchonocalcin , alfadiol , plus witaminy .

Joanna23
Doświadczony ❃
miasto: bytom

Post autor: Joanna23 » 05 gru 2008, 12:21

na od dwóch dni mam straszny ból kręgosłupa, ale na tym się nie kończy ból kolan i ból lewej ręki. Dobrze że to nie prawa bo bym pisać nie umiała na klawiaturze.
Biorę: Asamax tabl 500mg 2-2-2-2, asamax czopek 0-0-1 ircolon 1-0-1, probiotyk, intesta, nospa. Stan: Zaostrzenie. Waga / Wzrost : 40,5 kg/ 158cm.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 05 gru 2008, 15:32

korzystalem przez 15 dni z zabiegow rehabilitacyjnych na kregoslup,stawy,stopy.....i ..pomaga,tyle,ze niemozna usunac skutkow bez usuniecia przyczyny,,,,czyli niemajac remisji CU skazanym sie jest na bole...i to w najdziwniejszych momentach i miejscach...ale korzystajac z okazji - czy ktos slyszal o takim zabiegu jak "fala uderzeniowa na ostrogi pietowe " :?:
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

wera914
Debiutant ✽

Post autor: wera914 » 29 gru 2008, 15:14

W moim przypadku ból stawów poprzedził atak CU. W kwietniu 2008 rozpoczął się okropny ból biodra. Lekarze w tym czasie tłumaczyli ból nadwyrężeniem. Przerwa w bólu nastąpiła końcem czerwca a początkiem lipca (potrafiłam biegać itp.) W połowie lipca na nowo ból ale tym razem dwóch bioder. Chodziłam na rehabilitacje-bez najmniejszych rezultatów. Odwiedzałam lekarzy o różnych specjalizacjach- neurolog, ortopeda aż wkońcu trafiłam do reumatologa. Biodra tak mocno dawały się we znaki że nie byłam wstanie obrócić się na drugi bok oraz wstać z łóżka. Pani doktor reumatolog przepisała mi końską dawkę leku które spowodowały biegunkę z krwią.
Trafiłam do szpitala (październik 08)zdiagnozowano CU. Obecnie lekarze wiążą ból stawów z CU. Leczę się sulfasalazin EN 3*2tab. Ból nadal się utrzymuje ale jest lepiej niż przed zażywaniem leku, jednak są takie dni podczas których okropnie bolą mnie biodra. Jelita się uspokoiły (nie jest to stan remisji ale zaostrzenia też nie). Mogę powiedzieć, że stawy bardziej mi dokuczają niż jelita. Niedawno doszedł ból prawego barku jednak w miarę znośny. Za niedługo mam wizytę u nowego reumatologa więc zobaczę co powie...Przetestowałam wiele maści i mogę polecić Balsam Świątynia Niebios koszt około 6 zł, opakowanie małe ale dość wydajne.

elizabet-70
Początkujący ✽✽
województwo: świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: elizabet-70 » 29 gru 2008, 15:27

wera914, Fajnie że wspomniałaś o maści pewnie wypróbuję.
Mnie też czasami bolą biodra ale trwa to zazwyczaj 2-4dni i samo przechodzi,odczuwam też bóle pleców i kolan,narazie nic z tym nie robię bo ustepuje i mam nadzieje ,że tak zostanie .
ela

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”