ból pleców/lędźwi

Czyli choroby stawów, skóry, nerek, oczu itp

Moderatorzy: Anette28, Moderatorzy

Zablokowany
Awatar użytkownika
Robertos
Początkujący ✽✽
Choroba: CD
województwo: wielkopolskie
Kontakt:

ból pleców/lędźwi

Post autor: Robertos » 26 lis 2013, 22:42

mam problem
co jakiś czas, zwłaszcza wieczorami i w nocy, dostaję bólów w plecach, po prawej stronie, tak jakby na wysokości prawej nerki....

badania moczu są w porządku, obraz USG także
zgłaszałem problem lekarzom, ale jedyne co usłyszałem to info, że to może nerwobóle albo po prostu stan zapalny oddziałuje na jakiś nerw...

ktoś może miał podobny objaw?
Coś się kończy, coś się zaczyna...
--------------------------------------------
Operacja 17.XII.2013:
usunięcie przetoki jelitowo-pępkowej oraz jelita grubego od zastawki aż po zagięcie wątrobowe...

Leki
pentasa 2x2, azatiopryna 1,5 , pantopraz, tardyferon fol, wit. pp, multilac

Awatar użytkownika
Robertos
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Re: ból pleców/lędźwi

Post autor: Robertos » 26 lis 2013, 22:52

nie, nikt nic nie proponował i nie, mrowień nie mam, jedynie czasem też mnie boli prawe biodro, ten koniuszek wystający z ciała...

myślałem na początku że to może z powodu łóżka, że jest za twarde, bo przeważnie śpie na prawym boku :neutral:
Operacja 17.XII.2013:
usunięcie przetoki jelitowo-pępkowej oraz jelita grubego od zastawki aż po zagięcie wątrobowe...

Leki

sofijka
Aktywny ✽✽✽
Choroba: w trakcie diagnozy
województwo: pomorskie

Post autor: sofijka » 26 lis 2013, 22:54

Robertos uważam tak jak Wredna Tubisia, że dobrze byłoby sprawdzić stawy biodrowo - krzyżowe i kręgosłup, chociażby skierowanie na rtg od lekarza pierwszego kontaktu.

Mam seronegatywne zapalenie stawów kręgosłupa i bardzo często są to bóle dokuczające nocą, gdy się leży.

A ten ból, nie promieniuje Ci przypadkiem na pośladek, pachwinę i tak jakby ciągnie na całą nogę? I najgorzej gdy długo jesteś w jakiejś jednej usztywnionej pozycji, na przykład długie siedzenie lub leżenie jak piszesz w nocy?

I to mrowienie, tak jak pisze Wredna Tubisia, u mnie to jest mrowienie zarówno stóp jak i rąk ( od barków).

Najlepszy to byłby ten rtg zdecydowanie.

sofijka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: sofijka » 26 lis 2013, 22:57

pisałeś wiadomość w tym samym czasie co ja i teraz widzę, że nie masz mrowienia.

ale to miejsce co piszesz też często bardzo boli

to właśnie ma się takie wrażenie podczas leżenia wyjątkowej twardości materaca, jakby ucisku, ja często muszę przeskładać się z jednego boku na bok bo leżenie na jednej stronie jest nieciekawe a czasami to męczarnia

Awatar użytkownika
Robertos
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Robertos » 26 lis 2013, 23:01

czasem faktycznie coś w prawej pachwinie mi promieniuje w dół, ale jakoś nigdy tego ze sobą nie wiązałem...

pójdę za Waszą radą

dziękuję za podpowiedzi
Operacja 17.XII.2013:

Leki

Awatar użytkownika
Robertos
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Robertos » 26 lis 2013, 23:22

dzięki!

spróbuję się z tym uporać...
Operacja 17.XII.2013:

Leki

Awatar użytkownika
Orzelek
Doświadczony ❃
województwo: śląskie
miasto: Częstochowa

Post autor: Orzelek » 26 lis 2013, 23:33

U mnie zaostrzenie objawiło się właśnie nagłym bólem kręgosłupa w okolicy lędżwiowej, promieniującego na lewe biodro i lewe udo. Zdjęcie RTG niczego nie wykazało. A wynik TK wykazał brak zmian w kręgosłupie oraz naciek zapalny na mięsniu biodrowo-lędźwiowym + ropień. I w ten oto sposób rozpoczęło się zaostrzenie :(

Ja w razie jakichkolwiek sensacji kręgosłupowych robiłbym od razu TK.

Edit: dodam jeszcze, że miałem problemy z chodzeniem. A leżąc nie mogłem wyprostować lewej nogi.
25.11.2011 - ileostomia
01.12.2011 - kolostomia
21.11.2012 - usunięcie ileostomii

Bez leków !!

:tak: Remisja :tak:

1 % z PITa wspomaga Jelita

Pozdrawiam :roll: :flowers: :przytul: :*

Awatar użytkownika
Natuśka
Ekspert ✿✿
województwo: małopolskie
miasto: Kraków
Kontakt:

Post autor: Natuśka » 26 lis 2013, 23:39

Ból może być również pochodzenia neurogennego, przeciążeniowego, zapalnego...
OB/CRP robiłeś?
Ja zaczęłabym szukać od badań mniej kosztownych, gdyż wiadomo- koniec roku... No chyba, że na priv.
Na zawsze razem... :*

Podpisano:Twój Crohn :flowers:

Aktualnie: Szczęśliwsza, bo krótsza :smile: + Methypred 8 mg na jelita, Humira na stawy.
W planach : Realizacja punktu 2 :E

1. 19.11.2012- hemikolektomia prawostronna metodą laparoskopową :D
2. Normalne życie...
3. ZZSK mam, ale nikomu nie oddam :razz:

Awatar użytkownika
Robertos
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Robertos » 26 lis 2013, 23:49

OB/CRP mam podwyższone, oba koło 30, ale to może być wynikiem tego, że mam przetokę w pępku i jeszcze nie jestem w remisji...

zacznę od badań krwi, potem postaram się dostać jak najszybciej do specjalisty
Operacja 17.XII.2013:

Leki

sofijka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: sofijka » 26 lis 2013, 23:53

No pewnie może tak być, że zdjęcie RTG nie pokaże; tylko bardziej zaawansowane badania dopiero, ale ja na pewno radziłabym zacząć od RTG bo to najbardziej dostępne badanie, najszybsze i u mnie wykazał dużo zmian zarówno w biodrach jak i w kręgosłupie; a może też pokazać inne problemy kręgosłupowe.

Badania krwi też warto do tego dołożyć.

Ale RTG to podstawa

Awatar użytkownika
ulka1986
Aktywny ✽✽✽
Choroba: CU
województwo: łódzkie

Post autor: ulka1986 » 27 lis 2013, 18:37

A może ten ból jest powiązany z tą przetoką?
sulfalazin en 2x2tab, ortanol w razie potrzeby,folio,tran,wit b kompleks,pentasa2x1gr(czopki) wymienne na salofalk 4g/60 ml(wlewka na noc)

Bądź takim typem człowieka,że gdy rano wstajesz, twoja stopa dotyka podłogi, diabeł w piekle mówi "O k... wstał"

Awatar użytkownika
Robertos
Początkujący ✽✽
Kontakt:

Post autor: Robertos » 27 lis 2013, 20:58

też sądzę, że to nie od przetoki... w sumie ona nie boli, tylko ogranicza mój zakres ruchowy jeśli chodzi o brzuch, a to o dziwo duże utrudnienie :/
wiecej się nachylam, więcej podźwigam i już więcej cieknie :/
Operacja 17.XII.2013:

Leki

Awatar użytkownika
obyty.z.cu
Doradca CU
Choroba: CU

Post autor: obyty.z.cu » 28 lis 2013, 20:21

Robertos pisze:co jakiś czas, zwłaszcza wieczorami i w nocy, dostaję bólów w plecach, po prawej stronie, tak jakby na wysokości prawej nerki....

badania moczu są w porządku, obraz USG także
zgłaszałem problem lekarzom, ale jedyne co usłyszałem to info, że to może nerwobóle albo po prostu stan zapalny oddziałuje na jakiś nerw...
sofijka pisze:A ten ból, nie promieniuje Ci przypadkiem na pośladek, pachwinę i tak jakby ciągnie na całą nogę? I najgorzej gdy długo jesteś w jakiejś jednej usztywnionej pozycji, na przykład długie siedzenie lub leżenie jak piszesz w nocy?
to są objawy rwy kulszowej,niektórzy opowiadają jako lumbago czy zapalenie korzonków.
Orzelek pisze:U mnie zaostrzenie objawiło się właśnie nagłym bólem kręgosłupa w okolicy lędźwiowej, promieniującego na lewe biodro i lewe udo.
to są typowe objawy też od jelita.
U mnie wielkie bóle w kręgosłupie lędźwiowym są diagnozowane tak od stanu zapalnego jelit,przewlekłego,ale też jak wykazał rezonans i zdjęcia RTG zmian w kręgosłupie,no i postępująca osteoporoza
No i rwa kulszowa.
Trzeba by chyba odwiedzić specjalistów,u mnie jest to neurolog i ortopeda,spec. od osteoporozy i inni.
To wcale nie jest tak,że to musi być jedna diagnoza.
Pewnie może być też to ZZSK czy lordoza.
Nie bez winy są tez leki.
„Przytulanie jest zdrowe. Wspomaga system immunologiczny, utrzymuje człowieka w dobrym zdrowiu, leczy depresje, redukuje stres, przywołuje sen, odmładza, orzeźwia, nie ma przykrych skutków ubocznych, jest więc po prostu cudownym lekiem ..."Każda droga zaczyna się od pierwszego kroku" . https://senmaluszka.pl

sofijka
Aktywny ✽✽✽

Post autor: sofijka » 28 lis 2013, 23:25

obyty.z.cu, właśnie na początku doktor pierwszego kontaktu obstawiała, że to rwa kulszowa, korzonki, dokładnie tak jak napisałeś i ja też tak nawet pomyślałam, ale jednak miałam w przeszłości duże problemy reumatologiczne i w przeszłości miałam pierwsze podejrzenia ZZSK, to coś później Ją tknęło że to może jednak właśnie w tym kierunku może być.

Dużo dolegliwości, chorób może mieć podobne objawy, takie same wręcz i pewnie dlatego tak trudno zorientować się jaką dokładnie chorobę mogą oznaczać, zwiastować.

Ja też w związku ze stawami i kręgosłupem miałam do czynienie z różnymi specjalistami: reumatologiem, neurologiem i specjalistą od chorób zakaźnych - bo miałam ( lub mam :?: ) boreliozę która zaatakowała mi stawy w pierwszej kolejności.

Jeden specjalista mi odpadł, że tak powiem, bo neurolog obejrzała zdjęcia kręgosłupa i powiedziała że według Niej to ZZSK i to nie jest Jej działka, tylko reumatologów.

Awatar użytkownika
Alishia
Aktywny ✽✽✽
województwo: opolskie
Kontakt:

Post autor: Alishia » 20 gru 2013, 21:27

Jakiś czas temu miałam zapalenie nerki i po prawej mnie bolało.Wyszło,że zapalenie,dali leki ble ble,przeszło.A po jakimś czasie znów mnie złapał ten ból i znów byłam pewna,że to zapalenie nerki,bo bolało tak samo.Ale ojciec(lekarz)zbadał mnie na ostrym dyżurze i powiedział,że mi to promieniuje w tamto miejsce.Podał leki przeciwbólowe(dożylnie)i przeszło,ani gorączki ani nic.

Zablokowany

Wróć do „Powikłania Pozajelitowe”