Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Stawy

Post autor: mgiełkaa » 22 maja 2013, 17:38

WrednaTubisia, jestem na początku drogi, bo do tej pory rehabilitacja u mnie wyglądała słabo raz na 5 lat w porywach 10 serii i odpust. Przeważnie było tak, że do 16-tej praca, a rehabilitacja do 15.30. Potem inne sprawy mnie absorbowały itd.odwlekałam. Teraz biorę się za siebie zanim całkiem się rozsypię. Doktor powiedział: ale się Pani posypała :wink: Teraz tylko dostać się na rehabilitację i przedłużać ją póki jeszcze NFZ zapewnia jako taką.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 22 maja 2013, 18:05

no wzięłam przykład z mądrzejszych i biorę się :wink: Jedno mnie tylko zastanawia. Doktor, który wykonywał artroskopię kolana powiedział przed zabiegiem:: robimy, ja w rehabilitację nie wierzę. Po zabiegu zalecił napinanie mięśni uda i kolana i też powiedział, że w rehabilitację nie wierzy. No i bądź tu człowieku mądry.

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 22 maja 2013, 18:16

Uwierz mi, że pierwszy raz spotkałam się z taka opinią. Po zabiegu nawet nie obejrzał kolana, zero rehabilitacji, mój błąd, bo zastrzyki z kwasu haliuronowego olałam brzydko mówiąc (pomogłyby albo i nie). Drugiego kolana na pewno nie dam sobie pokroić, chyba, że się rozsypie.

Natalka
Weteran ✿
Choroba: CD
województwo: lubelskie
Kontakt:

Post autor: Natalka » 23 maja 2013, 00:00

trwa moje kolejne zaostrzenie, ale pierwsze takie w którym mam objawy stawowe, różne dziwne bóle, natomiast ze strony flaka objawy bardzo skąpe, choć w kolonce widać zmiany w całym jelicie, jak nie urok to sraczka :wink: ale nie ma co się martwić dopóki mogę jeszcze chodzić, bo najbardziej to właśnie nóżki i bioderka dają znać o sobie :razz:
Nie istnieją żadne określone potrawy, które zasadniczo wpływają na ciężkość przebiegu lub na rodzaj nawrotu choroby u wszystkich pacjentów.
poradnik żywieniowy Falka

Awatar użytkownika
gryzonos
Początkujący ✽✽
województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: gryzonos » 23 maja 2013, 07:40

mgiełkaa, nie polecam kwasu hialuronowego pomaga tylko na chwile( w moim przypadku ok tygodnia) a ból jest nie do zniesienia. Za to polecam ćwiczenia izometryczne które na pewno pomogą do tego dołożyłbym basen i miejscową krioterapie.
Jeżeli co drugi twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.
Michu

Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃

Post autor: mgiełkaa » 23 maja 2013, 20:31

Dostałam zlecenie na 3 amp. i tak najtańsze (OTC) ale skoro szanse były 50/50 to nie ryzykowałam. Raz, że koszt 300zł, dwa: jedna seria to nic, a trzy: jak zobaczyłam pacjenta po zastrzyku (jego minę i krew wyciekającą spod nogawki spodni) to zwyczajnie zdezerterowałam. Krioterapię miałam przed zabiegiem (przeciwbólowe działanie), a teraz zobaczymy co zleci rehabilitant. Ogólnie to chyba poproszę lekarza o wypisanie wniosku do sanatorium, może się doczekam (korzystałam jak miałam 16lat).

Dżordż
Aktywny ✽✽✽
Choroba: osoba zainteresowana
województwo: lubelskie

Post autor: Dżordż » 08 lip 2013, 20:19

Mam dalej dolegliwości od stawu biodrowego bądź krzyża coż począć? Stosował ktoś takie zabiegi: http://pogorzelica.sandrareha.pl/zabiegi/diadynamik/

[ Dodano: 08-07-2013 ]
gryzonos pisze:Za to polecam ćwiczenia izometryczne które na pewno pomogą do tego dołożyłbym basen i miejscową krioterapie.
A jakie ćwiczenia izometryczne na kręgosłup w dolnym odcinku obok stawu biodrowego?

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 lip 2013, 21:00

aktualnie chodzę na zabiegi na kręgosłup,szczególnie lędzwiowy: TENS,laser,Sollux lampa no i Aquavibron.
Na NFZ ,choć troche trzeba czekać,inna sprawa,że ja takie zabiegi mam 3 x w roku.
Pomaga,ale to nie jest tak, ze przechodzi po 2 zabiegach.
Ja chodze na 10 zabiegów i czuje różnice,ale nigdy mi ból nie schodzi do końca.
I tak pozostaje na końcu Poradnia leczenia Bólu,zastrzyki i no.. jeszcze akupunktura tam,taka z podłączeniem igieł pod prąd.

Diodynamik jest ok...ale nie oczekuj za dużo od razu.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 14:14

Ja mam cały czas problemy ze stawami. Nie do zniesienia bolą mnie nadgarstki, dłonie i czasami łokcie. Kręgosłup w odcinku piersiowym też ostatnio daje do wiwatu. Nie wiem co mam z tym robić. Funkcjonowanie z takimi dolegliwościami jest niemal niemozliwe :-(
Monika81

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 14:31

byłam u reumatologa, dostałam Metypred, brałam przez 3 miesiace. Nic nie pomogło. Tak samo bolały przed , w trakcie brania jak i teraz kiedy juz ponad dwa miesiace nie biore. Reumatolog stwierdził ze sterydy na mnie nie działają. Zaproponował Metotreksat i tyle. Nie wiem czy zaczac brac czy nie. Obecnie biore na jelta Pentase 2x1 gran. + Biogaia. I to wszystko...
Monika81

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 14:41

chyba 4 mg na tydzień. tylko ze ja np nie moge brac osłonowym tabletek na zołądek bo one powodują u mnie polipowatość, a reumatolog kazał brac. W ogóle jakoś tak zlewajaco do tematu podszedł...
Monika81

Awatar użytkownika
ita71
Doświadczony ❃
Choroba: CD u dziecka
województwo: pomorskie

Post autor: ita71 » 09 lip 2013, 14:45

Monika81 pisze: Zaproponował Metotreksat i tyle. Nie wiem czy zaczac brac czy nie. Obecnie biore na jelta Pentase 2x1 gran.
Syn bierze Methotrexat w dawce 20 mg na tydzień + Pentasę w granulacie, na CD.
Też zastanawiałam się czy się zgodzić, ale szczerze mówiąc nie mieliśmy już wyboru.
Nigdy nie mów nigdy...

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 14:48

byłam u innego reumatologa, bierze mnie do szpitala na badania we wrezśniu, chce wdrożyć leczenie biologiczne...zobaczymy. Ale to dopiero we wrześniu. Do tego czasu będę się męczyć niemiłosiernie. Dzisiaj rano nawet nie byłam w stanie samodzielnie umyć zębów tak bardzo bolały mnie ręce.
a co do diagnostyki stawów to oprócz badań krwi, które wyszły w normie, ujemnego HLA-B27 w sumie nic nie było wiecej. Całe to moje leczenie jest "na oko" :-/

[ Dodano: 09-07-2013 ]
Boję sie tego Metotreksatu. Poza tym planuje ciąze w niedługim czasie, przynajmniej bym chciała...
Monika81

Awatar użytkownika
Monika81
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Monika81 » 09 lip 2013, 14:53

Ach, zapomniałam, ANA profil, czynnik reumat. wszystko ujemne
Monika81

Awatar użytkownika