Stawy

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mgiełkaa
Doświadczony ❃
Choroba: CU
województwo: mazowieckie

Re: Stawy

Post autor: mgiełkaa » 07 gru 2014, 23:30

Maatylda, tak, powiem więcej wybrałam poradnię przyszpitalną przy ul,Wołoskiej (MSW) żeby za bardzo nie rozjeżdżać się po mieście :wink: i mieć pewien porządek w chorowaniu.
obyty.z.cu, pani doktor stwierdziła, że przyczyną jest zapewne CU, a w razie gdyby objawy nie ustąpiły do kolejnej wizyty będzie dalej diagnozować.
Z jednego jestem zadowolona, Asentra pomoże na jesienną depresję.
Wzrost 167cm, waga 64kg, ASAMAX 500mg 3x2tabl. AZATHIOPRINE 75mg

Leczenie: MSWiA Warszawa

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
województwo: wielkopolskie

Post autor: obyty.z.cu » 08 gru 2014, 09:49

mgiełkaa pisze:Z jednego jestem zadowolona, Asentra pomoże na jesienną depresję.
jak wiele się zmieniło w leczeniu,ile dostrzegamy dobra w psychice.Aż się nie chce wierzyć na co można przepisywać te leki,nie powodujące zresztą chyba żadnych negatywnych skutków,za to dobra wiele.
Tobie "na stawy",mi na swędzenie skóry serwują Atarax.
Jak te leki spowszedniały...i dobrze,oczywiście jeśli zleca je lekarz i się ich nie nadużywa.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Lisss
Początkujący ✽✽
Choroba: CD

Post autor: Lisss » 16 lut 2015, 21:19

Hej :-) Ja już od roku ciągle na starydach :-/ jelitko spoko, ale co próbujemy zejsc z dawki pojawiają się okropne bóle stawów (moja gastro mowi,ze to pozajelitowe objawy cu). No przeciez nie bede całe życie sterydow łykać, nie wiem co robić :-(
CU rozpoznana w 1998 roku. 2 lata ciągłego zaostrzenia bez reakcji na leki.
Styczeń 2000 r. - Kolektomia odtwórcza, czasowa stomia.
Maj 2000 r. - Zamknięcie stomii. 14 lat życia w totalnym zdrowiu bez leków z j-pouchem.
2014 r. - Ciąża i objawy jak przy zaostrzeniu CU. Rozpoznanie: CD. Pentasa i encorton.
Od sierpnia 2014 Metypred, Azathioprine i Pentasa

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽

Post autor: emalkadream » 27 kwie 2015, 14:35

Potrzebuje pomocy.
Jak sobie radzicie z posterydowym bólem stawów? Schodzę z metypredu i ledwo żyje.
Od wczoraj boli mnie dolny odcinek pleców tak że nie mogę się wyprostować.
Jak sobie z tym radzicie? Możecie polecić jakąś bezpieczną maść? Nie chce sama eksperymentować żeby flakom nie zaszkodzić.
Cytując obyty.z.cu: lepiej już było, żeby tylko nie było gorzej..

Lekkie załamanie psychy...

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 27 kwie 2015, 21:47

A może odstawiasz za szybko? co do maści to wydają się być dość bezpieczne jak się nie smaruje całego ciała. Natomiast skuteczność to już inna sprawa.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 27 kwie 2015, 22:10

emalkadream pisze:Jak sobie z tym radzicie? Możecie polecić jakąś bezpieczną maść
maść jeszcze nigdy mi nie pomogła,żadna,któryś lekarz ,chyba ortopeda mi powiedział,że maści to może są dobre,ale nie na te boleści.Raczej na psychikę.. :wink:
Lepiej pomagały mi bardzo ciepłe okłady,ale tak naprawdę to pomagała seria zabiegów z szczególnym wskazaniem TENS.O masaż dobry też...
Są i inne leki,ale to chyba wiesz.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽

Post autor: emalkadream » 28 kwie 2015, 06:55

Mamcia pisze:A może odstawiasz za szybko? co do maści to wydają się być dość bezpieczne jak się nie smaruje całego ciała. Natomiast skuteczność to już inna sprawa.
Odstawiam wyjątkowo wolno co 2 mg, 5 dni temu zeszłam z 8 na 6mg. od 4 mg mam schodzić o 1mg.

Czy reumatolog będzie w stanie mi coś pomóc na taki ból posterydowy?
Wczoraj ledwo chodziłam. Oczywiście okład z rozgrzanego coldpacka pomagał najbardziej, ale w pracy to chyba nie przejdzie :) Jedni grzeją obiadki w kuchni a ja kompresy :)

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Mamcia
Specjalista od Spraw medycznych
Choroba: CD u dziecka
Kontakt:

Post autor: Mamcia » 01 maja 2015, 19:38

Może powinnaś schodzić wolniej. jest to rodzaj trudnego kompromisu - ja najszybciej zejść ze względy na działania niepożądane narażając się na skutki odstawienia. Każdy organizm inaczej reaguje, bo nadnercza w innym trybie podejmują produkcję kortyzolu.
Przyłacz się do Towarzystwa J-elita. Działamy dla waszego dobra, ale bez Waszej pomocy niewiele zrobimy.

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽

Post autor: emalkadream » 19 maja 2015, 14:19

No i mój problem ze stawami skierował mnie na SOR w Szpitalu Praskim. W sobotę dostałam takiego bólu pleców że jak mąż próbował mnie podnieść to zemdlalam z bólu.

W szpitalu nikt nie chciał mi uwierzy ze tak może mnie boleć, albo że to od sterydów, aktualnie jestem na 2mg. Po 6godzinach na oddziale badaniach krwi EKG i rtg wysłali mnie do domu z zaldiarem i mydocalmem i uwaga zwolnieniem na sobotę i niedziele (z soru wyszlam o 4 nad ranem w niedziele).

Na szczęście udało mi się dostać w niedziele do internisty w luxmedzie, dostałam zwolnienie na tydzień i jeszcze trochę zaldiaru(bo szpital dal mi receptę na 3dni) Ale internistka tez nie wierzy ze to sterydy obstawia raczej rwe kulszowa. Rzeczywiście noga trochę tez mnie boli ale nie wiem czy to to.

Czy powinnam zgłosić się do reumatologa i zacząć się badać u niego?

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: kaskaaa1502 » 19 maja 2015, 14:46

emalkadream pisze:Czy powinnam zgłosić się do reumatologa i zacząć się badać u niego?
powinnaś. też borykam sie ze stawami i poki co ulgę przyniosły tylko zabiegi (masaż, jonoforeza i laser) też kazali brać przeciwbólowe i brałam przez chwile. bo to bez sensu było. po tabletce przez godzine bylo lepiej a pozniej znowu to samo. po zabiegach na początku tez nie bylo rewelacji, ale rehabilitanci w gabinecie powiedzieli, zeby poczekac tydzień/dwa. i faktycznie, jestem ponad miesiąc po zabiegach i jest w miare ok.
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
emalkadream
Początkujący ✽✽

Post autor: emalkadream » 19 maja 2015, 17:14

Co powinnam zasugerować lekarzowi? W remumatologicznym aspekcie maszych chorób jestem zielona :oops:

Asamax 500 2x3szt
Aza 75mg

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU

Post autor: obyty.z.cu » 19 maja 2015, 17:25

u mnie tak naprawdę pomógł lekarz anestezjolog w Poradni Leczenia bólu,zastrzyki blokady, do tego akupunktura z prądami.
No i Tramal,on mi pomaga a nie szkodzi na nic.
Z zabiegów to TENS , praktycznie jedyny zabieg po którym poprawę się czuje prawie od zaraz.
No i dobrze zrobiony masaż,może być nawet AQUAVIBRON, pod warunkiem ,że robi to ktoś odpowiedni, znający się na rzeczy.

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 19 maja 2015, 17:51

A może skierowanie do neurologa? Neurolog może wysłać na badanie rezonansem czy tomografem czy nie ma jakiegoś ucisku przez kręgi na nerwy, co często jest przyczyną dużego bólu.
Reumatolog to raczej od ogólnych bóli stawowych - gdy boli i w kolanie i w barku, nadgarstkach itd

Awatar użytkownika
kaskaaa1502
Aktywny ✽✽✽
województwo: podkarpackie

Post autor: kaskaaa1502 » 19 maja 2015, 18:02

subzero, bolą też stawu krzyżowo biodrowe, oj naprawde bolą... a tomograf i rezonans może tez zlecic reumatolog... kurcze nawet rodzinny moze to zrobic...
A jak się przewrócę, to się podniosę. A jak się nie podniosę to sobie poleżę i ...uj :P

Awatar użytkownika
subzero
Aktywny ✽✽✽
Choroba: niesklasyfikowane NZJ
województwo: śląskie

Post autor: subzero » 19 maja 2015, 18:08

A tego nie jestem pewna czy może, rodzinny ma ograniczone możliwości jeśli chodzi o bezpłatne skierowanie na badania, a specjalista już ma większe.
Mój lekarz ogolny woli raczej skierować do specjalisty, który sam zdecyduje jakie badanie będzie najlepsze i co dalej gdy już dostanie wynik.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”